برای مطالعه خود، هوشـــــمندانه برنامه ریزی کنید .

راهنمایی برنامه ریزی

avatar

راهنمایی برنامه ریزی

بی نام در تاریخ دو شنبه ۳۱ خرداد

سلام.لطفا راهنماییم کنید.
امسال رتبه ارشد عمران 12000شدم و شبانه مجاز و معدلم بالای هجده.کارشناسی معماری دارم.قصدارم بعد از ماه رمضان برای ارشد سال بعد شروع به درس خواندن کنم،دروس زبان و ریاضیات اصن خوب نیسم
و قصد حذف برخی مباحث از دروس دیگر را هم دارم. لطفا برای انتخاب منابع و برنامه ریزی راهنماییم کنید.در سال گذشته به دلیل کمبود وقت بتن و فولاد و سیالات و پی را نخواندم.رو سازی هم فقط کافیست نکاتی که دارم بخوانم و تست بزنم.

 • avatar

  محسن در تاریخ سه شنبه ۱ تیر

  سلام . من امسال با کتابا ی سری عمران 490 شدم البته راحت متونستم 100.200 بشم استرسم ز یاد بود اصلا نتونستم اونطوری که باید بزنم.فقط سر عمران بگیر.فوق العادست .البته زبان زیر ذره بین بگیر که عالیه.بعدشم یه درسو کلا حذف کن.چون با توجه به زمان نمیشه همه درسارو ز د
  ریاضی حذف کن .بین زبان و ریاضی که ضعیفی ریاضی حذف کنی بهتره

  • avatar

   بی نام در تاریخ یک شنبه ۶ تیر

   سلام.ممنون از راهنماییتون.مقومت پارسال از سری عمران خوندم اما سنگین بود میخوام از رو گاج بخونم بنطرتون خوبه؟ میشه یه برنامه بهم پیشنهاد بدین.و اینکه زبان رو چطور بخونم چون واقعا ضعف دارم.
   کلا درسم خوبه و شاگرد ممتازی بودم.

 • avatar

  محمودی در تاریخ سه شنبه ۸ تیر

  سلام. برای مقاومت مصالح انتشارات جهش رو بخون.
  برنامه ریزی 3گام رو استفاده کن.

  • avatar

   بی نام در تاریخ سه شنبه ۸ تیر

   سلام.من پارسال بتن و فولاد و پی و سیالات رو اصلا نخوندم.امسال از کدوم درسا شروع کنم بهتره؟
   برنامه ریزی سه گام سنگین بود و بدون دونستن شرایط کامل داوطلب سیستم یه برنامه میده که بنظرم این کار درستی نیست،من دنبال اینم که بدونم کدوم درسا رو باهم تو برنامه بذارم تا خودم با توجه به شرایطم برنامه ریزی کنم و قصد دارم تا پایان سال همه درسا رو بخونم و از عید تست بزنم.
   اگه با توجه به بودجه بندی بعضی فصلای بتن و سیالات و فولاد و پی رو حذف کنم کار درستیه؟

 • avatar

  محمودی در تاریخ سه شنبه ۸ تیر

  والا من که از برنامه ریزی 3گام استفاده کردم و راضی بودم. اولش که می خوای از دوره رایگان استفاده کنی چون دید نداری و همه درسا رو می چینی برنامه خیلی سنگین میشه ولی بعد که میدی دست مشاور تخصصی عمران برات برنامه می چینه زمین تا آسمون برنامه فرق می کنه. چون فقط برنامه نیست بهت می گن که روی کدوم در سرمایه بذاری و چجوری بخونیش. یعنی صرفا خود ماوره اش خیلی به کمکت میاد.
  اما علی ایحال من خواستم تجربه مو بگم. در مورد این که از کدوم درسها شروع کنی با توجه به کنکورهای اخیر اصولا باید بچینی ببینی از کدوم درسها بیشتر لذت می بری و بیشتر بلدی. مثلا اگه خاک و پی و مقاومت مصالح و به فرض مثال هیدرولیک رو بهتر می فهمی باید اول اونا رو بخونی. توی درسایی که ضعف داری باید یا سعی کنی که درسا رو بفهمی و کندتر بخونی و یا این که فقط سرفصلهای مهمشو بخونی.
  در کل زبان رو حتما باید بخونی چه قوی باشی و چه ضعیف. من خودم فقط زبان تخصصی خوندم و تونستم 23 درصد بزنم. تازه من از زبان بیزار بودم ولی به دادم رسید چون اصلا طراحی ها رو نخونده بودم و از شانس من طراحی ها امسال حفظی اومد ولی خب خیلیهای دیگه هم مثل من نخونده بودند ولی برد من روی زبان بود که تونستم اینجوری جای خالی طراحی رو پر کنم.

  • avatar

   بی نام در تاریخ چهار شنبه ۹ تیر

   سلام.خیلی ممنون از راهنماییتون.میشه شما هم بگین زبان از چه منبعی استفاده کردین؟وشروع با روزی چند ساعت مطالعه رو توصیه میکنین؟و اگه هر توصیه دیگه ای که فک میکنین میتونه کمکی به موفقیتم باشه هم ممنون میشم بهم بگین و بازم سپاس به خاطر لطفتون و وقتی که برای جواب دادن به سوالاتم گذاشتین .

 • avatar

  محمودی در تاریخ پنج شنبه ۱۰ تیر

  سلام. در کل زبان تخصصی سری عمران رو بهت پیشنهاد می دم. اگه رتبه زیر 500 می خوای باید حداقل از الان با روزی 4 ساعت استارت بزنی و 4 ماه مونده به کنکور تا 8 الی 10 ساعت هم برسونی. البته باز بستگی به پایه لیسانست داره که چه درسی رو ضعیف و چه درسی رو قوی باشی

  • avatar

   بی نام در تاریخ پنج شنبه ۱۰ تیر

   سلام.ممنون.من کارشناسی معماری خوندم پس بهتره از الان بیشتر درس بخونم.اگه طبق بودجه بندی کنکور درسای سیالات و بتن و فولاد رو بخونم بنظرتون بهتره یا کلا یه درس رو حذف کنم؟چون از نظر رتبه های برتر سالای قبل خوندن کل کتاب کار درستی نیست.من بیشتر ریاضی و زبان ضعف دارم.ریاضی هم برام سنگینه چون مباحث معادلاتش برام جدیده و تحلیل هم مشکل دارم این درس رو جز سری عمران از چه منبعی استفاده کنم و البته چندتا مبحثش برام سخته یادگیریش.

 • avatar

  محمودی در تاریخ پنج شنبه ۱۰ تیر

  کلا تو رشته عمران حذفیات یکی از اصول اساسیه ولی واقعا اینکه چه درسی رو حذف کنی بستگی به عوامل زیادی داره. مثلا خیلیها وقتی می بینند ریاضی ضعیفند کلا حذفش می کنند و یا فقط معادلات رو می خونند و یا توی دروس طراحی، بتن و فولاد رو حذف می کنند و فقط راهسازی و روسازی رو می خونند. برای تحلیل سازه هم اگه سری عمران برات خیلی سنگینه یا باید از پارسه استفاده کنی یا جهش

  • avatar

   بی نام در تاریخ پنج شنبه ۱۰ تیر

   سلام.بازهم ممنون بخاطر پاسخگویی به سوالام.
   ببخشید اینقد سوال می پرسم چون واقعا دنبال یه رتبه خوبم و درس خوندن بدون ایراد. برای درس مکانیک خاک که فرمول های زیادی داره و درسش هم سنگینه و ارزش زیادی هم داره خوندش آیا راهکاری دارین که بتونم فرمولها رو راحت به ذهن بسپرم؟و برای یادگیری زبان چه روشی استفاده کردین چون گفتین شما هم مثه من زبان خیلی ضعف داشتین.ممنون.

 • avatar

  محمودی در تاریخ سه شنبه ۱۵ تیر

  با توجه به این که تغییر رشته ای هستید برای مکانیک خاک بهتون توصیه می کنم که یه جعبه لایتنر برای حفظ فرمولها درست کنید. در مورد زبان من اول لغات تخصصی رو حفظ کردم و بعدش شبی دو تا ریدینگ تخصصی کنکور رو کار کردم و بعد دائما لغات و ریدینگها رو دوره می کردم تا روز آزمون.

  • avatar

   بی نام در تاریخ شنبه ۱۹ تیر

   سلام.ممنون از راهنماییتون. اما این جعبه لایتنر چه جوریه؟ممنون واقعا نکات مفیدی رو بهم میگین با حرفای شما خیلی به یادگیری زبان خوش بین شدم.خاک و هیدرولیک کتاب گاج رو میخونم خیلی خوب گفته.امیدوارم رتبه خوبی قبول بشم.از مشاور برام مفیدتر بود نکاتی که اینجا بهم گفته شده.

 • avatar

  محمودی در تاریخ یک شنبه ۲۰ تیر

  سلام مجدد. لایتنر سیستمش اینطوریه که یه جعبه 5 بخشیه که لغت ها رو تو فلش کارت می نویسی و میذاری تو ردیف اول جعبه و هر بار که می خونی و از خودت می پرسی به تدریج به ردیفهای آخر جعبه منتقل میشن. تو اینترنت اگه سرچ کنی جعبه جی 5 برای زبان برات توضیح کامل میده. امیدوارم نتیجه عالی بگیری و خبروش همینجا بهمون بدی.
  البه بیشتر اطلاعات من از خانم مهدس انصاری مشاور تخصصی عمران 3گام بوده.

  • avatar

   بی نام در تاریخ دو شنبه ۲۱ تیر

   سلام.ممنون.امیدوارم رتبم خوب بشه.به امید یه رتبه عالی.رتبه شما چند شد؟
   الان هیدرولیک و بتن و دوسه فصل از سیالات و خاک و کلمات تخصصی زبان رو گذاشتم تو برنامه و دارم میخونم و مرور هر درسم تو برنامه هس.مرسی از راهنمایی هاتون.حتما اطلاعاتتون مفید خواهد بود برام.