دانشگاه آزاد اسلامی خلخال دارای رشته دکتری می شود

چهار شنبه ۱۴ اسفند تعداد بازدید 1112 دفعه

اقدامات لازم برای راه اندازی رشته‌های تحصیلی دکترای ادبیات فارسی ، علوم اجتماعی و معماری در این دانشگاه انجام شده است.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خلخال از راه‌اندازی سه رشته تحصیلی در مقطع دکترا در آینده نزدیک در این دانشگاه خبر داد.

 سرویس خبری 3گام به نقل از سرویس دانشگاهی ایسنا: حسین علیپور درجریان بازدید فرماندار خلخال از دانشگاه آزاد اسلامی از برگزاری سه همایش علمی در دانشگاه آزاد اسلامی در هفته جاری خبرداد و افزود: همایش معماری با رویکرد اسلامی خلخال و توسعه و نیز همایش توسعه پایدار شهری از جمله همایش هایی هستند که سه شنبه و چهارشنبه هفته جاری با حضور میهمانانی از مناطق مختلف کشور در این دانشگاه با محوریت توسعه همه جانبه شهرستان خلخال برگزار خواهد شد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خلخال همچنین از راه‌اندازی سه رشته تحصیلی در مقطع دکترا در آینده نزدیک در این دانشگاه خبر داد و تصریح کرد: اقدامات لازم برای راه اندازی رشته‌های تحصیلی دکترای ادبیات فارسی ، علوم اجتماعی و معماری در این دانشگاه انجام شده است.

وی گفت: اولویت راه اندازی رشته های جدید تحصیلی در دانشگاه آزاد اسلامی خلخال با رشته‌های کارشناسی ارشد و دکترا بوده و تلاش می شود تا با راه اندازی این رشته‌ها رتبه علمی این دانشگاه ارتقاء یابد.

علیپور افزود: هم اکنون دو هزار و ۶۰۰ دانشجو در ۷۱ رشته تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد و بیشتر در رشته‌های فنی و مهندسی زیر نظر ۶۰ نفر از اساتید عضو هیات علمی تمام وقت و ۶۰ استاد مدعو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

وی اظهار کرد: در مقایسه با سال تحصیلی گذشته تعداد دانشجویان این دانشگاه امسال ۹۰۰ نفر افزایش یافته است.

وی گفت: غیر از رشته‌های تحصیلی کارشناسی ارشد و رشته‌های زیر مجموعه پزشکی ورود و پذیرش در سایر رشته‌های تحصیلی موجود دانشگاه آزاد اسلامی واحد خلخال بدون کنکور است.

مهدی احمدی فرماندار خلخال نیز در این بازدید استفاده از فکر و نظر دانشگاهیان خلخال در تدوین برنامه توسعه کوتاه مدت و بلند مدت این شهرستان را از اولویت‌های کاری خود ذکر کرد.

وی افزود: با وجود پتانسیل بالای نیروی انسانی تحصیل کرده و ماهر به همراه منابع خدادادی فراوان در خلخال مردم این شهرستان شایسته خدمات بهتر و ارزنده هستند.

وی گفت: انتظار می رود اساتید دانشگاه‌ها فرمانداری خلخال را در برنامه ریزی برای توسعه پایدار این شهرستان و ارتقای سطح اقتصادی وا جتماعی مردم منطقه یاری کنند.

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

تصویر فرد
CaptchaMvc