رشته ارشد

avatar

رشته ارشد

سید احسان در تاریخ پنج شنبه ۲۱ مرداد

سلام. من کارشناسی مهندسی نرم افزار دارم و تیر امسال فارغ التحصیل شدم. هدفم اینه که ادامه تحصیل بدم ولی نه لزوما در همون رشته خودم. دلیل اصلیم هم برای ادامه تحصیل اینه که فعلا نمی خوام برای سربازی اقدام کنم و در عوض می خوام مشغول به کار بشم (فرض بگیرید بنده شاغل هستم) و بعد با گرفتن پروژه کسری خدمت بگیرم. با جستجوهایی که داشتم عمدتا به فارغ التحصیلان گرایش های مختلف مدیریت توصیه شده برای تغییر گرایش و عموما هم MBA و مدیریت بازرگانی (و در بعضی موارد هم مدیریت اجرایی یا دولتی). من هدفم انتخاب رشته و گرایشی هست که در کنار کار و مهارت آموزی برام ممکن باشه که بهش بپردازم (چه برای کنکور و چه خود رشته در دانشگاه) و در واقع فشار زیادی بهم وارد نکنه. از بین دروسی که توی رشته خودم داشتم به دروسی که از نوع ریاضی بودن علاقه داشتم و از سر و کله زدن باهاشون لذت می برم و اگر بحث سربازی در میان نبود شاید در رشته ریاضی ادامه تحصیل می دادم ولی با توجه به شرایطی که گفتم و اینکه رشته ریاضی مطمئنا حجم کار زیادی داره، میخواستم در این رابطه راهنمایی کنید. تاکید می کنم که در کنار کار، می خوام درس فشار زیادی بهم وارد نکنه، چون آدمی هستم که نسبت به درس استرس دارم، بخصوص وقتی احساس کنم مطالب برام قابل هضم نیست.

(این سوال رو یک بار هم در بخش نظرات گرایش های ارشد مدیریت پرسیدم و بعد متوجه این بخش شدم، به همین خاطر بابت تکرار عذرخواهی می کنم.)

  • avatar

    جلالی در تاریخ یک شنبه ۲۴ مرداد

    سلام. با توجه به جمیع شرایط رشته هایی مثل مدیریت کارآفرینی و تکنولوژی بهتون توصیه میشه و اگر می خواید خیلی مرتبط با رشته تون برید جلو مدیریت IT. اما چون قبولی کارآفرینی براتون راحت تره بهتون بیشتر اونو توصیه می کنیم.
    موفق باشید