گزیده ای از اتاق فکر مجموعه مدیریت کسب و کار

ورود به اتاق فکر
 • تراز دانشگاه آزاد

  با سلام،
  من دارای لیسانس کامپیوتر هستم و تصمیم دارم برای ارشد مدیریت اجرایی دانشگاه آزاد بخونم، می خواستم بدونم تراز دانشگاه آزاد علوم تحقیقات و نیز تهران مرکز چنده!؟ و آیا شما برای دانشگاه آزاد هم برنامه ریزی دارید یا خیر.

 • عالیه

  بسیار روش جالبی دارید کاش زودتر باهاتون آشنا شده بودم الان دیر شده دو ماهه دیگه ارشد سراسریه
  ولی بازم از برنامه تون استفاده میکنم
  ممنون

 • غيره

  سلام
  با اين درصدها در رشته ارشد مديريت اجرايي كجا قبول ميشم؟؟
  زبان ٣
  استعداد تحصيلي ٣١
  دانش مسائل روز ١٨
  تئوري ٣٦
  زبان فارسي ٣٠

 • غیره

  سلام با رتبه1439 مدیریت اجرایی احتمال قبولی پیامنور تهران هست؟

 • پردیس

  سلام خسته نباشید
  من میتونم برا امسال مدیریت اجرایی در دانشگاه پردیس بخونم یا نه باید از طریق آزمون باشه ؟ امسال ارشد یه رشته دیگه ای امتحان دادم.

  ممنون

روش خواندن و تحلیل هوش و استعداد تحصیلی ریاضی عمومی (2) ارشد MBA

تعداد بازدید 3131 دفعه

یکی از مهم ترین اصول موفقیت در هر آزمون و امتحانی روش خواندن و یا به اصطلاح قلق مطالعه دروس می باشد. در این مطلب روش خواندن و مطالعه درس ریاضی عمومی (2) آزمون ارشد مدیریت کسب و کار یا MBA را مورد بررسی قرار داده ایم.

تحلیل سوالات درس ریاضی عمومی 2 ارشد MBA:

 • بخش ماتریس: در آزمون های ارشد مدیریت کسب و کار (MBA) معمولا از اهمیت حداقلی برخوردار است، چرا که علاوه بر طرح کم سوال به طور مستقیم، این فصل ارتباط خاصی هم با بقیه فصل های درس ریاضی عمومی (2) نداشته و بنابراین خیلی مهم نیست. البته با خواندن این فصل بسیار کم حجم، خیلی وقت خود را هم هدر نمی دهید.

 

 • بخش هندسه تحلیلی: در درس ریاضی عمومی (2) و در آزمون ارشد مدیریت کسب و کار (MBA)، علی رغم تعداد سوالات کم در چند سال اخیر، معمولا در سوالات توابع چند متغیره و رویه ها نشانی دارد. بنابراین خواندن این بخش به عنوان ابزار پایه ای برای پاسخ به سوالات فصول دیگر ضروری به نظر می رسد.

 

 • فصل توابع چند متغیره به همراه فصل انتگرال روی خم: مهم ترین فصل درس ریاضی 2 در آزمون ارشد MBA است. شاید اگر به کسی توصیه کنم تا در کوتاه ترین زمان ممکن، مثلا یک هفته، بیشترین درصد تست در ریاضی را حل کنند، مطالعه این فصل را توصیه می کنم. سوالات، برخلاف ساده بودن در آزمون پرتعدادند و پاسخ دادن به سوالات هم خلاقیت نمی طلبد. بنابراین با پاسخگویی به چند تست تا حد فهمیدن قالب سوالات، می توان به تسلط کامل بر فصل رسید.

 

ثبت نام در پنل مشاوره و برنامه ریزی

 

 • بخش رویه ها، خم ها و توابع برداری: کوتاه تر از فصل توابع چند متغیره است، ولی با وجود کم بودن مباحث، معمولا تعداد تست های این بخش به حد کافی است. حل کردن تست های این بخش هم نیازی به خلاقیت ندارد ولی شاید بشود گفت از تست های توابع چند متغیره در درس ریاضی عمومی (2) آزمون ارشد مدیریت کسب و کار (MBA) سخت تر هستند.

 

 • فصل انتگرال های دوگانه و سه گانه: سخت تر از فصل های دیگر، طولانی تر از فصل رویه ها، خم ها و توابع برداری و البته با تست هایی برابر با این فصل است. البته این به معنی کم اهمیت بودن این فصل نیست، چرا که یاد گرفتن حل این انتگرال ها برای فصل بعدی، که مهم ترین فصل ریاضی 2 در آزمون ارشد مدیریت کسب و کار (MBA)است، نیاز است.

 

 • فصل میدان های برداری و انتگرال گیری روی مسیر ها و سطوح: مهم ترین، سخت ترین و حفظی ترین بخش ریاضی عمومی 2 در آزمون ارشد مدیریت کسب و کار (MBA) است. اگر وقت ندارید، این فصل و فصل قبل را کنار بگذارید و اگر به دنبال درصد بالا هستید، تمرکز خود را در مطالعه و تست زنی بر روی این فصل قرار دهید. تمام مباحث این فصل مهم هستند و معمولا به صورت همگن از آن ها سوال طرح می شود، به همین دلیل این فصل بخش بندی نشده و لازم است زمان یکسانی برای مطالعه هر مبحث اختصاص دهید.

 

جمع بندی:

در درس ریاضی عمومی 2، به نظر نمی رسد طراحان به طرح بیش از 15 سوال علاقه داشته باشند و احتمال اینکه بخواهند این 15 سوال را بر روی مباحث مختلف پخش کنند، به جای آنکه روی دو فصل مهم تکیه کنند، زیاد است. 

از آنجا که حتماً باید درصد خیلی خوبی را برای کسب رتبه خوب در آزمون ارشد مدیریت کسب و کار (MBA) در درس ریاضی داشته باشید، ما علاوه بر پیش بینی دقیق تعداد سوالات احتمالی از هر مبحث در درس ریاضیات عمومی، شگرد حل مسئله و تست زنی در درس ریاضیات را در جریان مشاوره ها به شما اموزش می دهیم. درصد پایین در ریاضی مساویست با رتبه خیلی بد و احتمالا عدم قبولی در آزمون ارشد MBA.

برای دریافت این پیش بینی ها و مشاوره های پیگیرانه باید در پنل مشاوره و برنامه ریزی3گام ثبت نام کرده و عضو شوید.

ثبت نام و شروع مشاوره و برنامه ریزی

 

 

سایر بخش های مجموعه مدیریت کسب و کار

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید. خواهشمند است سوالات خود را در قسمت اتاق فکر این رشته مطرح نمایید

تصویر فرد
CaptchaMvc