گزیده ای از اتاق فکر مجموعه زبان انگلیسی

ورود به اتاق فکر
 • moarefi ketab moror

  Slm . Baraye reshteye teaching, baraye morur mataleb k ghbln az ruye manabee asli khunde shodan va alan shayad kheiliashoon faramoosh shodan, estefade az ketabaye modaresan ro tayid mikonid? Ham takdars... Ham majmooee konkurha.

 • قبولی دانشگاه تهران

  با سلام
  من دانشجوی سال آخر آموزش زبان انگلیسی هستم . با توجه به زمانی که تا کنکور ارشد مانده ، چند ساعت در هفته بهتره مطالعه داشته باشم
  رمز موفقیت در قبول شدن در دانشگاه تهران چیه

 • درس تدریس

  سلام وقتتون بخیر.
  من درس روش تدریس را کامل نخوندم.ولی ازمون و زبانشناسی را میتونم در حدود سی و پنج تا چهل درصد بزنم،مبخواهم درصد تخصصی ام به پنجاه و پنج برسد به نظر شما چه مباحثی ازتدریس را بخونم تا این درصد را بگیرم؟

 • عمومی یا تخصصی

  سلام من با اینکه گرامرم تقریبا خوبه اما اصلا نمیتونم اونها روی تستها اعمال کنم لغتها هم که نزدیک به نصف 3500 رو خوندم ولی دیگه نمیکشم همشو بخونم...پیش بینی میکنم تو کنکور نتونم عمومی ها رو خوب بزنم...سوالم اینه که برای رتبه خوب اوردن عمومی تاثیرگزار تره یا تخصصی
  برای حل مشکل گرامرم چیکار کنم؟واقعا خستم

 • قبولی

  با سلام ایا با 20 درصد عمومی و 20درصد تخصصی شانس قبولی در دوره شبانه و روزانه گرایش مترجمی وجود داره یا خبر؟

منابع پیشنهادی 3گام در کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی

تعداد بازدید 49401 دفعه

همان طور که قبلا بدان اشاره شد آزمون کارشناسی ارشد ادبیات انگلیسی در دو بخش زبان عمومی و زبان تخصصی برگزار می‌شود. حتما بسیاری از شما بارها سایت‌های مختلف را به امید یافتن مجموعه منابع لازم برای مطالعه جستجو کرده اید.

عضویت در کانال تخصصی کارشناسی ارشد زبان انگلیسی

 

منابعی که باید برای قبولی در آزمون کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی مطالعه شوند

همان طور که قبلا بدان اشاره شد آزمون کارشناسی ارشد ادبیات انگلیسی در دو بخش زبان عمومی و زبان تخصصی برگزار می‌شود. حتما بسیاری از شما بارها سایت‌های مختلف را به امید یافتن مجموعه منابع لازم برای مطالعه جستجو کرده اید. آن چه در ادامه می‌بینید پیشنهاد سه گام مبتنی بر تجربه رتبه‌های برتر کنکور و همین طور بررسی دقیق سوالات کنکور‌های سال‌های گذشته و منابع مورد استفاده آن است.

همه منابع به یک اندازه مهم نیستند

یافتن لیستی بلند بالا از منابع لازم برای قبولی در کارشناسی ارشد ادبیات انگلیسی از طریق سایت‌های مختلف کار سختی نیست. اما نباید فراموش کرد که همه منابع به یک اندازه مهم نیستند. برخی از منابعی که در این فهرست‌ها دیده می‌شوند سالهاست که در کنکور کارشناسی ارشد جایی ندارد و منابعی دیگر که شاید در گذشته مورد استفاده نبوده اند اینک به صحنه رقابت وارد شده اند.

آگاهی دقیق از منابع به روز مورد استفاده در آزمون کارشناسی ارشد ادبیات انگلیسی به همراه اطلاعاتی درباره اولویت منابع و بخش‌های مهم تر در هر کدام از کتاب‌ها همان چیزیست که در دپارتمان زبان و ادبیات انگلیسی سه گام بدان پرداخته می‌شود. سه گام به شما کمک خواهد کرد از میان منابع متعدد موجود به سراغ منابعی بروید که بیشترین تعداد سوالات کنکور را به خود اختصاص داده اند و از مطالعه کتاب‌هایی که دیگر چندان مهم نیستند بپرهیزید. به روش سه گام در زمان صرفه جویی خواهید کرد و از وقتی که در اختیار دارید برای مطالعه بهینه منابع بهره خواهید برد.

در ادامه چند مورد از مطرح ترین منابع کنکور را خواهید دید. اما فراموش نکنید که هر کدام از این منابع اولویت بندی مخصوص به خودش را دارد و لزوما تمامی بخش های کتاب از اهمیت یکسانی برخوردار نیستند. و این درست همان چیزیست که روش سه گام قصد دارد در اختیار شما قرار دهد تا با استفاده از آن بتوانید به نحو موثر و کارا مطالعه را ادامه دهید.

 

درخواست مشاوره رایگان تلفنی

 

کانال تلگرام کارشناسی ارشد مجموعه زبان به تازگی راه اندازی شده است که می توانید با عضویت در آن به منبع گرانبهایی از مفیدترین مطالب درسترسی داشته باشید. برای عضویت بر روی لینک زیر کلیک کنید.

 

عضویت در کانال تخصصی کارشناسی ارشد مجموعه زبان

صفحه اینستاگرام موسسه 3گام

 

الف) زبان عمومی

گرامر

TOEFL Grammar/Vocabulary/Reading Flash- Milada Broukal

در این سه کتاب از سری «تافل فلش» با مباحث مهم و کلیدی گرامر، لغت و ریدینگ آشنا خواهید شد. از آن جا که سطح کلی آزمون کارشناسی ارشد ادبیات انگلیسی بر اساس آزمون تافل طراحی شده مطالعه نکات اصلی آزمون تافل می‌تواند بسیار راهگشا باشد. این سری کتاب‌ها در صفحاتی محدود به بررسی نکات کلیدی تافل پرداخته اند و به دلیل همراه بودن با تست های استاندارد برای شروع بسیار مفیدند.

English Grammar Digest- Trudy Aronson

کتاب گرامر دایجست یکی از کتاب هاییست که نکات گرامری را به خوبی شرح داده است. نکات به ظاهر ساده در تست های این کتاب به مسایلی چالش برانگیز تبدیل شده اند که نهایت توجه و دقت داوطلب در امر مطالعه و تست زنی را طلب می‌کند.

کلمه

1100 English Words

بیشتر داوطلبان با این کتاب پایه ای آشنا هستند. 1100 واژه، در قالبی روزانه و هفتگی، بیشتر لغات رایج در آزمون‌های کارشناسی ارشد ادبیات انگلیسی را پوشش داده است و به دلیل نحوه دسته بندی کلمات داوطلب می‌تواند آن را به سادگی در یک برنامه مدون مطالعه کند.

Vocabulary for College-bound Students

پس از مطالعه 1100 واژه بد نیست اگر به سراغ بسط دایره لغات خود برویم چرا که آزمون کارشناسی ارشد ادبیات انگلیسی ثابت کرده همیشه به تعداد مشخصی از کلمات وفادار نیست!

اما اگر کسی بخواهد خیال خودش را تا حد زیادی راحت کند مطالعه کتاب کالج باند می‌تواند به مثابه تیر خلاص باشد. لغات پیشرفته تر این کتاب می‌تواند در کنار لغاتی که تاکنون آموخته اید تکمیل کننده باشد. بخشی از لغات این کتاب الزامی نیست. سه گام نکات دقیق تری در رابطه با نحوه مطالعه این کتاب در اختیار شما قرار خواهد داد.

GRE preparation vocabulary

مطالعه این کتاب برای داوطلبینی که گرامر و ریدینگ خوبی دارند الزامی نیست. چرا که بیشتر لغات این کتاب در کتاب کالج باند هم آورده شده است. اما اگر داوطلبی مایل باشد دایره لغات خود را تکمیل کند با مطالعه این کتاب می‌تواند نفس راحتی بکشد و به امید پاسخ صحیح به تمامی سوالات لغت آزمون کارشناسی ارشد ادبیات انگلیسی سر جلسه حاضر شود

ریدینگ

GRE Reading Samples

ریدینگ بخشی از آزمون است که به درک کلی بالا نیازمند است. از همین رو سر و کله زدن با ریدینگ های مشکل از ابتدای امر فرد را برای درک بالاتر و بیشتر متون آماده می‌کند. دپارتمان زبان و ادبیات انگلیسی سه گام برای نحوه مطالعه ریدینگ و عملکرد بهتر در آزمون نکات ارزشمندی جمع آوری کرده است که با مطالعه آن و عمل به استراتژی‌های تعیین شده می‌توانید به راحتی از پس سخت ترین ریدینگ ها هم برآیید، چرا که نباید فراموش کنید پاسخ به سوالات ریدینگ بیش از آن که به درک کامل متن مرتبط باشد به استفاده صحیح از تکنیک‌های ریدینگ ارتباط دارد.

در نهایت لازم به ذکر است که برای هر سه بخش زبان عمومی می توانید از مجموعه سوالات کنکور ادبیات انگلیسی تالیف کیان پیشکار، انتشارات پردازش استفاده کنید.

ب) زبان تخصصی

1. تاریخ ادبیات و آثار ادبی

Abrams, et al, ed., The Norton Anthology of English Literature

این کتاب که به نورتون مشهور است در سه نوع منتشر شده است.

نورتون دو جلدی، ویرایش هشتم. این کتاب به صورت اوریجینال موجود است و در ایران آفست نشده. اما در سال های اخیر بسیار مورد توجه طراحان بوده و بسیاری از سوالات تاریخ ادبیات کنکور مستقیما از این کتاب طرح شده اند. لذا مطالعه آن از اهمیت بسزایی برخوردار است. بیشتر داوطلبان کارشناسی ارشد ادبیات انگلیسی نمی‌دانند که مطالب بسیار حجیم این کتاب را به چه ترتیب باید مطالعه کنند. سه گام روش صحیح مطالعه این کتاب را به شما خواهد داد. بدون شک لازم نیست برای یک درس تمام صفحات این دو جلد کتاب بسیار قطور را تک به تک مطالعه کنید!

نورتون سه جلدی، ویرایش ششم. این کتاب از نسخه ششم نورتون گرفته شده و در داخل کشور به صورت افست در اختیار داوطلبان قرار داده شده است. مزیت این کتاب نسبت به نسخه هشتم این است که بخش هایی از این کتاب بسیار خلاصه تر و از دید داوطلبان کنکوری تر است. اما یکی از اشکالات کتاب این است که بسیاری از نویسندگان کمتر مشهور را حذف کرده است و این در حالیست که در سال‌های اخیر سوالات زیادی از همین نویسندگان نه چندان مشهور طرح شده است. این کتاب باید به صورت تکمیلی در کنار بخش هایی از ویرایش هشتم مطالعه شود

نورتون تک جلدی، جمع آوری شده توسط دکتر جلال سخنور. این کتاب نسخه رایج تری از نورتون است که برای مطالعه دانشگاهی بسیار مناسب است و سال ها سوالات کنکور از این نسخه طرح می‌شدند. اما در سال‌های اخیر این روند دچار تغییر شده است.

Abjadian, Amrollah, A Survey of English Literature, 2 vols.

کتاب سیری در تاریخ ادبیات، در دو جلد و توسط انتشارات سمت منتشر شده است. جلد اول کتاب به قرون وسطی تا اواخر قرن هفده و جلد دوم به قرون هجده تا قرن بیستم اختصاص دارد که بخش هایی از آن بسیار مهم و کلیدی هستند.

Ousby, Ian, Cambridge Paperback Guide to Literature in English

اگر کسی تصور می‌کند برای پاسخ دادن به سوالات آثار ادبی (رمان، شعر و نمایشنامه) باید تمامی آثار ادبی را مطالعه کند سخت در اشتباه است! کتاب کامپنین کمبریج همان کلید طلاییست که شما را از نیاز به مطالعه دنیایی بی کران از آثار ادبی بی نیاز می کند. کافیست این کتاب را ببینید تا متوجه شوید هر اثر در یک تا دو پاراگراف خلاصه شده و در ترتیبی الفبایی راحت ترین روش برای مطالعه آثار ادبی را به دست داده است. بسیاری از داوطلبینی که با این کتاب آشنایی ندارند در پاسخ دادن به سوالات آثار ادبی کنکور کارشناسی ارشد ادبیات انگلیسی با مشکل مواجه می‌شوند.

 

عضویت در کانال تخصصی کارشناسی ارشد زبان انگلیسی

صفحه اینستاگرام موسسه 3گام

2. فنون و صناعات ادبی

Abrams, M.H., A Glossary of Literary Terms

فنون و صناعات ادبی از جمله دروسیست که مطالعه آن از یک منبع کافیست و چه منبعی کامل تر از دیکشنری اصطلاحات ادبی ابرامز، که در نزد اهل ادب معروف است. هر اصطلاح یا صنعت ادبی در این کتاب به تشریح بسط داده شده است. توضیحات ریز کتاب گاه داوطلبان را به مشکل می اندازد که البته این مشکل با استفاده از روش سه گام در مطالعه این کتاب، که هر مدخل را به سه قسمت تقسیم می کند، تا حد زیادی برطرف می‌شود و آن گاه می‌توانید از مطالعه این درس لذت ببرید.

3. تاریخچه و رویکرد‌های نقد ادبی

Dutton, Richard, An Introduction to Literary Criticism

تاریخچه نقد ادبی به بررسی فلاسفه و نظریه پردازان نقد ادبی از عهد باستان تا امروز می‌پردازد. کتاب ریچارد داتن بدین منظور بسیار کامل است و در سال های اخیر منبع مستقیم تعداد زیادی از سوالات کنکور بوده. این کتاب با بخش اول کتاب برسلر (که در ادامه توضیح داده شده) هم پوشانی دارد و می‌تواند در کنار این کتاب جهت اشراف کامل بر مباحث مطالعه شود.

Bressler, Charles, Literary Criticism: An Introduction to Theory and Practice

کتاب چارلز برسلر به دو بخش عمده تقسیم می شود: تاریخچه و رویکرد. در بخش تاریخچه به بررسی سیر تاریخی نقد ادبی و متفکرین این حوزه پرداخته شده اما بخش مهم تر این کتاب قسمت دوم آن است که رویکرد‌های نقد ادبی از فرمالیسم گرفته تا نقد زیست محیطی را بررسی می‌کند. هر درس از بخش‌هایی چون مبانی، روش شناسی، و نقد و پاسخ به آن تشکیل شده که به روشنی و دقت مبانی هر رویکرد نقد ادبی را پوشش می‌دهد. مطالعه این کتاب جهت پاسخگویی به سوالات کارشناسی ارشد ادبیات انگلیسی ضروریست. لیکن سه گام قصد دارد بخش های مهم تر این کتاب را به شما معرفی کند تا مجبور نباشید برای تمام بخش ها به یک اندازه زمان و انرژی صرف کنید.

 

ثبت نام کنید

 

کانال تلگرام کارشناسی ارشد مجموعه زبان به تازگی راه اندازی شده است که می توانید با عضویت در آن به منبع گرانبهایی از مفیدترین مطالب درسترسی داشته باشید. برای عضویت بر روی لینک زیر کلیک کنید.

 

عضویت در کانال تخصصی کارشناسی ارشد مجموعه زبان

صفحه اینستاگرام موسسه 3گام

سایر بخش های مجموعه زبان انگلیسی

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید
 • تصویر فرد

  میلاد‏ - 98/8/4

  عالیه ممنون

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید. خواهشمند است سوالات خود را در قسمت اتاق فکر این رشته مطرح نمایید

تصویر فرد
CaptchaMvc