برای معیشت دانشجویان دکترا باید فکری کرد/ سند آمایش آموزش عالی در اسرع وقت تصویب شود

یک شنبه ۳۱ فروردین تعداد بازدید 1347 دفعه

دکتر مخبر دزفولی در ابتدای این جلسه با اشاره به موضوع ساماندهی نحوه کمک به دانشجویان دکترا گفت: پژوهانه پرداخت شده می تواند در اختیار اساتید راهنمای پایان نامه های دکترا قرار گیرد تا در مسیر انجام پایان نامه مصرف شود.

جلسه ۴۷ ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور، به ریاست دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد.

به گزارش سرویس خبری 3گام به نقل از ایسنا، دکتر مخبر دزفولی در ابتدای این جلسه با اشاره به موضوع ساماندهی نحوه کمک به دانشجویان دکترا گفت: پژوهانه پرداخت شده می تواند در اختیار اساتید راهنمای پایان نامه های دکترا قرار گیرد تا در مسیر انجام پایان نامه مصرف شود.

وی افزود: البته باید در مورد معیشت دانشجویان دکترا که غالبا متأهل هم هستند، فکر شود.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به برخی از اظهارنظرها در مورد آمار رشد علمی کشور ادامه داد: رشد علمی کشور به گواهی آمارهای متعدد جهانی هم در بخش مقالات علمی و هم در بخش تولید محصول از این مقالات، در حالت مطلوبی قرار دارد.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران ادامه داد: افراط و تفریط در بیان آمار رشد علمی کشور به یک اندازه مضر است.

وی افزود: باید مطابق با سیاست ها و ضوابط نقشه جامع علمی کشور، متغیرهای آماری تدوین و تعریف شده و پس از آن آمارهای علمی به صورت یکدست طبق این متغیرها تهیه شود و این آمارها ملاک عمل و بیان باشد.

دکتر مخبر دزفولی با اشاره به طرح سند آمایش آموزش عالی در جلسه امروز، ادامه داد: سند آمایش آموزش عالی و توسعه هدفمند آموزش عالی به عنوان یکی از مطالبات رهبر معظم انقلاب اسلامی باید در اسرع وقت تصویب شود.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران با اشاره به نگارش اطلس آموزش عالی کشور در دبیرخانه شواری عالی انقلاب فرهنگی گفت: اطلس آموزش عالی کشور به عنوان یکی از پیش زمینه های تدوین نقشه جامع علمی کشور، در ۱۰ جلد در دبیرخانه شواری عالی انقلاب فرهنگی تدوین شده و این سند می تواند مبنای مطمئن و مستحکم آمایش آموزش عالی باشد.

وی افزود: سند آمایش آموزش عالی میثاق برنامه عمل مشترک همه بخش های علم و فناوری کشور خواهد بود.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: همه بخشهای کشور اعم از صنعت، کشاورزی و.. نیازمند سند جامع آموزشی هستند و تلاش هایی در این زمینه شروع شده است.

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

تصویر فرد
CaptchaMvc