دانشجویان دانشگاه آزاد صاحب دفترچه بیمه می‌شوند/ ۳۰ تیر آخرین مهلت ثبت نام

شنبه ۷ تیر تعداد بازدید 534 دفعه

این بخشنامه به موجب ارتقای سلامت دانشجویان شاغل به تحصیل در مراکز آموزش عالی سراسر کشور به نمایندگان تام الاختیار ریاست دانشگاه در هیات امنای استان ها، معاونان هماهنگی، دبیران هیات امنای استان ها و واحد ها و مراکز دانشگاهی ابلاغ شده است.

معاون دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی از ابلاغ بخشنامه بیمه پایه سلامت و بیمه تکمیلی دانشجویان خبر داد

به گزارش 3گام به نقل از سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر سعید کاردار با اشاره به ابلاغ بخشنامه بیمه پایه سلامت و بیمه تکمیلی دانشجویان، گفت: این بخشنامه به موجب ارتقای سلامت دانشجویان شاغل به تحصیل در مراکز آموزش عالی سراسر کشور به نمایندگان تام الاختیار ریاست دانشگاه در هیات امنای استان ها، معاونان هماهنگی، دبیران هیات امنای استان ها و واحد ها و مراکز دانشگاهی ابلاغ شده است.

وی با بیان اینکه باید کلیه واحدها و مراکز دانشگاهی جهت اطلاع دانشجویان اقدام به انتشار چاپ و نصب اطلاعیه در سایت‌ها کنند، اظهار کرد: واحدهای دانشگاهی باید متعاقباً نسبت به دریافت مدارک و مشخصات متقاضیان حداکثر تا ۳۰ تیر ماه به اداره کل صندوق رفاه و بیمه دانشجویی مستقر در معاونت دانشجویی دانشگاه اقدام کنند.

کاردار در تشریح بندهای این بخشنامه عنوان کرد: به منظور رفاه حال دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی و بهره‌مندی آنان از توافق انجام‌شده با سازمان بیمه سلامت، دانشجویان متقاضی که در حال حاضر فاقد هرگونه پوشش بیمه‌ای بوده (بیمه سلامت، ایران، تأمین اجتماعی، نیروهای مسلح، بانک‌ها و…) و خواهان دریافت دفترچه بیمه سلامت هستند، می‌توانند با ارائه مشخصات نام، نام‌خانوادگی، نام پدر، شماره شناسنامه، کد ملی، کدپستی و آدرس به همراه تلفن ثابت و همراه به صورت مجزا، به صندوق رفاه و بیمه دانشجویی محل تحصیل خود مراجعه کنند.

وی در ادامه افزود: پس از انجام این مراحل ،شعب صندوق مشخصات و مدارک کامل دانشجویان متقاضی را جهت ثبت در سامانه به صندوق رفاه و بیمه مرکزی دانشگاه ارسال می‌کنند.

معاون دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر اینکه انجام بیمه سلامت دانشجویان به صورت رایگان است، تصریح کرد: برای بیمه سلامت فقط هزینه صدور دفترچه از طرف دانشجویان پرداخت می‌شود.

کاردار خاطر نشان کرد: تفاهم‌نامه بیمه دانش (تکمیلی و حوادث) بین صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم با (بیمه دی و بیمه آرمان) مبادله شده که بر اساس آن دانشجویان متقاضی تسهیلات می‌توانند از تسهیلات صندوق رفاه وزارت علوم در خصوص این دو بیمه استفاده کنند.

وی با بیان اینکه پوشش بیمه حوادث برای همه دانشجویان شاغل به تحصیل در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی سراسر کشور الزامی است، گفت: حق بیمه سالیانه برای دانشجویان به میزان ۲۰ هزار ریال است.

معاون دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اینکه بر اساس این بخشنامه پوشش بیمه تکمیلی فعلاً برای دانشجویان اختیاری است، اظهار کرد: دانشجویان در صورت برخورداری از بیمه پایه (خدمات درمانی، تأمین اجتماعی و…) می‌توانند از بیمه تکمیلی دانش استفاده کنند.

وی افزود: متقاضیان بیمه تکمیلی درمان می‌توانند تعهدات بیمه تکمیلی درمان خود را از بین بسته پیشنهادی ب-۱ (فاقد پوشش دندانپزشکی و عینک)، ب-۲ (دارای پوشش دندانپزشکی و عینک) انتخاب کنند.

کاردار در پایان خاطر نشان کرد: بر اساس بندهای این بخشنامه امکان پرداخت وام بیمه دانش به میزان ۱۰۰درصد حق بیمه تکمیلی ( ماهیانه مبلغ ۵۲ هزار ریال برای بسته ب-۱ و مبلغ ۸۳ هزار ریال برای بسته ب-۲) به دانشجویان متقاضی از محل بیمه‌های صندوق رفاه وزارت علوم میسر شده است.

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

تصویر فرد
CaptchaMvc