زمان اعلام نتایح اولیه کنکور سراسری 98

تعداد بازدید 2908 دفعه

زمان اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری 98 در دهه دوم مرداد ماه و زمان اعلام نتایج نهایی در نیمه دوم شهریور ماه می باشد.

زمان اعلام نتایح اولیه کنکور سراسری 98

زمان برگزاری، اعلام نتایح اولیه و انتخاب رشته کنکور سراسری 98

با توجه به اعلام رئیس سازمان سنجش و آموزش کشور مبنی بر عدم تاخیر در زمان برگزاری آزمون سراسری 98 در 5 گروه آزمایشی ریاضی، تجربی، هنر، زبان و انسانی، این آزمون در زمان مقرر 13 و 14 تیرماه برگزار خواهد شد. داوطلبانی که در سایت سنجش ثبت نام کرده اند می توانند با دریافت کارت ورود به جلسه در این آزمون حضور یابند. زمان دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 98 از دوشنبه 98/4/10 تا 98/04/12 می باشد.

نحوه دریافت نتایج اولیه کنکور سراسری 98

پس از برگزاری کنکور سراسری 98، نتایج اولیه داوطلبان در دهه دوم مرداد ماه 98 اعلام می شود و داوطلبان می توانند با دریافت کارنامه و اطلاع از رتبه خود برای انتخاب رشته اقدام نمایند. برای این منظور داوطلبان باید با مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org و مراجعه به سمت راست و کلیک بر روی گزینه سراسری و گزینه مشاهده کارنامه اولیه کنکور، کارنامه خود را مشاهده نمایند. 

داوطلبان می توانند از طریق سه روش زیر این کار را انجام دهند:

  1. شماره داوطلبی + شماره شناسنامه + سال تولد
  2. شماره پرونده + کد رهگیری + شماره شناسنامه
  3. شماره پرونده + شماره سریال + شماره شناسنامه

چنانچه داوطلبی شماره پرونده، شماره داوطلبی یا شماره سریال ثبت نام خود را فراموش کرده باشد می تواند با مراجعه به سیستم پاسخگویی سایت سنجش درخواست خود را مبنی بر دریافت اطلاعات فوق ثبت نماید.

آمار شرکت کنندگان کنکور سراسری 98

آمار شرکت کنندگان کنکور سراسری 98 از یک میلیون و ۱۱۹ هزار و ۱۵ داوطلب ثبت نام کننده، ۶۴۸ هزار و ۸۴۵ نفر زن (معادل ۵۷.۹۸ درصد داوطلبان) و ۴۷۰ هزار و ۱۷۰ نفر مرد (معادل ۴۲.۰۲ درصد داوطلبان) هستند. با توجه به داوطلبان واقعی و تعداد علاقمندان به گروه‌ های آزمایشی دوم و سوم، تعداد یک میلیون و ۳۵۳ هزار و ۳۲۴ کارت ورود به جلسه آزمون نیز صادر شده است. برای رشته‌ های تحصیلی با آزمون کنکور سراسری سال ۹۸ تعداد یک میلیون و ۱۱۹ هزار و ۱۵ داوطلب ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد ۱۶۴ هزار و ۲۴۱ نفر در گروه ریاضی و فنی و تعداد ۲۸۲ هزار و ۳۰۶ نفر در گروه علوم انسانی شرکت کرده اند. در مجموع تعداد تعداد ۴۴۶ هزار و ۵۷۴ داوطلب رقابت خود را در این دوره از کنکور سراسری آغاز کرده اند.

 

به داوطلبان توصیه می کنیم پس از اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری 98، از مشاوره و راهنمایی با افراد آگاه برای انتخاب رشته کنکور سراسری 98 اقدام نمایند. مشاوران متخصص 3گام راهنمایان مناسبی در این زمینه می باشند.

 

ثبت نام در سیستم مشاوره 

 

می توانید از سه نوع خدمت 3گام برای انتخاب رشته کنکور سراسری 98 استفاده کنید:

  1. مشاوره حضوری انتخاب رشته کنکور سراسری 98
  2. مشاوره تلفنی انتخاب رشته کنکور سراسری 98
  3. مراجعه به سایت final.3gaam.com و استفاده از نرم افزار انتخاب رشته کنکور سراسری 98

 

نرم افزار انتخاب رشته کنکور سراسری 3گام، برخلاف سایر نرم افزارها حتی کد رشته محل های پیام نور، غیر انتفاعی، پردیس خودگردان، مجازی، نیمه حضوری و هر گونه انتخابی را برای شما احتمال سنجی می کند. این نرم افزار در زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 98 فعال می شود.

 

نرم افزار انتخاب رشته کنکور سراسری 3گام با کمک هوش مصنوعی، 150 انتخاب رابرای شما اولویت بندی می کند که می توانید آن کد رشته ها را مستقیما در فرم انتخاب رشته سنجش وارد کنید.

 

عوامل زیر در نرم افزار انتخاب رشته سراسری 98 گنجانده شده است تا شما به اطلاعات زیر دست یابید:

1- احتمال قبولی با توجه به رتبه

2- در نظر گرفتن تغییرات رتبه های قبولی با توجه به تغییرات دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 98

3- اولویت بندی اختصاصی دانشگاه ها با توجه به کیفیت دانشگاه، بازارکار، علاقه مندی شما به گرایشها، دوری و نزدیکی دانشگاه به محل سکونت شما و تاثیر شیوه آموزشی 

 

تمام اخبار و نکات مربوط به مشاوره کنکور سراسری 98 در کانال زیر قرار داده می شود. با عضویت در آن می توانید از جدیدترین اخبار و اطلاعیه ها در این زمینه با خبر شوید.

 

عضویت در کانال کنکور سراسری 98

 

زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 98

پس از اعلام نتایج اولیه، انتخاب رشته کنکور سراسری 98 در نیمه دوم مرداد ماه آغاز می شود.

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 98

دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 98 برای 5 گروه آزمایشی ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان های خارجی، پس از اعلام نتایج اولیه بر روی سایت سازمان سنجش قرار داده می شود. لازم است داوطلبان قبل از شروع به انتخاب رشته، دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 98 را مطالعه کنند. دفترچه انتخاب رشته شامل کلیه رشته های با آزمون و بدون آزمون دانشگاه های روزانه، نوبت دوم، پیام نور، غیرانتفاعی و پردیس خودگردان می باشد و رشته های تحصیلی دانشگاه آزاد در دفترچه ای جداگانه و از طریق سیستم اطلاع رسانی دانشگاه آزاد به نشانی  azmoon.org منتشر می شود. داوطلبان مجاز به انتخاب رشته می توانند حداکثر 150 رشته از  دانشگاه های روزانه، نویت دوم، پیام نور، غیرانتفاعی و پردیس خودگردان را انتخاب و در فرم انتخاب رشته خود وارد نمایند.  

انتخاب رشته کنکور سراسری 98 و دانشگاه آزاد 98 به صورت جداگانه می باشد. زمان انتخاب رشته کنکور سراسری دانشکاه آزاد 98، لیست رشته های تحصیلی دانشگاه آزاد در دفترچه ای جداگانه تحت عنوان دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد از طریق سایت azmoon.org منتشر می شود و همه ی داوطلبان می توانند برای انتخاب رشته این دانشگاه، به سایت ذکر شده مراجعه کنند و پس دریافت دفترچه، انتخاب رشته خود را انجام دهند.

زمان بندی  کنکور سراسری 98 

زمان بندی کنکور سراسری 98، مطابق جدول زیر می باشد: 

 

ردیف

مرحله

زمان انجام

1

ثبت نام

از 97/11/24 تا 97/12/2

2

مشاهده و کنترل اطلاعات ثبت نامی 

 از 97/11/24 تا 97/12/2

3

دریافت کارت ورود به جلسه

از دوشنبه 98/4/10 تا 98/04/12

4

برگزاری آزمون سراسری 

روزهای پنج شنبه 98/4/13 و جمعه 98/4/14

5

نتایج اولیه آزمون 

دهه دوم مرداد ماه 98

6

انتخاب رشته

دهه دوم مرداد ماه 98

7

اعلام نتایج نهایی و استقرار کارنامه نتایج

نیمه دوم شهریور ماه 98

 

ثبت نام در سیستم مشاوره  

 

زمان بندی برگزاری کنکور سراسری 98 به تفکیک گروه آزمایشی

 

گروه آزمایشی زمان برگزاری آزمون
ریاضی و فنی صبح پنجشنبه ۱۳ تیرماه
علوم انسانی صبح پنجشنبه ۱۳ تیرماه
هنر بعدازظهر پنجشنبه ۱۳ تیر
علوم تجربی صبح جمعه ۱۴ تیر
زبان های خارجی بعدازظهر جمعه ۱۴ تیر

 

کنکور سراسری 98 در ۳۸۱ شهرستان و بخش مختلف کشور و ۵۱۸ حوزه امتحانی مطابق با جدول زمان بندی فوق برگزار خواهد شد.

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

تصویر فرد