رشته ارشد مخاطرات محیطی در دانشگاه آزاد اسلامی لنجان تصویب شد

چهار شنبه ۴ تیر تعداد بازدید 773 دفعه

نوچهر کرمیان با تأکید بر اهمیت رشته مخاطرات محیطی به خبرنگار خبرگزاری آنا گفت: این رشته با گرایش طبیعی در مقطع کارشناسی ارشد با تلاش و پیگیری‌های صورت گرفته توسط مسئولان واحد به تصویب شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم و تحقیقات رسید.

معاون آموزشی و دانشجویی واحد لنجان گفت: شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم و تحقیقات با تصویب رشته کارشناسی ارشد مخاطرات محیطی در واحد لنجان موافقت کرد.

به گزارش سرویس خبری 3گام، منوچهر کرمیان با تأکید بر اهمیت رشته مخاطرات محیطی به خبرنگار خبرگزاری آنا گفت: این رشته با گرایش طبیعی در مقطع کارشناسی ارشد با تلاش و پیگیری‌های صورت گرفته توسط مسئولان واحد به تصویب شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم و تحقیقات رسید.

کرمیان به تشریح این رشته پرکاربرد و مهم پرداخت و ادامه داد: مخاطرات محیطی ممکن است انسانی یا طبیعی باشد، مخاطرات انسانی شامل افزایش بیش از حد جمعیت, جرم و جنایت, جنگ, رکود اقتصادی, ضعف و ناتوانی, انواع بیماری‌ها و آوارگی است، مخاطرات طبیعی به حوادثی چون زلزله, آتشفشان , خشکسالی , سیل و توفان اطلاق می‌شود.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان دومین دانشگاه در سطح کشور است که موفق به تصویب رشته کارشناسی ارشد مخاطرات محیطی شده است، اظهار کرد: با توجه به جذابیت این رشته و همجواری واحد لنجان با صنایع بزرگ کشور و سازمان‌ها و ارگان‌های دولتی و غیردولتی در سطح استان و شهرستان، این دانشگاه مستعد جذب دانشجو با امکانات و پتانسیل بسیار مطلوب از بین داوطلبان شرکت کننده در آزمون سال ۱۳۹۳ دانشگاه است.

واحد لنجان واقع در استان اصفهان و همجوار با صنایع بزرگ کشور با رتبه متوسط دارای ۱۷ رشته پرطرفدار در مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد، بالغ بر ۲۲۰۰ دانشجو، ۴۲ عضو هیات علمی و ۳۲ پرسنل، بیش از ۴۰ هزار متر مربع فضای آموزشی، اداری، پژوهشی، خدماتی، رفاهی، ورزشی و فرهنگی با امکانات بسیار مطلوب پذیرای دانشجویان جویای علم در دو جنسیت خواهران و برادران است.

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

تصویر فرد
CaptchaMvc