اهمیت کارشناسی ارشد در شغل وکالت

avatar

اهمیت کارشناسی ارشد در شغل وکالت

علی داوری در تاریخ دو شنبه ۲۸ خرداد

باسلام خدمت دوستان عزیز؛
می خواستم بدونم کسی که در رشته ی حقوق کارشناسی ارشد داره چقدر می تونه در شغل وکالت به اون کمک کنه؟و اهمیت نوع مدرک در این شغل تا چه حد هست؟
مثلا یه نفر لیسانس حقوق داره و یه نفر دیگه ارشد جزا و جرم شناسی،در این وضعیت اونی که ارشد داره لزوما در پرونده های کیفری و جزایی از وکیل لیسانسه بهتر عمل می کنه؟ میشه یه وکیل لیسانس داشته باشه و در یک شاخه ای مثل پرونده های کیفری یا ملکی یا خصوصی متخصص باشه یا حتما باید ارشد داشته باشه تا این توانایی رو بتونه به دست بیاره؟ و اصلا چقدر از وکلای ایران مدرک بالاتر از لیسانس دارند؟
ممنون میشم پاسخ کامل بدید تا سردرگمی خارج بشم.

  • avatar

    خانم کشفی در تاریخ سه شنبه ۱۲ تیر

    سلام و درود
    برای حرفه ای بودن در وکالت شما در کنار دانش حقوقی نیاز به مهارت وکالت دارید. و قطعا شما با لیسانس حقوق میتونید یک وکیل خیلی عالی باشید اگر در عرصه ی کار حرفه ای پرکار باشید. آن چه در دانشگاه میخونید با آن چه در وکالت پیاده میکنید تفاوتهایی داره. میخوام بگم که لزوما ارشد خوندن باعث عملکرد بهتر یک وکیل نمیشه ولی میتونه دانشش رو افزایش بده ولی برای متخصص شدن در مثلا پرونده های کیفری شما لزوما نباید ارشد جزا و جرم شناسی بخونید. شما با کار کردن در این زمینه میتونید متبحر بشید.
    در حال حاضر خیلی از وکلای حرفه ای مدرک لیسانس دارن و البته این رو هم بگم که خیلی ها هم بعد سالها کار کردن میرن سمت خوندن ارشد هم بخاطر پرستیژکاری بیشتر ،هم تجدید تجربه ی دوباره محیط آکادمیک.