انتخاب رشته

avatar

انتخاب رشته

Arezoo در تاریخ سه شنبه ۳۰ آذر

با سلام و خسته نباشید خدمت مشاوران گرامی
من دانشجوی ترم 7 شیمی کاربردی هستم و قصد ادامه تحصیل در مقطع ارشد را دارم.طبق پرس و جو و سوالات و راهنمایی هایی که از اساتید دانشگاه کردم آن ها موافق به ادامه تحصیل در یکی از گرایش های ارشد شیمی نبودند زیرا که طبق تجارب شخصی اساتید، شیمی یک رشته صنعتی است ودر بازار کار آقایان شانس بیشتری دارند تا خانم ها و چون اینکه این گرایش ها مربوط به وزارت علوم هستن به من پیشنهاد دادند که کنکور وزارت بهداشت را بدهم در یکی از رشته های شیمی دارویی یا بیو شیمی بالینی. سوال من اینجاست که نمیدانم کدام یک از این رشته ها بهتر هستن و از نظر اینده شغلی وسیع تر و اینده دارتر میباشند.
سوال دوم اینکه اگر من با لیسانس شیمی کاربردی شیمی دارویی که زیر مجموعه ی داروسازی است و یا بیو شیمی بالینی که زیر مجموعه ی علوم آزمایشگاهی است را بخوانم آیا از نظر منابع درسی (چه منابع کنکوری و چه منابع درسی دانشگاهی بعد از قبولی در کنکور) و ارتباط لیسانس شیمی کاربردی با یکی ازین دو رشته مشکلی پیش نمی آید؟

  • avatar

    خانم شفیع در تاریخ پنج شنبه ۱۳ مهر

    سلام. بیوشیمی بالینی بازار کار بهتری داره برای شما که پایه شیمی کاربردی هم دارید بهتر است. شیمی ، پایه هر دوی این رشته ها هست و اگر شما خودتون واقعا تلاشتون رو کنید مشکلی پیش نخواهد آمد.