اشتباه سازمان سنجش در کد ضریب های کارشناسی ارشد مهندسی صنایع

تعداد بازدید 5159 دفعه

اتفاق جالبی که امسال برای کارشناسی ارشد رشته مهندسی صنایع افتاد این بود که سازمان سنجش در دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد برای مهندسی صنایع، کد ضریب 1 را به گرایشهای بهینه سازی سیستم ها، سیستم های سلامت، مدیریت نوآوری و فناوری، سیستم های مالی، لجستیک و زنجیره تأمین و مدیریت پروژه اختصاص داد.

اتفاق جالبی که امسال برای کارشناسی ارشد رشته مهندسی صنایع افتاد این بود که سازمان سنجش در دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد برای مهندسی صنایع، کد ضریب 1 را به گرایشهای بهینه سازی سیستم ها، سیستم های سلامت، مدیریت نوآوری و فناوری، سیستم های مالی، لجستیک و زنجیره تأمین و مدیریت پروژه اختصاص داد. در حالی که اگر در دفترچه راهنما دقت کنید می بینید که ضریب درس تحقیق در عملیات در سه گرایش بهینه سازی سیستم ها، سیستم های سلامت، مدیریت نوآوری و فناوری، ضریب 3، ولی در سه گرایش سیستم های مالی، لجستیک و زنجیره تأمین و مدیریت پروژه، 2 بود. درواقع اصلا کد ضریب اینها به هیچ عنوان یکسان نیست.

 

اشتباه در ارشد صنایع
اشتباه در ارشد صنایع

این قضیه زمانی خیلی آشکار گشت که کد ضریب 4 در کارنامه های امسال ارشد صنایع وجود داشت و همه می پرسیدند که کد ضریب 4 چیست، چرا که فقط سه کد ضریب در کارشناسی ارشد مهندسی صنایع وجود داشت. با دقت در دفترچه متوجه شدیم که رشته های سیستم های مالی، لجستیک و زنجیره تأمین و مدیریت پروژه کد ضریب 4 هستند و در دفترچه انتخاب رشته نیز که ساعاتی پیش توسط سایت سنجش ارائه شد، چنین موردی اصلاح شد.

بنابراین کد ضریب 4 در کارشناسی ارشد مهندسی صنایع که ناگهان از کارنامه ها سربرآورد در حالی که هیچ اثری از آن نبود، گرایشهای سیستم های مالی، لجستیک و زنجیره تأمین و مدیریت پروژه می باشند.

 

ثبت نام و شروع مشاوره و برنامه ریزی

 

دریافت مشاوره رایگان

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید
 • تصویر فرد

  فهیمه‏ - 95/4/1

  سلام توی گرایشای صنایع -سیستم : انرژی .حمل و نقل . برنامه ریزی. تحقیق در عملیات
  بگید بترتیب بازار کار کدوم بهتره

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/4/4

  سلام.
  لطفا به این لینک مراجعه بفرمایید:
  http://3gaam.com/field/4

 • تصویر فرد

  امیر‏ - 95/3/29

  سلام. من در زمان ثبت نام, دانشگاههای غیرانتفاعی و پیام نور رو انتخاب نکردم. ولی الان فقط تو همین دانشگاهها مجاز شدم. ایا الان میتونم کارت اعتباری این دانشگاهها رو بخرم؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/3/30

  سلام.
  در زمان باز شدن ورود اطلاعات در فرم اینترنتی این امکان فراهم میشه البته اگر به روال سالهای گذشته باشه.

 • تصویر فرد

  student‏ - 95/3/27

  سلام کسی که لیسانس صنایع گرفته همه رشته ها رو میتونه یا همون گراشها رو میتونه انتخاب کنه اگه نمیتونه کدوم کدهای دفترچه رو انتخاب کنه؟مرسی

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - 95/3/27

  همه رو میتونه

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

تصویر فرد