۳ تکلیف شورای عالی انقلاب فرهنگی برای وزارت علوم

شنبه ۷ تیر تعداد بازدید 594 دفعه

اصلاح قانون هیأت های امنای دانشگاههای کشور یکی از وظایفی است که شورای عالی انقلاب فرهنگی بر عهده وزارت علوم گذاشته است.

به گزارش سرویس خبری 3گام منصور کبگانیان در گفتگو با خبرنگار مهر در این باره، گفت: اصلاح قانون هیأت های امنای دانشگاههای کشور یکی از وظایفی است که شورای عالی انقلاب فرهنگی بر عهده وزارت علوم گذاشته است.

وی ادامه داد: این موضوع، بحث مهم و حساسی است و سیاستهای مربوط به آن را در جلسه ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور پیشنهاد کردیم و منتظر هستیم وزارت علوم چارچوب پیشنهادی خود را مطرح کند هر چند هنوز چنین اتفاقی نیفتاده است.

این عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه ما قبول داریم کار بسیار سختی پیش رو است، افزود: در این باره وزرای بهداشت و علوم جلسات متعددی برگزار کردند و ما منتظر دریافت نتایج هستیم.

کبگانیان با اشاره به دومین وظیفه ای که شورا برای وزارت علوم تعیین کرده، گفت: سیاستهای تنظیم ظرفیت دانشگاهها و موسسات آموزش عالی بر عهده وزارت علوم گذاشته شده و این وزارتخانه هر زمان آماده شود بررسی آن را در دستور کار قرار می دهیم هر چند تاکنون هیچ خروجی در این باره نداشته ایم.

وی همچنین درباره سومین تکلیف وزارت علوم به حمایت از دانشجویان دکتری اشاره کرد و اظهار داشت: از وزارت علوم خواسته شده حمایتهای خود از دانشجویان دکتری اعلام کند، در این زمینه بیشتر از ما در شورای عالی انقلاب فرهنگی، دانشجویان دکتری منتظر دریافت پیشنهادات و طرحهای وزارت علوم هستند.

کبگانیان خاطرنشان کرد: شورای عالی انقلاب فرهنگی نگران از دست دادن نخبگان کشور است و بسیاری از دانشجویان دکتری ما به امید این حمایتها هستند هر چند از کشورهای صنعتی پیشنهاداتی دریافت می کنند.

به گفته کبگانیان حمایت از دانشجویان دکتری یک قانون مصوب و کهنه شده دو سال گذشته است که تاکنون به آن عمل نشده است، در این زمینه وزارت بهداشت با بکارگیری دانشجویان در بیمارستانها به تعهدات خود عمل کرده است.

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

تصویر فرد
CaptchaMvc