پذیرش بدون آزمون دانشجویان ممتاز در دوره دکتری دانشگاه صنعتی اصفهان

شنبه ۳۰ فروردین تعداد بازدید 2508 دفعه

دستوالعمل پذیرش بدون آزمون ورودی دانشجویان (دانش‌آموختگان) ممتاز کارشناسی‌ارشد در دوره دکترا در کمیته برنامه ریزی تحصیلات تکمیلی دانشگاه صنعتی اصفهان تصویب شد و بر اساس آن دانشجویان ممتاز می‌توانند بدون آزمون وارد مقطع دکترا شوند.

کارشناس تحصیلات تکمیلی دانشگاه صنعتی اصفهان از پذیرش بدون آزمون دانشجویان ممتاز در دوره دکتری خبر داد.
راضیه قجاوند گفت:‌ دستوالعمل پذیرش بدون آزمون ورودی دانشجویان (دانش‌آموختگان) ممتاز کارشناسی‌ارشد در دوره دکترا در کمیته برنامه ریزی تحصیلات تکمیلی دانشگاه صنعتی اصفهان تصویب شد و بر اساس آن دانشجویان ممتاز می‌توانند بدون آزمون وارد مقطع دکترا شوند.
قجاوند در پاسخ به این سئوال که آیا فقط دانشگاه صنعتی اصفهان پذیرش بدون کنکور دانشجویان ممتاز کارشناسی ارشد را دارد و اینکه دانشجویان ممتاز باید چه شرایطی را داشته باشند تا بتوانند بدون آزمون وارد مقطع دکترا شوند، گفت:  اکثر دانشگاه‌های دولتی اعم از دانشگاه شریف، امیرکبیر و یزد و… می‌توانند این پذیرش را داشته باشند، و دانشجویان ممتاز باید نمره پایان نامه ۱۸ به بالا باشد و یا معدل دروس این دانشجویان حداقل ۱۶ باشد.
وی با بیان اینکه دانشجویان با معدل بالا و با فعالیت های پژوهشی که انجام داده‌اند می‌توانند بدون کنکور وارد مقطع دکترا شوند، تصریح کرد: نداشتن استرس کنکور یکی از مزایای پذیرش بدون آزمون است و پیش‌بینی می‌کنیم که دانشجویان از این طرح به خوبی استقبال کنند.

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

تصویر فرد
CaptchaMvc