انتشار نتایج اولیه آزمون نیمه متمرکز دکتری 93 تا پایان فروردین

یک شنبه ۱۷ فروردین تعداد بازدید 15037 دفعه

کارنامه داوطلبان به همراه نتایج اولیه آزمون منتشر خواهد شد و همزمان ظرفیت دانشگاههای کشور برای پذیرش دانشجویان دکتری نیز اعلام می گردد.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از انتشار نتایج اولیه آزمون نیمه متمرکز دکتری سال ۹۳ تا پایان فروردین ماه خبر داد و افزود: کارنامه داوطلبان به همراه نتایج اولیه آزمون منتشر خواهد شد و همزمان ظرفیت دانشگاههای کشور برای پذیرش دانشجویان دکتری نیز اعلام می گردد.
دکتر ابراهیم خدایی خاطر نشان کرد: آزمون دکتری ۹۳ صبح روز جمعه ۱۶ اسفندماه ۹۲ با شرکت ۲۴۰ هزار و ۳۶۷ داوطلب برگزار گردید و کلید اولیه آزمون دکتری هم در ۲۲ اسفندماه ۹۲ منتشر شد.
وی گفت: ظرفیت سال گذشته دانشگاه ها برای پذیرش دکتری بیش از ۱۰ هزار نفر بود که ظرفیت امسال هم پس از نهایی شدن از سوی دانشگاه ها همزمان با انتشار نتایج اولیه اعلام خواهد شد.
خدایی اضافه کرد: کلید نهایی آزمون دکتری ۹۳ هم همزمان با انتشار کارنامه منتشر می شود.
در آزمون دکتری ۹۳ از تعداد داوطلبان ثبت نام کننده، تعداد ۱۰۵ هزار و ۸۸ نفر در گروه علوم انسانی، ۳۵ هزار و ۱۴۹ نفر در گروه علوم پایه، ۴۶ هزار و ۱۱۰ نفر در گروه فنی و مهندسی، ۲۲ هزار و ۶۰ نفر در گروه کشاورزی و منابع طبیعی، ۹ هزار و ۷۸۵ نفر در گروه هنر، تعداد ۳ هزار و ۴۸۷ نفر در گروه علوم پزشکی، ۲ هزار و ۹۲ نفر در گروه دامپزشکی، ۱۶ هزار و ۵۹۰ نفر در گروه زبان ثبت نام و در آزمون مربوط شرکت کردند.

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

تصویر فرد
CaptchaMvc