افزایش 15 درصدی شهریه دانشگاه پیام نور

یک شنبه ۲۵ خرداد تعداد بازدید 994 دفعه

وی خاطر نشان کرد: دانشگاه پیام نور دانشگاهی است که از محل درآمد شهریه اداره می شود و مسائل مالی و معیشتی دانشجویان در افزایش شهریه در نظر گرفته می شود.

به گزارش سرویس اخبار دانشگاهی 3گام به نقل از ایسنا، دکتر صدری در مورد افزایش شهریه گفت: طبق مصوبه هیات امنای دانشگاه، شهریه دانشگاه پیام نور سالانه 15 درصد افزایش می یابد.

وی خاطر نشان کرد: دانشگاه پیام نور دانشگاهی است که از محل درآمد شهریه اداره می شود و مسائل مالی و معیشتی دانشجویان در افزایش شهریه در نظر گرفته می شود.

وی با عنوان اینکه شهریه دانشگاه پیام نور از شهریه دبستان هم کمتر است، گفت: این ویژگی دانشگاه پیام نور است که برای اقشار کم درآمد امکان تحصیل را فراهم کند و به طبع مخاطبان هم افزایش ناگهانی در شهریه را برنمی تابند.

دکتر صدری در مورد شهریه دانشجویان تحت پوشش بهزیستی گفت: طبق قراردادی که با بهزیستی منعقد شده، شهریه افراد تحت پوشش 100 درصد از سوی بهزیستی پرداخت می شود و دانشگاه درصدی تخفیف برای شهریه این دسته از دانشجویان در قرارداد لحاظ کرده است.

وی با اشاره به افزایش ناگهانی شهریه دوره دکتری دانشگاه پیام نور در سال گذشته گفت: دانشجویان محق بودند چرا که آنها بر این باور حق هستند که شهریه اعلام شده قراردادی نانوشته بین دانشجویان و دانشگاه است و افزایش ناگهانی باعث به هم ریختگی برنامه های دانشجویان می شود. ما درصدد اصلاح هستیم اما باید پیشامدهای اضطراری را هم مدنظر قرار داد چرا که دوره تحصیلات تکمیلی هزینه های بسیاری را برای دانشگاه در بردارد.

وی با اشاره به شرایط تخفیف شهریه کارکنان دانشگاه گفت: تخفیف شهریه 50 درصدی شهریه کارکنان دانشگاه که برای مدتی حذف شده بود، به روال قبل بازگشت ضمن اینکه نحوه اعمال هم به گونه ای تسهیل شد که کارکنان مجبور نباشند برای هر ترم نامه اشتغال به کار را ارائه دهند .

دکتر صدری بر ضرورت حفظ کرامت کارکنان تاکید کرد و افزود: از ترم آینده، شماره مستخدم کارکنان پیمانی و رسمی در سیستم گلستان لحاظ می شود و به طور خودکار تخفیف شهریه کارکنان محاسبه خواهد شد.

معاون اداری، مالی و عمرانی دانشگاه پیام نور با اشاره به راه اندازی هتل 3 ستاره در مشهد ویژه کارکنان دانشگاه پیام نور، گفت: این هتل با وجود شرایط بد جوی در بهمن ماه تا اواسط اسفند تجهیز و با شرکت سفر کارت برای مدیریت این هتل قرارداد منعقد شد. 75 درصد هزینه اقامت هتل از طریق دانشگاه و 25 درصد از کارکنان اخذ می شود.

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

تصویر فرد
CaptchaMvc