زمان اعلام نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد 98- تاریخ اعلام نتایج ارشد 98

تعداد بازدید 8055 دفعه

نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد 98، از ساعت 20:00 به بعد روز دوشنبه مورخ 98/04/17 اعلام می گردد. 

زمان اعلام نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد 98- تاریخ اعلام نتایج ارشد 98

 

زمان اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد 98

 

امسال به دلیل وقوع سیل در برخی از نقاط کشور و عدم آمادگی داوطلبان، زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد 98 به تعویق افتاد. طبیعتا نتایج و کارنامه های آزمون کارشناسی ارشد سال 98، هم با تاخیر اعلام و در سامانه اعلام نتایج کارشناسی ارشد سازمان سنجش منتشر می شود.

نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد 98، از ساعت 20:00 به بعد روز دوشنبه مورخ 98/04/17 اعلام می گردد.

کارنامه حاوی اطلاعات لازم شامل درصدهای کسب شده داوطلب در هر یک از دروس، رتبه داوطلب، آخرین رتبه پذیرفته شده در هر یک از کد رشته های انتخابی و سهمیه مربوطه می باشد.

پس از انتشار کارنامه اولیه، داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده اند باید پس از مطالعه کامل دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 98 نسبت به انتخاب کد رشته های مورد علاقه خود اقدام نمایند. دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 98، در 17 تیرماه 98 در سایت سازمان سنجش منتشر می شود که با انتشار آن می توانید از همین صفحه، آن را دانلود کنید.

کد رشته های دانشگاه های سراسری، غیرانتفاعی، پیام نور و دوره های مختلف روزانه، شبانه (نوبت دوم)، پردیس خودگردان، مجازی، غیرانتفاعی و پیام نور برای مقاطع کارشناسی ارشد در این دفترچه درج شده است. با اعلام این کد رشته ها، ظرفیت های پذیرش جدید برای سال 98 مشخص می گردد. در سال گذشته ظرفیت پذیرش دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی به جز دانشگاه آزاد اسلامی بیش از ۱۵۵ هزار نفر اعلام شده بود.

اطلاعیه سازمان سنجش در مورد نتایج اولیه کارشناسی ارشد 98 و نحوه انتخاب رشته برای داوطلبان مجاز به انتخاب رشته در زمان مقتضی اعلام خواهد شد.

 

نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد 98

 

زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد 98

پس از مشخص شدن ظرفیت های پذیرش و رتبه های داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد 98، فرآیند انتخاب رشته آغاز می شود. زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد 98 دانشگاه های سراسری و دانشگاه آزاد متفاوت است. انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد 98 پس از اتمام فرآیند انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری می باشد. هر داوطلب می تواند با توجه به رتبه خود تا سقف 100 کد رشته را در فرم انتخاب رشته خود وارد نماید. اولین مساله ای که داوطلبان پس از انتشار کارنامه آزمون ارشد روانشناسی 98 به آن توجه می کنند، رتبه به دست آمده در زیرگروه ها و گرایش های مختلف است. باید بین گرایش های مختلف هر رشته اولویت بندی انجام شود. در این زمان داوطلب با سوالات بسیار زیادی مواجه می شود؛ کدام گرایش بهتر است؟ کیفیت آموزشی و رفاهی دانشگاه های مختلف به چه صورت است؟ آموزش محور خوب است یا خیر و ... برای کسب اطلاعات لازم در زمینه های مختلف انتخاب رشته می توانید از خدمات مشاوره حضوری یا تلفنی 3 گام استفاده نمایید.

همچنین نرم افزار منحصر به فرد 3 گام در زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد 98 خدمت شما داوطلبان عزیز ارائه می شود که اطلاعات آن بر اساس دفترچه انتخاب رشته سال گذشته می باشد.

 

نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد 98

 

نحوه اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد 98

داوطلبان برای انجام همه ی مراحل آزمون از جمله اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد 98 باید به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه نموده و سپس بر روی سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد 98 که بر روی شکل مشخص شده است، کلیک نمایند.

 

گزینه کارشناسی ارشد سایت سنجش
گزینه کارشناسی ارشد سایت سنجش

 

در این سامانه داوطلبان می توانند از طریق شماره پرونده و مشخصات فردی و یا شماره پرونده و کد پیگیری ثبت نام، وارد میز کار خود شوند.

 

سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد 98
سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد 98

 

گزینه های موجود در میز کار داوطلب، مراحل مختلف آزمون کارشناسی ارشد 98 را نشان می دهد که هر یک در زمان مقرر فعال می شوند. داوطلبان به منظور مشاهده نتایج آزمون کارشناسی ارشد 98 باید در زمان تعیین شده به این قسمت مراجعه نمایند و گزینه مورد نظر را انتخاب کنند.

 

میز کار داوطلب
میز کار داوطلب

 

زمان اعلام نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد 98

زمان اعلام نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد 98 در اواخر شهریور ماه 98 می باشد. در این مرحله داوطلبان می توانند با وارد نمودن اطلاعات شخصی و ثبت نامی خود نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد 98 را مشاهده نمایند. در این زمان نتایج قبولی داوطلبان هم برای دانشگاه سراسری و هم دانشگاه آزاد مشخص می شود. در زمان اعلام نتایج نهایی، سازمان سنجش توضیحات تکمیلی را برای تمامی پذیرفته شدگان آزمون کارشناسی ارشد 98 منتشر می نماید که توصیه می کنیم حتما مطالعه فرمایید.

 

نرم افزار انتخاب رشته کارشناسی ارشد 98

 

مشاوره حضوری و تلفنی انتخاب رشته ارشد

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید
  • تصویر فرد

    امیر‏ - 98/4/15

    سلام همه جا اعلام کردند نتایج اولیه ۱۵ تیر منتشر میشه پس چیشد ؟؟؟

  • تصویر فرد

    خانم رخشنده‏ - 98/4/16

    سلام وقت بخیر 
    اعلام نتایج اولیه روز دوشنبه ساعت 20 میاد. 

  • تصویر فرد

    اسمعیلی‏ - 98/4/14

    سلام دوستان کسی از سهمیه ایثارگران اطلاع داره واقعا تاثیری داره یا خیر

  • تصویر فرد

    ناشناس‏ - 98/4/14

    مگه قرار نبود شنبه منتشر کنن جوابا رو؟؟؟!!!

  • تصویر فرد

    خانم رخشنده‏ - 98/4/15

    سلام وقت بخیر 
    قرار هست این هفته اعلام نتایج اولیه بیاد .زمان مشخص نشده

  • تصویر فرد

    حسین‏ - 98/4/14

    با سلام
    آیا گزینه منحصرا شرکت در المپیاد رو هم میشه هنگام اعلام نتایج ویرایش کرد ؟من به اشتباه اون گزینه رو زدم و از انتخاب رشته تو حالت عادی محروم میشم

  • تصویر فرد

    خانم رخشنده‏ - 98/4/16

    سلام وقت بخیر 
    متاسفانه نمیتونید ویرایش کنید و محروم میشید .

  • تصویر فرد

    مائده‏ - 98/4/8

    سلام
    من معدلم رو اشتباه وارد کردم ایا امکان داره موقع انتشار کارنانه اولیه اصلاحش کنم

  • تصویر فرد

    خانم رخشنده‏ - 98/4/9

    سلام وقت بخیر 
    زمان انتخاب رشته یک مهلت دیگه برای ویرایش معدل دارید 
    موفق باشید.

  • تصویر فرد

    سارا‏ - 98/4/5

    با سلام
    خواهش میکنم یکی منو راهنمای کنه من مال یه منطقه سیل زده هستم وموقع ثبتنام دوستم مرا ثبت نام کرد وادرس خودش که ساکن شهر هستند رو برام زده و الان بااین توضیحات من از سهمیه سیل زده ها محروممم چه مراحلی رو باید طی کنم که ادرسم منزلمون راتغییر بدم

  • تصویر فرد

    خانم رهبر‏ - 98/4/6

    سلام. فقط در مهلت اول و دومی که برای ثبت نام آزمون ارشد 98 در نظر گرفته شده بود امکان ویرایش اطلاعات ثبت نامی مانند آدرس وجود داشت. 

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

تصویر فرد