اختيار دانشگاهها در تعيين ظرفيت ارشد و دکتري براي اولين بار

شنبه ۱۷ اسفند تعداد بازدید 1725 دفعه

براي نخستين بار به تمام دانشگاههاي دولتي اجازه داده شد با نظر شوراي دانشگاه سياستهاي کلي ظرفيت پذيرش دانشجو در مقاطع کارشناسي ارشد و دکتري در دوره هاي روزانه، نوبت دوم و پرديسهاي خودگردان را خودشان تعيين کنند.

مدير کل دفتر گسترش وزارت علوم از تصميمات جديد اين وزارتخانه براي تعيين ظرفيت پذيرش دانشجو در مقاطع کارشناسي ارشد و دکتري سال 93 خبر داد.

به گزارش سرویس خبری 3گام، حسين حسيني در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به سياست جديد وزارت علوم در خصوص تعيين ظرفيت پذيرش دانشجو در مقاطع ارشد و دکتري سال 93 دانشگاههاي کشور، اظهار داشت: براي نخستين بار به تمام دانشگاههاي دولتي اجازه داده شد با نظر شوراي دانشگاه سياستهاي کلي ظرفيت پذيرش دانشجو در مقاطع کارشناسي ارشد و دکتري در دوره هاي روزانه، نوبت دوم و پرديسهاي خودگردان را خودشان تعيين کنند.

وي ادامه داد: متناسب با امکانات و تعداد اعضاي هيات علمي، ظرفيت پذيرش دانشجو در اين دو مقطع بايد تعيين شود.

مدير کل دفتر گسترش وزارت علوم درباره تعيين ظرفيتها براي دوره نوبت دوم و پرديسهاي خودگردان، گفت: ظرفيت پذيرش دانشجو در دوره هاي خودگردان و نوبت دوم نمي تواند از ظرفيت تعيين شده براي دوره روزانه بيشتر باشد.

حسيني در همين باره، اضافه کرد: در واقع ظرفيت پذيرش دانشجو در نوبت دوم و پرديس خودگردان مي تواند به ميزان 100 درصد افزايش يابد اما اين ظرفيت نبايد بيشتر از دوره روزانه باشد.

به گفته اين مقام مسئول وزارت علوم، اختيار تعيين مستقيم ظرفيتها توسط دانشگاهها به معناي افزايش دو برابري ميزان پذيرش نيست بلکه اختياري است که به دانشگاهها داده مي شود و اين ميزان ظرفيت با توجه به امکانات رشته ها مي تواند تعديل شود.

مديرکل دفتر گسترش وزارت علوم، تاکيد کرد: شوراي گسترش وزارت علوم و سازمان سنجش روي اين ظرفيتها نظارت کامل دارند.

وي خاطر نشان کرد: ظرفيت کارشناسي هنوز مشخص نشده است.

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

تصویر فرد
CaptchaMvc