ده دانشگاه برتر ايراني بر مبنای رتبه بندی یورپ

دو شنبه ۷ مرداد تعداد بازدید 1086 دفعه

رتبه 10 دانشگاه برتر کشوردر جديدترين رده بندي هزار دانشگاه برتر دنيا در حوزه علوم فني و مهندسي، رايانه و فناوري اعلام شد.

بر اساس جديدترين آمارهاي اين پايگاه،10 دانشگاه برتر کشور در حوزه فني و مهندسي، رايانه و فناوري عبارت است از دانشگاه تهران با رتبه بين المللي موضوعي 94

رتبه 10 دانشگاه برتر کشوردر جديدترين رده بندي هزار دانشگاه برتر دنيا در حوزه علوم فني و مهندسي، رايانه و فناوري اعلام شد. به گزارش ايسنا، رتبه بندي يورپ يک نظام نوظهور براي رتبه بندي دانشگاه هاست که در کشور ترکيه منتشر و به روز مي شود که تاکيد عمده اين نظام بر ميزان توليدات علمي و استنادها، نشريات علمي و همکاري هاي علمي است که از پايگاه «وب آو ساينس» اخذ مي شود. بر اساس جديدترين آمارهاي اين پايگاه،10 دانشگاه برتر کشور در حوزه فني و مهندسي، رايانه و فناوري عبارت است از دانشگاه تهران با رتبه بين المللي موضوعي 94، دانشگاه شريف با رتبه 103،دانشگاه آزاد اسلامي با رتبه 105، دانشگاه علم وصنعت با رتبه 178، دانشگاه تربيت مدرس با رتبه 254، دانشگاه صنعتي اصفهان با رتبه 277، دانشگاه شيراز با رتبه 379، دانشگاه خواجه نصير الدين طوسي با رتبه 460،دانشگاه تبريز با رتبه 519 ودانشگاه فردوسي با رتبه 532. شايان ذکر است که روز گذشته خبري به نقل از ايسنا در همين صفحه به چاپ رسيد که طي آن، اين خبرگزاري از حضور 15 دانشگاه ايراني در بين 100 دانشگاه برتر فني و مهندسي خبر داده بود در حالي که ظاهرا رقم درست در بين هزار دانشگاه بوده است که بدين وسيله اين اشتباه ايسنا اصلاح مي شود.

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

تصویر فرد
CaptchaMvc