توزیع کارت آزمون دکتری از 13 اسفند

دو شنبه ۲۸ بهمن تعداد بازدید 1402 دفعه

آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز سال ۱۳۹۳ برای پذیرش دانشجو در ۸ گروه آموزشی و ۲۶۷ کد رشته امتحانی برگزار خواهد شد.

داوطلبان دوره دکتری نیمه‌متمرکز می‌توانند برای دریافت کارت ورود به جلسه آزمون از روز سه‌شنبه ۱۳ اسفند به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند.
آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز سال ۱۳۹۳ برای پذیرش دانشجو در ۸ گروه آموزشی و ۲۶۷ کد رشته امتحانی برگزار خواهد شد.
بنابر این گزارش، ثبت‌نام از داوطلبان متقاضی شرکت در آزمون دوره دکتری نیمه متمرکز سال ۹۳ از روز سه‌شنبه ۵ آذر ۹۲ از طریق سایت سازمان سنجش آغاز و با مهلت تمدید شده در روز پنج‌شنبه ۱۴ آذر ۹۲ پایان پذیرفت.
در این آزمون تعداد ۲۴۰ هزار و ۳۶۱ نفر ثبت‌ نام کردند که از این تعداد ۱۰۲ هزار و ۲۳۴ نفر زن و ۱۳۸ هزار و ۱۲۷ نفر مرد هستند که این آمار نسبت به آمار آزمون دوره دکتری نیمه متمرکز سال ۹۲ به تعداد ۲۲ هزار و ۴۹۵ نفر بیشتر است.
در آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز سال ۱۳۹۳ داوطلبان باید به سوالات تمام دروس شامل مجموعه دروس تخصصی، استعداد تحصیلی و زبان خارجی پاسخ دهند.
سطح سؤالات امتحانات اختصاصی هر یک از کد رشته‌های امتحانی در همه موارد در حد دانش و تجربیات فارغ‌التحصیل دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد در هر رشته و مطابق فهرست برنامه‌های مصوب شورای عالی برنامه‌ریزی است.
ضرایب دروس در هر یک از کدرشته‌های امتحانی به این صورت است که مجموعه دروس اختصاصی به عنوان یک ماده امتحانی با ضریب ۴، استعداد تحصیلی با ضریب یک و زبان خارجی با ضریب یک در نظر گرفته شده است.
در این آزمون به هر داوطلب ۲ دفترچه آزمون شامل دفترچه شماره یک یا دفترچه مجموعه دروس اختصاصی و دفترچه شماره یا دفترچه دروس عمومی شامل دروس استعداد تحصیلی و زبان خارجی و یک پاسخنامه به منظور درج پاسخ سوالات اختصاصی و عمومی داده می‌شود.
آزمون تمام دروس امتحانی شامل مجموعه دروس تخصصی و استعداد تحصیلی و زبان‌های خارجی به صورت تستی و چهارگزینه خواهد بود.
لازم به ذکر است، در تست‌های چهارگزینه برای هر پاسخ صحیح ۳ نمره مثبت و برای هر پاسخ غلط یک نمره منفی برای خنثی کردن پاسخ‌های تصادفی و حدسی منظور خواهد شد.
اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور به منظور دریافت پرینت کارت شرکت در آزمون و برگه راهنمای مربوط و همچنین نحوه برگزاری آزمون در روز دوشنبه ۵ اسفند ۹۲ بر روی سایت‌ سازمان سنجش قرار داده می‌شود و همچنین در نشریه پیک سنجش روزهای دوشنبه ۵ و ۱۲ اسفند ماه نیز منتشر می‌شود.
همچنین کارت ورود به جلسه آزمون و راهنمای مربوط از روز سه‌شنبه ۱۳ اسفند ۹۳ بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد و داوطلبان می‌توانند از روز سه‌شنبه ۱۳ اسفند به سایت سازمان نسبت به دریافت پرینت کارت ورود به جلسه آزمون و برگ راهنمای مربوط اقدام کنند.
آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز سال ۹۳ طی یک جلسه در صبح روز جمعه ۱۶ اسفند ۹۲ در ۵۳ شهرستان کشور و حوزه‌های امتحانی مربوط برگزار خواهد شد.
در این آزمون داوطلبان هر یک از رشته‌های امتحانی گروه‌های آموزشی علوم انسانی، کشاورزی و منابع طبیعی، هنر، علوم پزشکی، دامپزشکی و گروه آموزشی زبان سؤالات دروس تخصصی گروه آموزشی انتخابی، در مدت ۱۲۰ دقیقه و هر یک از داوطلبان رشته‌های گروه‌های آموزشی علوم پایه و فنی و مهندسی به سؤالات دروس تخصصی گروه آموزشی امتحانی مربوط در مدت ۱۵۰ دقیقه پاسخ خواهد داد.
تمام داوطلبان هر یک از ۲۶۷ کد رشته امتحانی به ۳۰ سؤال استعداد تحصیلی به مدت ۶۰ دقیقه و ۳۰ سؤال زبان خارجی انتخابی به مدت ۳۰ دقیقه که در دفترچه شماره ۲ یا دفترچه آزمون عمومی چاپ شده، پاسخ خواهند داد.

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

تصویر فرد
CaptchaMvc