برای مطالعه خود، هوشـــــمندانه برنامه ریزی کنید .

انتخاب رشته کنکور ریاضی

تعداد بازدید 3212 دفعه

نسبت به گذشته تعداد داوطلبان کنکور ریاضی کاهش یافته است و امسال عملا به حد داوطلبان کنکور انسانی رسیده است. می توان گفت اصلی ترین دلیل این امر این است که بازار کار رشته های مهندسی اشباع شده است. هر چند معتقدیم که علاقه و پشتکار از بدترین رشته ها پولسازترین کارها را ایجاد می کند ولیکن همه این توانایی و خلاقیت را ندارند.

انتخاب رشته ریاضی
انتخاب رشته ریاضی

نسبت به گذشته تعداد داوطلبان کنکور ریاضی کاهش یافته است و امسال عملا به حد داوطلبان کنکور انسانی رسیده است. می توان گفت اصلی ترین دلیل این امر این است که بازار کار رشته های مهندسی اشباع شده است. هر چند معتقدیم که علاقه و پشتکار از بدترین رشته ها پولسازترین کارها را ایجاد می کند ولیکن همه این توانایی و خلاقیت را ندارند. چه بسیار مهندس برق و مکانیک و عمران و کامپیوتر صنعتی شریف و دانشگاه تهران به خارج از کشور رفته اند!

در انتخاب رشته کنکور ریاضی سعی کنید در ابتدا به این فکر کنید که چرا می خواهم یک مهندس شوم؟ اگر قرار باشد مهندس شوم دوست دارم بر روی چه چیزی کار کنم؟ اگر بازار کار نبود ایده ای دارم که با آن مشکلات اقتصادی خود را حل کنم؟ نکته ای که درباره بچه های ریاضی وجود دارد این است که باهوش هستند و مغز تحلیلگر خوبی دارند و این افراد زمانی که وارد رشته های علوم انسانی می شوند کولاک می کنند. پس یک انتخاب برای آنها می تواند رشته های شناور علوم انسانی باشد. اگر به علوم انسانی علاقه ندارید و باید یک مهندس شوید حداقل رشته ای را انتخاب کنید که می دانید قرار است در آن چه کار کنید و یا کسانی در اطراف شما هستند که به شما بگویند چه کار کنید و بتوانند برای شما بازار کار را ایجاد کنند.

به خاطر آشفته شدن اوضاع رشته ریاضی طی سالهای اخیر پیشنهادات کسانی را بپذیرید در امر پیش بینی وضعیت آینده بازار کار و رشته های مهندسی اطلاعات جامع و دقیقی دارند.

 

مشاوره حضوری انتخاب رشته

 

مشاوره تلفنی انتخاب رشته

 

نرم افزار انتخاب رشته کنکور سراسری

 

 

بیشتر بخوانید:

انتخاب رشته کنکور سراسری سال 95

نرم افزار مجازی و  آنلاین کنکور سراسری

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

تصویر فرد