اخذ مجوز فعالیت دانشگاه علمی کاربردی در کامیاران

چهار شنبه ۱ مرداد تعداد بازدید 2051 دفعه

گستره آموزش‌های فنی و حرفه‌ای از افراد بی‌سواد تا فارغ‌التحصیلان دانشگاهی است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کردستان از اخذ مجوز فعالیت دانشگاه علمی کاربردی در شهرستان‌ کامیاران خبر داد.

سید جمیل احمدی از اخذ مجوز فعالیت دانشگاه علمی کاربردی در کامیاران خبر داد و اظهار کرد: گستره آموزش‌های فنی و حرفه‌ای از افراد بی‌سواد تا فارغ‌التحصیلان دانشگاهی است.

به گفته وی، در حال حاضر کردستان یکی از استان‌های پیشتاز در ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به اقشار مختلف جامعه است و آموزش‌های نوین در زمینه ممیزی انرژی و انرژی‌های تجدیدپذیر در این استان ارائه می‌شود.

احمدی خاطرنشان کرد: دانشگاه علمی کاربردی شهرستان کامیاران با پذیرش دانشجو در رشته‌های کاردان فنی مکانیک "ماشین ابزار"، کاردان فنی جوشکاری، کاردان فنی ابزار دقیق و کاردان فنی برق صنعتی از مهر ماه سال‌جاری دانشجو می‌پذیرد.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای کردستان افزود: با عنایت به این که در شهرستان کامیاران هیچ گونه مرکز علمی کاربردی فعالیت ندارد و با توجه به ظرفیت‌ها و ظرفیت‌های این شهرستان، اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان با هدف تربیت نیروی انسانی متخصص و ارتقاء سطح دانش و مهارت جوانان، با پیگیری‌های مستمر موفق به کسب مجوز احداث مرکز علمی کاربردی در این شهرستان شد.

وی با اشاره به راه‌اندازی دانشگاه علمی کاربردی فنی و حرفه‌ای سردار شهید ورمقانی سنندج و فعالیت آن اظهار کرد: دانشگاه‌های علمی کاربردی شهرستان کامیاران دومین دانشگاهی است که از سوی این اداره‌کل راه‌اندازی می‌شود و امیدواریم بستری برای ارتقا و گسترش بیش از پیش این آموزش‌ها در سطح استان باشد.

وی خاطرنشان کرد: راه‌اندازی دانشگاه‌های علمی کاربردی در رشته‌های مختلف فنی و حرفه‌ای با توجه به نیاز و ظرفیت هر شهرستان را در دستور کار قرار داده‌ای و امیدواریم هر چه زودتر شاهد تحقق این مهم در سایر شهرستان‌ها نیز باشیم.

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

تصویر فرد