برای مطالعه خود، هوشـــــمندانه برنامه ریزی کنید .

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه آزاد

تعداد بازدید 27184 دفعه

با توجه به پذیرش دانشجو در دانشگاه آزاد با همان نمره و رتبه کنکور سراسری، انتخاب رشته دانشگاه آزاد نیز وارد فاز جدیدی شد.

با توجه به پذیرش دانشگاه آزاد با همان نمره و رتبه کنکور سراسری، انتخاب رشته دانشگاه آزاد نیز وارد فاز جدیدی شد. از آنجا که دانشگاه آزاد با ارتقاء سطح کیفی و افزایش تعداد واحدهای زیر مجموعه خود روز به روز به سمت استاندارد شدن پیش می رود، انتخاب رشته آن نیز ابعاد تازه ای یافته است.

در اینجا ابتدا درباره انتخاب رشته دانشگاه آزاد برای رشته محلهای با آزمون و سپس رشته محلهای بدون آزمون صحبت خواهیم کرد.

 

انتخاب رشته با آزمون دانشگاه آزاد:

در انتخاب رشته دانشگاه آزاد، یکی از اصلی ترین سوالات دانش آموزان و داوطلبان این است که با چه رتبه ای می توان در یک دانشگاه آزاد خاص پذیرفته شد و اینکه اولویت بندی در انتخاب رشته دانشگاه آزاد با دانشگاه سراسری چه تفاوتی دارد؟

این که دانش آموز و یا داوطلب در انتخاب رشته دانشگاه آزاد تا چه حد رتبه ای می تواند احتمال قبولی داشته باشد به جز اطلاعاتی که در سالهای گذشته وجود دارد، راه خاصی وجود ندارد. این که تا چه حد بتوان به چنین اطلاعاتی اعتماد نمود بحثی مجزاست. از آنجا که آخرین رتبه قبولی در دانشگاههای سراسری در سالهای مختلف نوسان دارد و ظرفیتها و حتی تمایل دانش آموزان به رشته هایی خاص متغیر است، پیش بینی دقیق رتبه برای قبولی در انتخاب رشته دانشگاه آزاد قدری دشوار است، اما باید به نوعی بتوان از طریق این داده ها یک پیش بینی نزدیک را انجام داد.

 

رزور مشاوره حضوری و تلفنی انتخاب رشته دانشگاه آزاد

 

در انتخاب رشته دانشگاه سراسری، ملاک اول برای سازمان سنجش رتبه است و سپس اولویت بندی. یعنی ابتدا با توجه به رتبه، اختصاص ظرفیت به اولویت های انتخابی دانش آموز انجام می شود. مثلا  اگر دانشگاه علوم پزشکی تهران، 100 نفر ظرفیت برای رشته پزشکی داشته باشد ولی رتبه 100، پزشکی دانشگاه شیراز را به عنوان اولین اولویت خود انتخاب کرده باشد و 99 نفر قبل از او پزشکی دانشگاه تهران را انتخاب کرده باشند، رتبه 101 این شانس را می یابد که در پزشکی دانشگاه تهران پذیرفته شود. البته در نظر داشته باشید که در اینجا ما فرض بومی و قطبی و سهمیه منطقی را برای عدم پیچیده شدن مثال حذف کردیم.

بسیار شنیده اید که می گویند در انتخاب رشته دانشگاه آزاد بالاتر گذاشتن یک انتخاب خاص، شانس قبولی و دانشجو شدن دانش آموز را افزایش می دهد. در انتخاب رشته دانشگاه آزاد برای رشته های پرطرفدار با آزمون چنین نیست و داوطلب تنها براساس رتبه و نمره خود در کنکور سراسری حائز شایستگی می شود. یعنی این که شما اگر رتبه بالایی دارید که به پزشکی، داروسازی و یا دندانپزشکی نمی خورد، با بالاتر گذاشتن انتخابهای شهرستانهای دور در اولویت های اول، شانس قبولی خود را افزایش نمی دهید.

بدیهی است که داوطلب باید در همان گروه آزمایشی اصلی خود انتخاب رشته کند و اگر گروههای آزمایشی زبان و یا هنر را هم شرکت کرده است، می تواند برای آنها نیز انتخاب رشته انجام دهد. در کل 20 انتخاب خواهید داشت.

 

رزور مشاوره حضوری و تلفنی انتخاب رشته دانشگاه آزاد

 

انتخاب رشته بدون آزمون دانشگاه آزاد:

در انتخاب رشته بودن آزمون، شما مجاز هستید که از هر گروه آزمایشی تنها یک رشته را در یک واحد دانشگاهی مد نظر و در یک نظام آموزشی انتخاب کنید. مثلا می توانید رشته شیمی کاربردی دانشگاه آزاد واحد تهران شمال با نظام آموزشی تمام وقت را انتخاب کنید و همزمان رشته شیمی دانشگاه آزاد واحد تهران مرکز پاره وقت را انتخاب نمایید. تمام وقت یعنی محدودیتی برای برگزاری کلاس در ایام مختلف هفته و شرکت در آنها ندارید و پاره وقت یعنی کلاسها در ساعات خاصی برگزار می شود که مناسب افراد شاغل باشد. 

اگر خواستید یک رشته را در دانشگاهی دیگر و در یک گروه ازمایشی دیگر انتخاب کنید می توانید این کار را انجام دهید و باید کارت جدید نیز برای آن خریداری نمایید. مثلا مهندسی عمران دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات به صورت نظام آموزشی تمام وقت. در واقع محدودیتی برای انتخاب رشته برای هیچ گروه آزمایشی وجود ندارد. یعنی بچه های تجربی می توانند از بین رشته های بچه های انسانی و ریاضی و بالعکس انتخاب نمایند. محدودیت در اینجاست که هر کس فقط می تواند یک کد رشته محل را در یک نظام آموزشی (تمام وقت و پاره وقت) انتخاب کند و نه بیشتر.

 

رزور مشاوره حضوری و تلفنی انتخاب رشته دانشگاه آزاد

 

 

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید
 • تصویر فرد

  سارا‏ - ۳۱م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام،
  من امسال در کنکور ریاضی شرکت کرده اام . آیا می توانم رشته های گروه علوم تجربی ظرفیت مازاد خودگردان دانشگاه آزاد را انتخاب کنم ؟
  با تشکر

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام. خیر.

 • تصویر فرد

  زهرا راستین‏ - ۴م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام من با رتبه155568کشوری امکان قبولی در رشته های پرستاری مامایی یا اتاق عمل دانشگاه آزاد ارومیه را دارم به نظرتون انتخاب رشته کنم
  ممنون از لطفتون😊😊😊

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۶م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام. شانستون پایینه بیشتر برای زیست سلولی مولکولی شانس دارید.

 • تصویر فرد

  مینا‏ - ۸م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام با تراز ۷۰۷۸آیا پرستاری تهران یا کرج آزاد شانسی دارم واینکه امسال با توجه به رشته محل های مازاد که توی دفترچه اومده ترازا افت میکنه و شما پیش بینیتون چیه

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۹م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام. برای پرستاری شانس دارید و این مازاد ها باعث افت تراز هم خواهند شد.

 • تصویر فرد

  اميتيس‏ - ۱۴م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام من ٢٣٤٠ شدم تراز ٩٣٩٧ .ممكنه مازاد تهران قبول شم پزشكي؟ كيش چي؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۰م فروردین ماه۹۶ نظر داد

  سلام. بله امکانش هست.

 • تصویر فرد

  پوریا‏ - ۲۶م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام
  نتایج کنکور ارشد دانشگاه آزاد به تازگی منتشر شده است، میخواستم ببینم رتبه ای که برام نوشته شده، رتبه در کل ایران و در بین کل افرادی است که در آن گرایش کنکور داده اند یا تنها افرادی که رشته محل یکسانی با من دارند؟
  رتبه آخرین نفر قبولی 304 نوشته شده که بعید است برای یک رشته این تعداد ورودی در یک رشته محل وجود داشته باشد.

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲۷م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام. ملاک اعلام این رتبه، براساس نمره تراز هست و یک فرمول خاصی رو خود سنجش و دانشگاه آزاد لحاظ می کنند.

 • تصویر فرد

  parisa‏ - ۲۸م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام من فوق دیپلم معماری دارم دیپلمم فنی بوده میخواستم بدونم اززیرشاخه های بهداشت کدوم رشته هارومیشه خوند؟؟؟؟نمیشه برای کنکورپرستاری شرکت کرد؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲۸م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام. رشته خاصی نیست که بشه با معماری تو بهداشت ادامه داد.

 • تصویر فرد

  Sepideh‏ - ۸م مهر ماه۹۵ نظر داد

  بادرود و احترام خدمت شما موسسه سه گام خواهش ميكنم راهنماييم كنيد مغزم درد ميكنه بس فكر و خيال ميكنم!من كارداني كامپيوتر خوندم نتونستم موفقيتي خاصي. كسب كنم تو كارشناسي تغيير رشته دادم مديريت أمور فرهنگي خوندم ك موفق بودم اما چون ارشد اين رشته تو شهر خودم نبود و طَي دوسال اخير ب روانشناسي تربيتي علاقمند شدم ارشد رو آزاد روانشناسي تربيتي قبول شدم تو يه شهر نزديك ب شهر خودم من اهل رشت هستم ك تنكابن قبول شدم!استرس و اضطراب كلا وجودمو گرفته ك اگ نتونم موفق شم تو رشته چيكار كنم يا اينكه اين همه شهريه و هزينه رو دست خانوادم بزارم چي!خلاصه نگرانم شديدا واقعا دنبال كسي ميگردم صادقانه مشاوره بده و راه حل درست بهم بده!و باز ازطرفي خانوادم اصرار دارن ك ثبت نام كنم حتما!شايد سال ديگ قبول نشم! اخه بعد دوسال ارشد قبول شدم، خانوادم ميگن موقعيت رو از دست نده!من هم نگران هزينه هاش هستم و هم ميترسم رشته سختي باشه و نتونم موفق شم!
  خواهش ميكنن منو نو الويت قرار بديد و راهنماييم كنيد بسيار سپاسگزارم،

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۱۱م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. باید توجه داشته باشید که روانشناسی تربیتی بیشتر به درد کسانی می خوره که تو آموزش پرورش هستند. اینده این رشته تا 4 سال اینده خیلی بهتر میشه. اگر انقدر دغدغه قبولی دارید که برید و بخونید ولی اگر دنبال رشته های که تو روانشناسی بازار کار بهتری داشته باشه می تونی بری سراغ مشاوره خانواده. لطفا جزئیات بیشتری از شرایط خودت بگو.

 • تصویر فرد

  صبا‏ - ۱۰م دی ماه۹۵ نظر داد

  با سلام
  رشته من ریاضی هست و میخواهم کنکور ریاضی بدم ولی به روانشناسی علاقه دارم آیا میتوانم روانشناسی آزاد تهران قبول شوم با این حال که کنکور ریاضی داده ام ؟؟؟یا حتما باید کنکور انسانی بدم ؟؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  سلام. روانشناسی دانشگاه آزاد جزء رشته هایی هست که هم با آزمون و هم بدون آزمون پذیرش داره. برای با آزمونش با توجه به دیپلمتون شانسی ندارید ولی برای بدون آزمونش شانس زیادی دارید.

 • تصویر فرد

  سحر‏ - ۱۶م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام و خسته نباشید خدمت شما
  من دانشجوی ترم آخر صنایع غذایی دانشگاه آزاد هستم
  و رتبه ی کنکور ارشد 1394 که برای روزانه غیر مجاز شدم و برای دانشگاه آزاد مجاز و آخرین نفر قبولی در تراز دانشگاه آزاد 4846 بوده
  آیا امکان قبولی در دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات تهران هست؟ دانشگاه آزاد اسلامی قزوین چطور ؟؟؟ ممنون میشم راهنمایی م کنید!
  آیا امیدی به کنکور سال بعد هست ؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۰م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. برای علوم تحقیقات شانستون ضعیفه ولی برای قزوین شانس بیشتری خواهید داشت.

 • تصویر فرد

  Marzi‏ - ۱۹م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام وقت بخير،عذر ميخوام من رتبه ي آزادم ١٦٣ شده رشتم مهندسي كامپيوتره،به نظرتون تهرون ميارم؟و اينكه كدوم يكي از دانشگاه هاي تهرون بهتر هستن؟ممنون ميشم راهنماييم كنين

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. بله به احتمال زیاد. بعد از انتشار دفترچه می تونید از نرم افزار رایگان انتخاب رشته آزاد استفاده کنید.

 • تصویر فرد

  اشكان رضايي‏ - ۲۶م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلا ميخواستم بدون براي قبول شدن معماري دانشگاه خوراسگان تراز بايد چند بشه

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲۷م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. سیستم تراز سال گذشته چندان معتبر نیست. باید براساس رتبه کارنامه سراسری امسالتون نظر داده بشه.

 • تصویر فرد

  الهه علوي‏ - ۴م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام خسته نباشيدمن الان پيش رياضي ام بعد اينكه كنكور دادم ميتونم رشته حقوق و انتخاب كنم؟! تو زير شاخه هاي رياضي حقوق داره ؟
  با چه رتبه ايي مشهد فردوسي و ازاد ميگيره اگه از رياضي برم حقوق؟!

 • تصویر فرد

  عليرضا‏ - ۱۲م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام، خسته نباشيد
  با تراز ٨٣٠٠ ميشه دانشگاه آزاد پزشكى حرفه اى قبول شد؟

 • تصویر فرد

  mahdi‏ - ۱۴م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام با رتبه بیست و پنج هزار منطقه ۱معماری آزاد تو شهر تهران قبول میشم؟

 • تصویر فرد

  زهرا‏ - ۱۷م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام.برای قبولی دررشته کاردانی یاکارشناسی پروتزهای دندانی چه رتبه و ترازی برای دانشگاه دولتی وآزادلازمه؟

 • تصویر فرد

  زهرا‏ - ۱۷م تیر ماه۹۶ نظر داد

  شماانتخاب رشته هم انجام میدید؟

 • تصویر فرد

  فاطمه‏ - ۱۸م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام با رتبه ۱۲۰۰۰۰ منطقه دو امکان قبولی در دانشگاه آزاد اراک یا درود هست?????

 • تصویر فرد

  امین‏ - ۲۶م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام خسته نباشین ممنون بابت سایت خوبتون . میخواستم ببینم با رتبه 100000 کشوری و 50000 منطقه 3 و داشتن سهمییه بسیج فعال امکان قبولی برا رشته پرستاری یا اتاق عمل و هوشبری و علوم آزمایشگاهی دانشگاه آزاد رو دارم ؟

 • تصویر فرد

  نیلو‏ - ۱۰م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام خسته نباشید‌.
  من سال ۹۷ کنکور میخام بدم‌.دیپلم تجربی دارم.
  میخاستم بدونم واسه ی قبولی در رشته ی روانشناسی دانشگاه آزاد تهران چقدر باید رتبه بیارم؟اصلا میشه از رشته ی تجربی روانشناسی قبول شد؟؟یاحتما باید انسانی باشی؟

 • تصویر فرد

  amin‏ - ۱۱م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام.ببخشید من میخاستم بدونم کدوم واحد دانشگاه آزاد تهران زیاد سخت گیری نمیکنه؟؟!آخه من چون کار هم میکنم زیاد نمیرسم درس بخونم بخاطر همین میخام ی دانشگاهی برم ک زیاد سخت گیری نکنه..مرسی

 • تصویر فرد

  ارزو ‏ - ۱۴م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام ميخواستم ببينم من با معدل ١٥/٨٥ نهايي ميتونم بدون كنكور ازاد تهران غرب حقوق قبول شم؟؟

 • تصویر فرد

  فائزه ‏ - ۱۵م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام میخواستم بدونم برای قبولی در رشته پرستاری دانشگاه ازاد تقریبا ماکزیمم و مینیمم رتبه چنده

 • تصویر فرد

  narges‏ - ۱۵م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام، ميخواستم بدونم با چه رتبه ای میشه دانشکده فنی و حرفه ای شریعتی و ولیعصر رشته ی کامپیوتر قبول شد؟

 • تصویر فرد

  مهتاب‏ - ۱۵م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام من با رتبه 4546 و سهمیه ایثارگران میتونم پزشکی یا دندان یا پرستاری آزاد قبول بشم?

 • تصویر فرد

  زینب‏ - ۱۵م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام من رشتم تجربی رتبم 88هزار چه چیزی آزاد میتونم قبول شم در ضمن سهمی بسیج فعالم دارم

 • تصویر فرد

  زینب‏ - ۱۵م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام من رتبم 88هزاره در ضمن سهمیه بسیج فعالم دارم رشته تجربی هستم چی میتونم دانشگاه آزاد قبول بشم

 • تصویر فرد

  ملیسا‏ - ۱۵م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  ایا میشه با رتبه ۲۸۰۰۰پزشکی ازاد اورد

 • تصویر فرد

  م‏ - ۱۵م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام با رتبه ۲۶۴۷۱۰ کشوری و رتبه ۴۹۴۱۱ اخرین رتبه مجاز در سهمیه چه رشته ای در دانشگاه ازاد میشه قبول شد؟‌در شاخه های تجربی...لطفن راهنماییم کنید

 • تصویر فرد

  الهه عباسی‏ - ۱۵م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام.با رتبه ۱۶۳۰۰۰دانشگاه آزاد چ رشته ای میشه خوند

 • تصویر فرد

  الهه عباسی‏ - ۱۵م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام.با رتبه ۱۶۳۰۰۰دانشگاه ازاد چ رشته ای میشه خوند

 • تصویر فرد

  عسل‏ - ۱۵م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام من با رتبه ي ٣٢٠٠٠ مديريت در تهران شمال ميتونم برم؟

 • تصویر فرد

  asal‏ - ۱۵م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  من با رتبه ي ٣٢٠٠٠ مديريت تهران شمال قبولم؟

 • تصویر فرد

  زهرا ‏ - ۱۵م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  با سلام و خسته نباشید ایا یا رتبه 49000و داشتن سهمیه بسیج فعال میتوانم پرستاری قبول شم ممنونم

 • تصویر فرد

  علی‏ - ۱۵م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام . با رتبه 5700و تراز 7800 میشه دانشگاه ازاد پزشکی یا دندون یا دارو قبول شد???پردیس خودگردان کیش چطور?? لطفا جواب بدید..ممنون

 • تصویر فرد

  parastoo‏ - ۱۵م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام من رشتم تجربی هست و رتبم 49411شده منطقه 3میخواستم ببینم دانشگاه ازاد تهران یا اطراف تهران میتونم پزشکی مامایی یا پرستاری بخونم؟

 • تصویر فرد

  امید‏ - ۱۵م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام من رتبم ۳۹۰۰۰ تجربی شدم.میتونم علوم ازمایشگاه یا پرستاری تهران یا شهرستان نزدیک تهران در دانشگاه ازاد قبول شم؟؟؟؟؟

 • تصویر فرد

  المیرا‏ - ۱۵م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  با رتبه ی ۲۷۷۳۷۶ کشوری بدون سهمیه در زیر گروه ۱ و رتبه ی کل در سهمیه ۵۱۷۷۳ میشود مدیریت یا روانشناسی دانشگاه آزاد در تهران قبول شد یا نه لطفا جواب بدین خیلی نگرانم

 • تصویر فرد

  زهرا‏ - ۱۵م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام خوبین
  من با رتبه ۳۲۸۲۰ منطقه ۳ میتونم توی رشته پرستاری هوشبری یا علوم ازمایشگاه قبول شم؟
  خواهش میکنم جواب بدین
  واقعا سر درگومم

 • تصویر فرد

  Sepid‏ - ۱۵م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام من امسال کنکور دادم و ترین تو منطقه سه۹۸۰۳۱شده.میتونم مامایی قبول شم؟دانشگاه آزاد کجا امکان داره؟لطفا جواب بدین ممنون

 • تصویر فرد

  سارا‏ - ۱۵م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  با پنجاه هزار ازاد كرمان پرستاري ميارم بنظرتون😐

 • تصویر فرد

  سحر‏ - ۱۵م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام من رتبه ام بت سهمیه ۲۳۰۰۰ شده و رتبه کشوریم ۹۰۴۴۵ بنظرتون رشته ی اتاق عمل ازاد قبول میشم؟

 • تصویر فرد

  پامچال9363‏ - ۱۵م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام رتبه من در سهمیه ۴۵ هزار شده رشتم تجربیه میخواسم ببینم از رشته های پیراپزشکی دانشگاه ازاد چی قبول میشم؟؟
  و اینکه ایا احتمالی واسه قبولی در داروسازی هست؟

 • تصویر فرد

  ا‏ - ۱۵م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام ميخواستم بدونم با رتبه در سهميه ٤٨٠٠٠ و رتبه كسوري بدون اعمال سهميه ميشه دانشگاه آزاد رشته مديريت در تهران قبول شد؟ لطفا جواب بدين

 • تصویر فرد

  ال‏ - ۱۵م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام ميخواستم بدونم رشته مديريت از گروه تجربي با رتبه در سهميه ٤٨٠٠٠ و رتبه كسوري بدون اعمال سهميه در زير گروه ١ ميشه دانشگاه آزاد در تهران يا شهرستان هاي خيلي نزديك مثل شهريار قبول شد يا خير لطفا جواب بدين

 • تصویر فرد

  Sahar‏ - ۱۶م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. با رتبه ى 10245 منطقه يك ميشه مهندسى هوافضاى علوم تحقيقات قبول شد؟

 • تصویر فرد

  M.WILSON‏ - ۱۶م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام ...با رتبه کشوری 134753و رتبه 44073 میتونم دانشگاه آزاد انتخاب رشته کنم؟؟؟ سهمیه بسیج فعال هم دارم
  شاخه ریاضی فیزیک
  لطفا راهنماییم کنید

 • تصویر فرد

  محمد مهدی‏ - ۱۶م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام من در کنکور ۹۶ رتبه ۱۴۸۰۰۰ اوردم امکان دارد در دانشگاه ازاد قزوین یا کرج قبول شم. بومی قزوین و پسر هستم

 • تصویر فرد

  ستاره‏ - ۱۶م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام من در کنکور تجربی 96 رتبه ی 15000 اورده ام با این رتبه در دانشگاه ازاد چه رشته هایی می اورم درضمن سهمیه منطقه 2 هستم

 • تصویر فرد

  ستاره‏ - ۱۶م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  اگر دانشگاه ثبت نام کنم چه ازاد و چه دولتی اما سال بعد هم بخواهم کنکور بدهم ایا باید موقع انتخاب رشته ی سال بعد از دانشگاه انصراف دایم بدهم یا قبل از کنکور؟یا اینکه قبل از کنکور با انصراف موقت میتوانم کنکور بدهم و اگر رتبه ی دلخواه نیاوردم به همان رشته ی تحصیلی ادامه بدهم و اینکه ایا با رتبه ی 15000 پانزده هزار در دانشگاه ازاد میتوانم پروتز دندان قبول شوم یا خیر با تشکر

 • تصویر فرد

  یاسمین‏ - ۱۶م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام.بهداشت عمومی دانشگاه آزاد از چه ترازی تا چه ترازی میگیره؟.خواهشا جواب بدین

 • تصویر فرد

  سحر‏ - ۱۶م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام وقت بخیر باررتبه 79000منطقه دو میشه مامایی یا بهداشت هرشهری قبول شد؟؟؟تروخدا جواب بدید

 • تصویر فرد

  مهتاب‏ - ۱۶م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام من رتبه 4546تجربی سهمیه 25درصد هستم با این رتبه ازاد پزشکی یا دندان میارم?

 • تصویر فرد

  Amine‏ - ۱۶م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام من کنکور تجربی و زبان دادم اما دانشگاه دولتی قبول نشدم و با رتبه ۱۳۳۹۷۴تجربی و ۲۲۶۶۱ زبان به نظرتون آزاد پرستاری یا مامایی میشه رفت اصلا بنظرتون انتخاب رشته کنم ؟

 • تصویر فرد

  ارغوان‏ - ۱۶م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام رتبه ی منطقه ی من 28581شده.پرستاری دانشگاه آزاد قبول میشم؟توروخدا بگید. . خودگردان چی؟میتونم
  مازاد پزشکی خودگردان قبول شم؟منطقه دو هستم

 • تصویر فرد

  Mahdiyeh‏ - ۱۶م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام من امسال كنكورتجربي دادم ورتبه ي ٤٩٥٤٥رواوردم شانس قبولي دانشگاه ازاددررشته هاي مديريت،حسابداري،مهندسي صنايع غذايي وروانشناسي تهران رودارم؟

 • تصویر فرد

  Rj‏ - ۱۶م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام ببخشید با رتبه ۱۷۰۰۰ میشه دانشگاه تهران مرکز رشته مهندسی صنایع قبول شد.

 • تصویر فرد

  زری‏ - ۱۶م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام با رتبه 44000 تجربی ایا امکان قبولی رشته پرستاری و اتاق عمل دانشگاه آزاد وجود دارد؟

 • تصویر فرد

  ayda‏ - ۱۶م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام آيا با رتبه ي 7400 سهميه ايثارگر (5% طرفيت) ميتونم پرستاري شيراز قبول شم؟يا شهواي ديگه؟

 • تصویر فرد

  علی‏ - ۱۷م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام با رتبه ۳۶۰۰۰ منطقه یک برق دانشگاه آزاد تهران قبول میشم؟

 • تصویر فرد

  کمند ‏ - ۱۷م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام من با رتبه ۵۳۱۴سهمیه منطقه یک و تراز ۶۹۰۰ زیر گروه پنج برای روانشناسی دانشگاه علوم پزشکی ازاد شانسی دارم ؟؟

 • تصویر فرد

  Poria‏ - ۱۷م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام خسته نباشید
  با رتبه 42هزار معماری ازاد مشهد میارم؟؟

 • تصویر فرد

  Mahsa‏ - ۱۷م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام وقت بخیر
  با رتبه 106658 میشه پرستاری یا مامایی دانشگاه آزاد کرج آورد؟

 • تصویر فرد

  مهران‏ - ۱۷م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام با رتبه 42هزار میشه مکانیک ازاد مشهد آورد!؟

 • تصویر فرد

  مانا‏ - ۱۷م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  بارتبه کل درسهمیه161978چه رشته هایی شانس قبولی دارم ایابهداشت میرسونم؟

 • تصویر فرد

  مهدیه‏ - ۱۷م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام خسته نباشید
  با آخرین رتبه ی مجاز درسهمیه۳۱۰۰۰ورتبه ی کشوری ۳۱۴۰۰۰درچ رشته ای در دانشگاه آزادمیتوان قبول شد؟
  با تشکر

 • تصویر فرد

  حسام احمدپور‏ - ۱۷م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام من با رتبه 20000 رشته صنایع علوم تحقیقات قبولم؟

 • تصویر فرد

  Vida‏ - ۱۸م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام من با تراز 4300چه رشته ای میتونم دانشگاه آزاد بخونم؟؟

 • تصویر فرد

  س‏ - ۱۹م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام من 92000شدم دانشگاه ازاد قبول میشم پرستاری؟

 • تصویر فرد

  Miss zahra‏ - ۱۹م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام من با رتبه ٥٦٠٠٠ شانس قبولي رشته پرستاري دانشگاه ازاد كرج يا تاكستان و دارم؟؟

 • تصویر فرد

  حمید‏ - ۱۹م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام خسته نباشید با تراز 6760 زیرگروه یک میتونم پرستاری آزاد در محدوده خراسان قبول شم؟؟باتشکر از زحماتتون

 • تصویر فرد

  Sanaz Mousavi‏ - ۱۹م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام ببخشید من با رتبه ی سهمیه 34000 در منطقه یک میتونم دانشگاه آزاد در اصفهان یا یزد یا شهرکرد دربیام پزشکی یا پرستاری و مامایی و هوشبری ؟؟؟
  تو رو خدا جواب بدین
  ممنونم 😟😟

 • تصویر فرد

  عاطفه‏ - ۱۹م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام من میتونم با رتبه 10 15 21 دانشگاه آزاد زاهدان یا گرگان قبول بشم

 • تصویر فرد

  مهدی‏ - ۲۰م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام من کنکور ریاضی داد م ایا میتونم در دانشگاه ازاد از بخش انسانی ها رشته ی مدیریتو انتخاب کنم؟؟؟

 • تصویر فرد

  Arman .moslempoor‏ - ۲۰م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  من رتبم‌باسهمیه شده ۱۴۰۰۰و بدون سهمیه ۴۳۳۰۰۰ و۲۵درصد جانبازی دارم استانم هم کهگیلویه بویراحمده ایا تو استان خودم پرستاری ازاد میارم راهنمایی کنید لطفا

 • تصویر فرد

  غزل طاهری‏ - ۲۱م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام خسته نباشید خواستم ببینم با رتبه ۱۲۳۶۶۹ پرتو شناسی یا علوم آزمایشگاهی یا کاردرمانی یا پرستاری شهر هایی مثل کرمانشاه ایلام سنندج یا استان های شمال کشور رو قبول شد؟!

 • تصویر فرد

  مصطفی‏ - ۲۱م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام خسته نباشید
  سلام به رتبه کل درسهمیه ک میشه 31290 و آخرین رتبه مجاز در سهمیه ک میشه 29010میتونم پرستاری دانشگاه آزاد برم ؟
  با تشکر

 • تصویر فرد

  شقایق‏ - ۲۱م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام
  با رتبه 24747 منطقه یک دانشگاه آزاد پرستاری یا مامایی یا اتاق عمل امکان داره قبول بشم ؟؟؟

 • تصویر فرد

  تمجيدي‏ - ۲۱م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام اگرمن را راهنمايي كنيد ممنون ميشوم رتبه كشوري من 26000 است امكان قبولي من دررشته حقوق تهران واطراف آن دركدام دانشگده ها است (سراسري وآزاد)
  ممنونم

 • تصویر فرد

  نرجس‏ - ۲۱م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام خسته نباشید ببخشید با هشتاد هزار تجربی منطقه دو و تراز حدودا5456امکان قبولی مهندسی بهداشت حرفه ای ازاد رودارم؟

 • تصویر فرد

  سایه‏ - ۲۱م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام خسته نباشید
  میخواستم بپرسم با تراز5031 ممکنه آزاد مامایی یا پرستاری قبول شم ؟

 • تصویر فرد

  نگین نجفی‏ - ۲۱م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام خسته نباشید میشه با رتبه ۱۲۳۶۶۹تو رشته هایی مثل پرستاری پرتو شناسی یا علوم ازمایشگاهی یا شنوایی سنجی یا کار درمانی در دانشگاه پردیس خود گردان و مازاد. قبول شد؟!پرستاری دانشگاه آزاد. رو چی؟!

 • تصویر فرد

  masi‏ - ۲۱م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام با تراز 5152 میشه روانشناسی علوم تحقیقات بیارم؟

 • تصویر فرد

  Sara‏ - ۲۱م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  Salam khaste nabashid
  Mikhastam bebinm ba taraze 6515 mantaghe 2(shahin shahr) mitonam mamai parastari ya otagh amal
  Daneshgah haie najaf abad khorasgan ya felavarjan ghabol sham?

 • تصویر فرد

  F ghasemi‏ - ۲۱م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام من رتبم حدود ٣٠ هزار شده ميتونم دانشگاهاي مهندسي ازاد تهران قبول بشم؟
  مثه مهندسي پزشكي يا صنايع ازاد؟!🙏🏻

 • تصویر فرد

  Shayan‏ - ۲۱م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  با عرض سلام و خسته نباشید
  می خواستم ببینم با رتبه 117000 کشوری و با سهمیه (منطقه 3) 44000 مهندسی کامپیوتر شانسم رو کدام دانشگاه ازاد های تهران می شه امتحان کرد قبولی در کدام ممکنه؟ یا تشکر

 • تصویر فرد

  فرزانه‏ - ۲۱م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام من رتبم ۴۴۲۲ به نظرتون دانشگاه علوم تحقیقات رشته حقوق .روانشناسی یا حسابداری قبول میشم؟

 • تصویر فرد

  حسن لاج‏ - ۲۲م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  با سلام آیا امکان انتخاب رشته های مرتبط با کامپیوتر برای شرکت کنندگان در رشته تجربی وجود داره با تشکر

 • تصویر فرد

  خانم پور واحدی‏ - ۲۴م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام نه

 • تصویر فرد

  مریم یزدی‏ - ۲۲م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام وقتتون بخیر ببخشید میشه راهنماییم کنید با رتبه کشوری 179457 و رتبه کشوری در زیر گروه یک 166605 میشود مامایی پرستاری هوشبری و چیزای دیگه دانشگاه آزاد را آورد؟؟؟؟؟؟؟؟
  تو رو خدا خواهش میکنم هرچه سریع تر جواب بدید چون چند روز دیگه بیشتر وقت نمونده

 • تصویر فرد

  مهسا‏ - ۲۲م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام خسته نباشید با رتبه ۱۴۲۰۱۹میتونم پرستاری دانشگاه آزاد کرج قبول بشم؟

 • تصویر فرد

  مینا‏ - ۲۲م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام .با رتبه ۱۶۰هزار تجربی چ رشته ای میتونم قبول بشم دانشگاه ازاد؟

 • تصویر فرد

  رضا ‏ - ۲۲م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. من رتبه ی سهمیه ام با سهمیه ۵ درصدی جانبازان زیر ۲۵% شده ۳۸۱۱ (تجربی) با رتبه ی کشوری ۲۸۴۰۰…میخوام بدونم بهترین و تاپ ترین رشته ای که میتونم قبول شم برای آزاد یا سراسری چیه؟ میشه لطفا جواب بدید؟

 • تصویر فرد

  سید‏ - ۲۳م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام.میشه در انتخاب رشته هم با آزمون انتخاب کرد و هم بدون آزمون

 • تصویر فرد

  مهلا‏ - ۲۳م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  با سلام... من دیپلم ریاضی دارم و برای انتخاب رشته میخواهم علوم تربیتی دانشگاه ازاد خوراسگان را انتخاب کنم... ایا میتوانم ؟؟؟ یا حتما باید یکی از دروسی که مربوط به رشته دبیرستانم که ریاضی بوده را انتخاب کنم؟؟؟
  با تشکر

 • تصویر فرد

  Mahdi‏ - ۲۴م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام من ١٣٨٥٠ شده رتبم ، شانس قبولى تو رشته معمارى دانشگاه ازاد واحد تهران جنوب يا تهران مركز رو دارم؟؟

 • تصویر فرد

  محمدجواد قلي پور‏ - ۲۵م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام جهت شركت در رشته علوم ورزشي داشگاه آزاد بدون آزمون در كدام مجموعه و نظام آموزشي شركت كنم؟

 • تصویر فرد

  سجاد‏ - ۲۹م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  باسلام خدمت تمام تجربی ها من سال پیش بارتبه 45000 منطقه یک حتی نتونستم تکمیل ظرفیت ازاد شهرستان قبول شم به نظرتون ایا میشه امسال با رتبه 24 هزار منطقه یک ازاد شهرستان پرستاری قبول شم
  ممنون از لطفتون

 • تصویر فرد

  zahra‏ - ۲۹م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  بسیار خوب میباشد

 • تصویر فرد

  نگين‏ - ۳۰م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام توروخدا زود جواب بدين
  من با رتبه ١٤٧٠٠٠ سهميه ،منطقه ٢، رشته تجربي كدوم يكي از رشته ها رو امكان قبولي دارم واسه دانشگاه ازاد
  ممنون ميشم زود جواب بدين

 • تصویر فرد

  فاطمه‏ - ۳۰م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام من با رتبه 19017 میتوانم معماری ازاد تهران بیاورم چه واحدهایی را؟؟
  بعد واسه مهندسی کامپیوتر چی؟

 • تصویر فرد

  المیرا‏ - ۳۰م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام من رتبه منطقه دو38136 آوردم میخاستم بدونم دانشگاه ازاد جاهای خیلی دور دندانپزشکی یا پزشکی قبول شم?مدرک دکترای تخصصی ژنتیک دارم خودم. آیا مدرکم تاثیری در قبولیم داره?

 • تصویر فرد

  خانم پور واحدی‏ - ۳۱م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام متاسفانه پذیرش نمیشید 
  و مدرکتون هم تاثیری توی پذیرشتون نداره

 • تصویر فرد

  فاطمه‏ - ۳۱م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام من رتبه ام 19017 شده چقدر احتمال میدهید که رشته معماری در دانشگاه‌های ازاد تهران قبول شم در مورد رشته کامپیوتر چطور؟

 • تصویر فرد

  عرفان‏ - ۳۱م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام من با تراز ۷۳۰۰ شانس قبولی دامپزشکی ارومیه دارم

 • تصویر فرد

  پوریا محمدی‏ - ۴م شهریور ماه۹۶ نظر داد

  من امسال رتبم 24000 شد.میتونم تو تهران آزاد کامپیوتر یا عمران قبول شم.مثلا تهران جنوب یا تهران غرب.

 • تصویر فرد

  عرفان‏ - ۵م شهریور ماه۹۶ نظر داد

  سلام من سهمیه خانواده شهدا دارم ایلام هستم منطقه سه رتبم تو سهمیه بین 598نفر زیر گروه یک 67رتبه کلم 73ترازم بدون سهمیه6410پزشکی قبول میشم؟؟؟ازادوملی فرقی نداره

 • تصویر فرد

  zahra‏ - ۶م شهریور ماه۹۶ نظر داد

  سلام من امسال كنكور ٩٦ ازمون دادم رتبه ام ٤٣٨٦٤ رياضي شده ميخواستم ببينم امكانش هست معمتري دانشگاه ازاد تهران شمال بيارم يا نه؟

 • تصویر فرد

  احمدی‏ - ۱۱م شهریور ماه۹۶ نظر داد

  سلام.خسته نباشید
  من با رتبه ۴۰۰۰ دانشگاه آزاد فردوس ارشد بالینی قبول شدم میخواستم ببینم امکانش هست که تکمیل ظرفیت نیشابور یا تربت جام قبول بشم و اینکه بهتر صبر کنم تا تکمیل ظرفیت یه یک ترم فردوس برم و بعد انتقالی بگیرم به اون شهرها؟

 • تصویر فرد

  الهه‏ - ۱۳م شهریور ماه۹۶ نظر داد

  سلام من رتبه کشوریم ۱۸۳۱۷ و رتبه منطقه سه ۶۰۴۳ شدم بنظرتون میتونم حقوق یا روانشناسی علوم تحقیقات قبول شم؟؟؟تووخدا جواب بدید

 • تصویر فرد

  Mousavi‏ - ۱۳م شهریور ماه۹۶ نظر داد

  سلام
  خسته نباشید من دانش آموز رشته تجربی هستم و می خوام با کنکور انسانی رشته ی روانشناسی بالینی دانشگاه آزاد قم رو قبول شم. میشه بگید چه رتبه ای باید کسب کنم؟؟و چقدر باید درس بخونم؟؟

 • تصویر فرد

  صبا‏ - ۱۵م شهریور ماه۹۶ نظر داد

  با رتبه 24374 میتونم معماری دانشگاه تهران مرکز قبول شم؟؟؟

 • تصویر فرد

  پدرام‏ - ۱۸م شهریور ماه۹۶ نظر داد

  سلام با رتبه بیستو دو هزار منطقه سه میشه ازاد تهران برق یا مکانیک قبول شد

 • تصویر فرد

  امین دلداری‏ - ۲۰م شهریور ماه۹۶ نظر داد

  سلام من رشته ریاضی وفنی بارتبه 7752 سهمیه و 126000 کشوری شانس قبولی در رشته مهندسی کامپیوتر تهران غرب رو دارم؟؟؟ ممنون

 • تصویر فرد

  امین‏ - ۲۳م شهریور ماه۹۶ نظر داد

  سلام
  من امروز رفتم سایت تاببینم آزاد چه رشته ای قبول شدم دیدم که شیمی قبول شدم در حالیکه اصلا تو انتخاب رشته شیمی نزدم.
  چرا این مشکل برام پیش اومده؟

 • تصویر فرد

  خانم پور واحدی‏ - ۲۵م شهریور ماه۹۶ نظر داد

  سلام توی فرم انتخاب رشته ی گزینه داره اگر هیچ کدوم از انتخاب هارو پذیرش نشید دانشگاه آزاد خودش براتون انتخاب میزنه 
  قبولی شما توی رشته شیمی همین هست

 • تصویر فرد

  Fatemeh‏ - ۲۴م شهریور ماه۹۶ نظر داد

  سلام میشه خواهش کنم درباره واحد پزشکی تهران بهم یه اطلاعاتی بدین؟ اعتبار مدرک و نوع دانشگاهش من روانشناسی این دانشگاهو قبول شدم

 • تصویر فرد

  فاطمه‏ - ۲۴م شهریور ماه۹۶ نظر داد

  سلام من ذخیره اتاق عمل قبول شدم ایا میتوانم با کارنامه سبز برم پرستاری

 • تصویر فرد

  فاطمه ‏ - ۲۴م شهریور ماه۹۶ نظر داد

  سلام من ذخیره اتاق عمل قبول شدم ایا میتوانم پرستاری برم با کمک کارنامه سبز

 • تصویر فرد

  Matin‏ - ۲۵م شهریور ماه۹۶ نظر داد

  با سلام و درود من رشته مهندسی شیمی دانشگاه ازاد تهران مرکز قبول شدم..به نظرتون اینو بخونم یا بدون ازمون برم رشته ادبیات انگلیسی بخونم لطفا راهنمایی کنید ممنون

 • تصویر فرد

  زهرا‏ - ۲۷م شهریور ماه۹۶ نظر داد

  سلام من با تراز 5422 امکان قبولی و پذیرفته شدن در پرستاری آزاد استهبان به صورت مازاد دارم یا خیر؟

 • تصویر فرد

  مژگان عباسی‏ - ۲۷م شهریور ماه۹۶ نظر داد

  سلام میخواستم بدونم امکان انتقالی از رشته ی علوم آزمایشگاهی دانشگاه آزاد به پرستاری دانشگاه دولتی یا آزاد هست؟

 • تصویر فرد

  arezoo‏ - ۲۷م شهریور ماه۹۶ نظر داد

  سلام.من امسال درکنکور شرکت کردم.رتبم 6200.دانشگاه ازاد انتخاب رشته نکردم.حالا که نتایج اومده میخوام برم دانشگاه ازاد.چنین کاری ممکنه.

 • تصویر فرد

  بردیا‏ - ۱م مهر ماه۹۶ نظر داد

  سلام
  من با تراز ۸۳۱۹ دام آزاد قبول شده ام الان با دستورالعمل سازمان سنجش برای فرزندان اعضای هییت علمی که برای تغییر رسته باید ۹۲۰۵ درصد نمره کل آخرین فرد پذیرش شده را کسب نمایند می توانم در مرحله مازاد و یا تکمیل ظرفیت در یکی از داروسازی های آزاد دامعان یا علوم دارویی یا آمل قبول بشم؟ چفقدر احتمال قبولی هست؟ لطفا برای مهر و بهمن بفرمایید. با تشکر فراوان

 • تصویر فرد

  امیرحسین‏ - ۳م مهر ماه۹۶ نظر داد

  سلام امسال دانشگاه های آزاد تو تمام کشور تا چه رتبه ای پرستاری گرفت

 • تصویر فرد

  مریم‏ - ۵م مهر ماه۹۶ نظر داد

  سلام...برای قبولی دندون در دانشگاه ازاد...اصفهان یزد یا شیراز چ رتبه ای قابل قبوله؟؟

 • تصویر فرد

  سجاد‏ - ۱۰م مهر ماه۹۶ نظر داد

  با سلام ببخشید میخواستم بدونم با رتبه ی ۳۱۰۰۰ منطقه ی دو و ۷۹۰۰۰ کشوری دانشگاه ازاد گنابادرشته ی پرستاری قبول نشدم امکان قبول شدن در تکمیل ظرفیت برام هست؟کدوم دانشگاه ازاد شانس قبول شدنم زیادتره؟دانشگاه قاین قبول میشم ؟ البته سهمیه عادی دارم

 • تصویر فرد

  آوا رضایی‏ - ۱۵م مهر ماه۹۶ نظر داد

  با رتبه ۴۹ هزار در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد ، شانص قبولی پرستاری رو دارم؟

 • تصویر فرد

  Ava‏ - ۱۶م مهر ماه۹۶ نظر داد

  سلام.من اهل ارومیه ام.باید چه رتبه ای بیارم تا از پرستاری آزاد دانشگاه های شمال یا همدان و اراک و شهرستان دربیام؟رتبه منظور منطقه؟ممنون میشم جواب بدید

 • تصویر فرد

  مليكا‏ - ۱۷م مهر ماه۹۶ نظر داد

  سلام ببخشيد با رتبه ي ١٠٢٠٠كشوري امكان قبولي در رشته ي داروسازي ظرفيت مازاد دانشگاه ازاد رو در تكميل ظرفيت دارم؟

 • تصویر فرد

  پیمان‏ - ۱۷م مهر ماه۹۶ نظر داد

  سلام
  یه سوالی داشتم ازتون
  من دانشگاه غیرانتفاعی علوم وفنون مازندران درحال تحصیلم
  سخت گیری اینجا زیاده و دانشجوها بیشترشون انصراف میدن به دانشگاه ازاد
  با در نظر گرفتن سطح بالای اینجا من انصراف بدم برم ازاد بعدا پشیمون نمیشم از تصمیمم؟؟
  اصلا فرق مدرکاشون چیه؟؟
  ممنون

 • تصویر فرد

  امین‏ - ۱۸م مهر ماه۹۶ نظر داد

  سلام. با توجه به فعال شدن سامانه تکمیل ظرفیت کارشناسی با آزمون دانشگاه آزاد در سال 96 چرا فقط برای 7 رشته تجربی فعال هست؟ یعنی مابقی رشته تکمیل ظرفیت ندارند؟ برای رشته های ریاضی چه موقع فعال می شود؟

 • تصویر فرد

  زینب‏ - ۱۹م مهر ماه۹۶ نظر داد

  سلام من رشته ام تجربیه و رتبه ام ۱۷ هزاره...الان میخوام ظرفیت تکمیل ازاد شرکت کنم چی بزنم قبول میشم؟؟؟

 • تصویر فرد

  نگین‏ - ۲۰م مهر ماه۹۶ نظر داد

  سلام خسته نباشید
  من رشته ی دیپلمم مکانیک
  خواستم ببینم می تونم بدون کنکور رشته ی حقوق بخونم در دانشگاه؟

 • تصویر فرد

  حدیثه‏ - ۲۰م مهر ماه۹۶ نظر داد

  سلام ایا با رتبه ۴۰۰۰۰ منطقه ۲ احتمال قبولی پرستاری تکمیل ظرفیت دانشگاه ازاد هست ؟؟؟حتی مازادا

 • تصویر فرد

  امین‏ - ۲۱م مهر ماه۹۶ نظر داد

  خسته نباشید لطفا اگ میشه بگید تو منطقه سه اخرین رتبه ای ک مرستاری ازاد میتونه قبول شه حدودا چنده.و ایا کنکور سال نود هفت این امکان قبولی ضعیف تر میشه یا نه؟ممنون میشم جواب بدید

 • تصویر فرد

  سونیا‏ - ۲۲م مهر ماه۹۶ نظر داد

  سلام میخواستم بدونم که رشته it تهران جنوب تا چه رتبه هایی رو می پذیره؟

 • تصویر فرد

  مرضیه‏ - ۲۴م مهر ماه۹۶ نظر داد

  سلام من دیپلم وپیش ریاضی دارم وسال97کنکور دارم میخواستم بدونم دانشگاه آزاد قزوین میتونم پرستاری یا روانشناسی بدم ایا بدون کنکور میشه یا باید کنکور تجربی بدم؟؟خواهش میکنم جواب بدید.رتبه احتمالی چند میخواد؟

 • تصویر فرد

  maryam‏ - ۲۵م مهر ماه۹۶ نظر داد

  سلام باتراززیرگروه اول ۴۳۰۰ وزیرگروه دوم۴۵۰۰ میتوانم درتکمیل ظرفیت دانشگاه ازاد رشته کاردانی بهداشت خانواده کرمان قبول شم؟؟

 • تصویر فرد

  کیمیا‏ - ۲۸م مهر ماه۹۶ نظر داد

  سلام من تو منطقه دو زندگی میکنم ایا با رتبه ی منطقه ی 50000 میشه مامایی یا پرستاری دانشگاه ازاد دزفول قبول شد؟

 • تصویر فرد

  amirrahimi‏ - ۲۸م مهر ماه۹۶ نظر داد

  مقدار پذیرش حقوق برای رشته های ریاضی،انسانی،تجربی چه طوره؟؟؟

 • تصویر فرد

  مليكا‏ - ۳۰م مهر ماه۹۶ نظر داد

  سلام
  من رشتم تجربى بوده
  و الان روانشناسى ازاد يادگار ميرم
  ميتونم سال 97 باز كنكور بدم و برايه رشته روانشناسى تو دانشگاه هاى ازاد ديگه اقدام كنم
  ينى ميتونم با اين كه رشتم تجربى بوده تو انتخاب رشته روانشناسيه ازاد بزنم
  چون يادگارو بى كنكور رفتم

 • تصویر فرد

  محمد‏ - ۲م آبان ماه۹۶ نظر داد

  من اگه بخوام برای رشته پرستاری تو دانشگاه آزاد ثبت نام کنم باید رتبه من چند هزار بشه

 • تصویر فرد

  Nahid‏ - ۱۰م آبان ماه۹۶ نظر داد

  سلام ببخشید من باسهمیه۵درصد جانبازی ومنطقه۳وبسیج فعال چه رتبه ای بیارم که پرستاری ازاد استهبان قبول شم؟زیاد باید بخونم هردرسی چنتا سوال بزنم که قبول شم بااین سهمیه ها؟

 • تصویر فرد

  عبدالله ارزانی‏ - ۷م آذر ماه۹۶ نظر داد

  سلام ایا بدون کنکور میتونم رشته ی پرستاری دانشگاه ازاد بخونم

 • تصویر فرد

  دنیا‏ - ۱۴م آذر ماه۹۶ نظر داد

  من رشتم علوم انسانیه میخام ازاد بخونم معدلم ۱۸ هس ولی بین مدیریت و معماری موندم کدومو بردارم چون هیچ درس هندسه ای نداشتیم تاحالا میترسم معماری بردارم تا حالا تو شرایطش قرار نگرفتم ک بدونم میتونم تو اون شرایط سخت و پرزحمت دووم بیارم یا دوتا ماکت ارایه بدم ، ریاضیم زیاد خوب نیس ولی طراحیم خوبه بابام مهندسه اگه معماری بردارم اینده شغلیم تکمیله فقط میترسم نتونم ادامش بدم میگن خیلی سخته راهنماییم کنید لطفا

 • تصویر فرد

  ابوالفضل‏ - ۱۷م آذر ماه۹۶ نظر داد

  سلام من دیپلم کامپیوتر وا۵رم ایا میشه دندانپزشکی تو دانشگاه ازاد خواند

 • تصویر فرد

  میثم ‏ - ۱۹م آذر ماه۹۶ نظر داد

  سلام من میخواستم بهمن ماه دانشگاه ازاد اقدام کنم البته بدون کنکور ولی از یه طرفم میخوام کنکور ۹۷روبدم ایا میش کنکورو بدم برم دانشگاه مدنظرم امکانش هس ؟

 • تصویر فرد

  محمدرضا‏ - ۱۷م دی ماه۹۶ نظر داد

  سلام من لیسانس دارم.اززیرگروه علوم انسانی،آیا میشودبراارشد کنکور آزادبدم برا پرستاری؟

 • تصویر فرد

  honey‏ - ۲۰م دی ماه۹۶ نظر داد

  آيا با ديپلم تجربى ميشه وارد رشته هوشبرى دانشگاه ازاد رشت بشم بدون ازمون

 • تصویر فرد

  محسن‏ - ۲۱م دی ماه۹۶ نظر داد

  سلام. من مهندس مکانیک در یک شرکت هستم - میخواستم رشته تجربی امتحان بدم - بنظرتون امکان موفقیت من در کنکور تجربی با شرایط کنکور هست -سال 83 الی 84 کنکور ریاضی دادم .الان 31 سالمه- حفظیاتم عالیه- از اول میخواستم برم تجربی زمان ثبت نام خانوادم یهو گفتند برو ریاضی - رفتم ریاضی بدون فشار به خودم تونستم خودم جم و جور کنم - اما همش یه چیزی میگه تو باید تجبی می خوندی - روحیه ام با کارایی که با مردم سر و کار داره میخوره -ایا بشینم بخونم برا کنکور امسال - ایا امیدی هست یا بیفایدست -باید کلاس زیست و .... برم یا بدون استاد

 • تصویر فرد

  دیاکو‏ - ۱م بهمن ماه۹۶ نظر داد

  سلام
  قبولی در رشته رادیولوژی دانشگاه دولتی و آزاد رتبه لازمش در سال 96چند بود؟
  به نظرتون آزاد یا دولتی 97 چند میخواد؟
  ممنون میشم جواب بدین

 • تصویر فرد

  مریم‏ - ۳م بهمن ماه۹۶ نظر داد

  با سلام‌من‌لیسانسم غیر مرتبطهدمیخواستم ازشد روانشناسی امتحان بدم روزی ۶ ساعتم‌درس میخونم آیاشانس قبولی در آزاد تهران رو دارم

 • تصویر فرد

  کاظمی‏ - ۴م بهمن ماه۹۶ نظر داد

  سلام من کارشناس ارشد علوم قرآن و حدیث هستم میتونم دکترا رو روانشناسی بخونم ؟سراسری یا آزاد و... ممنون

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

تصویر فرد