برای مطالعه خود، هوشـــــمندانه برنامه ریزی کنید .

شرایط ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت 98

تعداد بازدید 1125 دفعه

شرکت در آزمون ارشد وزارت بهداشت 98، شرایط و ضوابطی دارد که از مهمترین این شرایط داشتن مدرک کارشناسی و مدارک بالاتر متناسب با رشته تحصیلی مورد نظر داوطلب است.

شرایط ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت 98

 

شرایط ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت 98

شرکت در آزمون ارشد وزارت بهداشت 98، شرایط و ضوابطی دارد که از مهمترین این شرایط داشتن مدرک کارشناسی و مدارک بالاتر متناسب با رشته تحصیلی مورد نظر داوطلب است. البته اگر شما دانشجوی ترم آخر کارشناسی هستید و تا 1398/06/31 فارغ التحصیل می شوید، می توانید در این آزمون ثبت نام نمایید. دانشجویانی که همزمان در مقطع کارشناسی ارشد یا مقاطع دیگر در حال تحصیل هستند، در صورتی می توانند در آزمون ارشد وزارت بهداشت 98 ثبت نام کنند که تا قبل از اتمام مهلت ثبت نام، از تحصیل انصراف قطعی بدهند. اما دانشجویان دوره روزانه قبولی ارشد وزارت بهداشت 97 مجاز به ثبت نام در این آزمون نیستند. لیست کامل مدارک مرتبط با هر رشته در دفترچه ثبت نام وزارت بهداشت 98 به طور کامل درج می گردد. پذیرش در آزمون کارشناسی ارشد رشته های گروه پزشکی سال ۹۸ در ۸۵ رشته و بر اساس مدارک مورد پذیرش، دروس امتحانی و ضرایب مربوطه انجام می گیرد. 

 

ثبت نام و شروع مشاوره و برنامه ریزی با مشاوران ارشد وزارت بهداشت

 

زمان ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت 98

زمان ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت 98، از 30 بهمن ماه آغاز می شود و مهلت ثبت نام تا 10 اسفند 97 می باشد. 

دفترچه کنکور ارشد وزارت بهداشت 98 

دفترچه ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت 98، اواخر بهمن ماه از طریق سامانه اینترنتی مرکز سنجش آموزش پزشکی به آدرس http://sanjeshp.ir منتشر خواهد شد. اطلاعات تکمیلی در رابطه با دفترچه ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت 98 و کلیه ضوابط آزمون اعلام خواهد شد. 

 با توجه به این که آزمون های وزارت بهداشت نسبت به آزمون های تحصیلات تکمیلی وزارت علوم، داوطلبان کمتری دارد، یکی از سخت ترین کنکورهای سراسری ایران به حساب می آید. شرکت کنندگان آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت، دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته های پیراپزشکی، علوم پایه به خصوص زیست شناسی و شیمی و بچه های مهندسی کشاورزی است. اخیراً داوطلبانی از جنس دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته های علوم انسانی و فنی و مهندسی نیز به جمع داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت اضافه شده اند. از آنجایی که برای شرکت در هر رشته ای از آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت، محدودیت رشته لیسانس وجود دارد، تعداد داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت به تعداد داوطلبان کارشناسی ارشد وزارت علوم نخواهد رسید، چرا که در وزارت علوم اولاً محدودیت رشته لیسانس وجود ندارد و ثانیاً تعداد فارغ التحصیلان و دانشجویان وزارت علوم خیلی خیلی بیشتر از وزارت بهداشت است.

با توجه به ظرفیت محدود و مشخص رشته های گروه علوم پزشکی در مقطع کارشناسی ارشد چه در دانشگاه های دولتی و چه در دانشگاه های آزاد رقابت سنگینی برای داوطلبان پیش بینی می شود. از این رو علاقه مندی در انتخاب رشته صحیح، برنامه ریزی مناسب و انتخاب منابع درست برای دروس تخصصی و درس زبان عمومی از عوامل مهم موفقیت در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 98 می باشد.

 

عضویت در کانال مشاوره و برنامه ریزی ارشد بهداشت

 

بر اساس مصوبه شصت و هشتمین جلسه شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی، کسب حداقل نمره ۱۰ از ۴۰ در واقع کسب حداقل ۲۵ درصد نمره در درس زبان انگلیسی از آزمون سال ۹۸ و بعد از آن الزامی است.

افرادی که تحصیلات آن ها در مقطع کارشناسی زیر نظر وزارت علوم بوده است بر این باورند که دیگر شانسی در ارتباط با ادامه تحصیل در دانشگاه های علوم پزشکی نخواهند داشت. این در حالی است که برای تعدادی از رشته های خاص از جمله رشته های فنی و مهندسی و رشته های علوم پایه مانند شیمی، فیزیک و زیست شناسی در عموم گرایش ها تغییر رشته امکان پذیر است. کسب اطلاعاتی نظیر لیست رشته ها چگونگی استفاده از سهمیه ها به خصوص به منظور ادامه تحصیل بدون نیاز به آزمون ورودی، منابع آزمون، نحوه برنامه ریزی، نحوه مطالعه دروس اختصاصی و نیز نحوه انتخاب رشته پس از اعلام نتایج اولیه نیاز خواهد بود.

جهت کسب اطلاعاتی نظیر لیست رشته ها، چگونگی استفاده از سهمیه ها به خصوص به منظور ادامه تحصیل بدون نیاز به آزمون ورودی، منابع آزمون، نحوه برنامه ریزی، نحوه مطالعه دروس اختصاصی و نیز نحوه انتخاب رشته پس از اعلام نتایج اولیه می توانید با ثبت نام در سیستم مشاوره و برنامه ریزی 3 گام از یک جلسه مشاوره حضوری یا تلفنی رایگان با مشاوران تخصصی و رتبه برتر رشته های وزارت بهداشت بهره مند شوید. موسسه 3گام با بهره گیری از مجرب ترین مشاوران، آماده ارائه خدمات مشاوره ای در زمینه آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 98 می باشد. مشاوران ما در تلاشند با معرفی بهترین منابع در همه رشته ها و برنامه ریزی درست و هدفمند، راه را برای داوطلبان جهت کسب رتبه مناسب هموار نمایند.

 

ثبت نام و شروع مشاوره و برنامه ریزی با مشاوران ارشد وزارت بهداشت

 

سوالات کنکور ارشد وزارت بهداشت 98

در  کنکور وزارت بهداشت 98، سوالات به صورت استاندارد و با توجه به خود متن کتاب طراحی می‌شوند و سوالی نیز خارج از متن کتاب ها داده نمی شود.

هزینه های ثبت نام ارشد وزارت بهداشت 98

سال گذشته، هزینه ثبت نام ارشد وزارت بهداشت 98، 360 هزار ریال (36 هزار تومان) بود که احتمالا امسال کمی افزایش پیدا می کند. پرداخت این هزینه به صورت اینترنتی است و داوطلبان با کارت بانکی می توانند کارت اعتباری آزمون را خریداری کنند. هر کارت اعتباری برای یک رشته امتحانی است و داوطلبانی که می خواهند در آزمون دو رشته شرکت کنند باید دو کارت اعتباری تهیه نمایند.

مشاوران ما در تلاشند با معرفی بهترین منابع در همه رشته ها و برنامه ریزی درست و هدفمند، راه را برای داوطلبان جهت کسب رتبه مناسب هموار نمایند.

برای دانلود راهنمای منابع ارشد وزارت بهداشت 98 بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

 

راهنمای منابع آزمون ارشد وزارت بهداشت 98

 

نحوه ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت 98

آشنایی با نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 98 باعث تسهیل در روند این فرآیند می شود. در اطلاعیه های بعدی به طور کامل در این مورد به شما توضیح می دهیم.  قبل از اقدام به ثبت نام حتما دفترچه ثبت نام کنکور ارشد 98 را به دقت مطالعه نمایید. 

زمان برگزاری کنکور ارشد وزارت بهداشت 98

زمان برگزاری کنکور ارشد وزارت بهداشت 98، در روزهای 30 و 31 خرداد 98 می باشد. 

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید
 • تصویر فرد

  z.m‏ - 97/10/24

  سلام میشه دوتا کنکور بدیم یکی برا ارشد وزارت بهداشت یکیم برا رشته ی خودمون رشته من شیمی کاربردیه ,و برا هرکدوم ک قبول شدیم بریم ؟

 • تصویر فرد

  خانم رخشنده‏ - 97/10/25

  سلام وقت بخیر 
  بله میتونید برای هر دوکنکور اقدام کنید.

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

تصویر فرد