کارشناسی ارشد مهندسی فناوری اطلاعات گرایش شبکه‌ های کامپیوتری راه‌اندازی می شود

شنبه ۳۰ فروردین تعداد بازدید 2121 دفعه

کارشناسی ارشد مهندسی فناوری اطلاعات گرایش شبکه‌های کامپیوتری و رشته بین رشته‌ای علوم کامپیوتر در واحد علوم و تحقیقات راه‌اندازی می‌شود

کارشناسی ارشد مهندسی فناوری اطلاعات گرایش شبکه‌های کامپیوتری و رشته بین رشته‌ای علوم کامپیوتر در واحد علوم و تحقیقات راه‌اندازی می‌شود

3گام به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس به نقل از اداره کل روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات: امیر مسعود رحمانی رئیس دانشکده فنی و مهندسی واحد علوم و تحقیقات از پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد مهندسی فناوری اطلاعات گرایش شبکه‌های کامپیوتری و در مقاطع دکتری تخصصی مهندسی عمران گرایش مدیریت ساخت در نیمسال اول۱۳۹۳ خبر داد.
رئیس دانشکده فنی و مهندسی به تحصیل بیش از ۴ هزار دانشجو در مقاطع تحصیلی مختلف در این دانشکده اشاره کرد و گفت: این دانشکده دارای رشته‌های مهندسی با عناوین مهندسی پرتوپزشکی، هسته‌ای، پلیمر، صنایع، شیمی، معدن، نساجی، مهندسی ورزش، عمران، برق و کامپیوتر و مکاترونیک در گرایش‌ها و مقاطع تحصیلی مختلف است.
وی تصریح کرد: دانشکده فنی و مهندسی واحد علوم و تحقیقات در تلاش است تا دوره‌های کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی خود را توسعه دهد بنابراین در آینده نزدیک در مقطع کارشناسی ارشد رشته‌های مهندسی ورزش، مهندسی پلیمر گرایش‌های نانو فناوری و علوم و تکنولوژی پلیمر، مهندسی عمران گرایش‌های سازه و ژئوتکنیک، مهندسی صنایع گرایش‌های صنایع و بهره وری و در مقطع دکتری نیز رشته‌های مهندسی عمران گرایش حمل و نقل و راه سازی، مهندسی برق گرایش مخابرات و امنیت فضای تبادل اطلاعات را ایجاد و در این رشته‌ها دانشجو پذیرش می‌شود.
رحمانی از تأسیس رشته‌های بین رشته‌ای همچون علوم کامپیوتر، از سوی این دانشکده خبر داد و گفت: اقدامات لازم برای تأسیس رشته‌های جدید و مورد نیاز از طریق دفتر گسترش علم انجام گرفته است که در صورت توافق شورای ذی‌ربط، این رشته‌ها تا اوایل مهرماه امسال در واحد علوم و تحقیقات راه اندازی خواهند شد.
وی افزود: دانشکده فنی و مهندسی واحد علوم و تحقیقات، قصد دارد همزمان با رشد کمی و توسعه رشته‌های تحصیلی، با جذب اعضای هیأت علمی توانمند و گسترش آزمایشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی نسبت به بهبود هرچه بیشتر کیفیت آموزشی و پژوهشی دانشکده اقدام کند.
رئیس دانشکده فنی و مهندسی واحد علوم و تحقیقات از افزایش انتشارات علمی نظیر مقالات، مجلات و کتب خبر داد و گفت: تلاش می‌کنیم دستاوردهای علمی و پژوهشی را کاربردی کرده تا برای رفع نیازهای علمی و صنعتی کشور هدفمند حرکت کنیم تا ضمن گسترش دانش و فرهنگ تحقیق و رفع نیازهای کشور، وابستگی دانشکده به درآمد شهریه کاهش یافته و دامنه مهندسی فعالیت‌های پژوهشی دانشگاه افزایش یابد.
رحمانی اظهار داشت: در سال گذشته ۱۱۸ مقاله، ISI ۶۰ مقاله علمی و پژوهشی و بیش از ۱۰۰ مقاله در همایش‌های معتبر داخلی و خارجی از سوی دانشجویان و اساتید این دانشکده منتشر شده است.
وی با بیان این مطلب که دانشجویان رشته مهندسی پلیمردر پروژه‌های مشترک با بخشهای صنعتی کشور برای اولین بار موفق به تولید نانو رس شده‌اند که هزینه تمام شده برای تهیه این ماده بسیار پایین‌تر از تولیدات مشابه خارجی بوده است، افزود: دانشجویان و اساتید گروه پلیمر این دانشکده در همکاری با شرکت ملی نفت، موفق به جداسازی مواد آلی از پساب‌های نفتی شده اند که کمک شایانی به حفظ و بهبود شرایط محیط زیست و تصفیه مواد آلوده کننده بوده است.
رئیس دانشکده فنی و مهندسی واحد علوم و تحقیقات به فعالیت و خدمات رسانی ۶ آزمایشگاه با عناوین نساجی، هسته ای، پلیمر، معدن، اصول مبانی برق و رباتیک (روبوکام) در این دانشکده اشاره کرد و گفت: در حال حاضر آزمایشگاه‌های سازه و ژئوتکنیک، مهندسی ورزش و RFID نیز در مرحله خرید تجهیزات و بهره برداری قرار دارند.

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

تصویر فرد
CaptchaMvc