برای مطالعه خود، هوشـــــمندانه برنامه ریزی کنید .

گزیده ای از اتاق فکر مجموعه مهندسی کامپیوتر

ورود به اتاق فکر
 • اطلاعات راجع به رشته مهندسی کامپیوتر

  ببخشید واسه اطلاعات بیشتر از این گرایش ها باید به کجا مراجعه کنم ؟
  من هنوز وارد دانشگاه نشدم ولی هدفم یک رشته ی جامع و کاربردی مرتبط با کامپیوتر هست .

 • امتیاز تست

  با سلام
  میشه بگین جواب دادن به تستهایی که کمتر کسی تونسته جواب بده توی کنکور امتیاز خاصی داره و یا نه؟؟؟
  اگر نداشته باشه پس درسی مثل ریاضی مهندسیرو لزوم نداره براش وقت گذاشت.

 • انتخاب رشته برای کارشناسی ارشد

  با سلام.
  من رشته کامپیوتر نرم افزار در مقطع کارشناسی خوندم. برای ارشد هم میخواستم انتخاب رشته کنم.
  با درسهای معادلات و ریاضی مهندسی و فیزیک خیلی جور نیستم اما برنامه نویسی و شبکه را دوست دارم.
  البته علاقه ی زیادی هم به پردازش تصویر ندارم پس رشته های رباتیک یا هوش مصنوعی خیلی بدردم نمیخوره.
  توی رشته های ارشد که دیدم فقط ۲ تا شاخه برام میمونه که میشه Computer and Network Security یا امنیت شبکه و Software Theory یا مهندسی نرم افزار.

  اگر با این ویژگی ها رشته های دیگری هست ممنون میشم بهم معرفی کنید و اینکه پیشنهاد شما چیه ؟

 • گرایش لیسانس

  سلام ممنون از سایت عالی و مفیدتون من ميخوام تو حوزه کامپیوتر تحصیل کنم کدام رشته رو بخونم که هم کار برای خانم و روحیه اش مناسب باشه و اصلا وجود داشته باشه و هم ارشد خوبی برای خارج کشور و کار در اونجا باشه دانشگاه های شهر ما آیتی رو پیام نور و علوم کامپیوتر و نرم افزار رو دولتی داره کدوم رو برم؟ لطفا راهنمایی کنید 🌸🌸

 • گرایش های کارشناسی ارشد

  سلام. ممنونم از سایت خوبتون. من کارشناسی رشته نرم افزار رو خوندم برای ادامه ی تحصیل نمیدونم در چه گرایشی اطلاعات بیشتر کسب کنم و در آن زمینه آزمون کارشناسی ارشد رو شرکت کنم. قدرت تحلیل و برنامه نویسی خوبی دارم و همچنین علا قه ی زیادی به رباتیک و سخت افزار کامپیوتر دارم اما چیزی ازش نمیدونم و همچنین به شبکه هم علاقه دارم و اینکه میشه در چند گرایش در کارشناسی ارشد آزمون داد و یا یکی از گرایش های it رو برای کارشناسی ارشد بخونم. و اینکه به نظر شما کدوم یک از گرایش ها موقعیت شغلی بهتری نسبت به بقیه ی رشته ها دارد.

گرایش های کارشناسی ارشد رشته مهندسی كامپيوتر

تعداد بازدید 33059 دفعه

معرفی گرایش های مهندسی کامپیوتر

در مقطع کارشناسی ارشد، رشته مهندسي کامپيوتر دارای چهار گرایش زیر است:

        1.گرایش مهندسی نرم‌افزار

        2.گرایش هوش مصنوعی و رباتیکز

        3.گرایش معماری سیستم های کامپیوتری

        4.گرایش مهندسی الگوریتم ها و محاسبات

ظرفیت پذیرش در هر گرایش کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر

در جدول زیر می توانید ظرفیت پذیرش در کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر را به تفکیک گرایش و نوبت پذیرش بر اساس دفترچه انتخاب رشته 94 ملاحظه فرمایید:

 

ظرفیت پذیرش در کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر به تفکیک گرایش و نوبت پذیرش
نوبت پذیرش/ گرایش معماري سيستم هاي كامپيوتري هوش مصنوعي و رباتيكز نرم افزار الگوريتم ها و محاسبات مجموع ظرفیت در هر نوبت
روزانه 166 232 255 10 663
نوبت دوم 49 88 71 6 214
غيرانتفاعي 120 280 1120 0 1520
مجازي دولتي 80 270 160 0 510
پرديس خودگردان 45 57 102 0 204
مجازي غيرانتفاعي 0 40 0 0 40
پيام نور 0 0 55 0 55
مجازي پيام نور 0 0 80 0 80
مجموع ظرفیت در گرایش 460 967 1843 16  

 

گرایش مهندسی نرم‌افزار در کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر: 

در گرایش نرم‌افزار در مقطع کارشناسی ارشد دانشجویان با سیستم‌های عامل پیشرفته، بانکهای اطلاعاتی، برنامه‌نویسی پیشرفته و تحت WEB، الگوریتم‌های پردازش موازی و ... آشنا می‌شوند.
این گرایش در کنار گرایش الگوریتم و محاسبات از گرایش‌هایی است که دانشجویان دارای مدرک کارشناسی از گرایش نرم افزار می‌توانند بطور مستقیم و بدون نیاز به گذراندن واحدهای جبرانی به تحصیل در آن بپردازند. تفاوت این دو گرایش در ضریب دروس تخصصی نرم افزار در کنکور کارشناسی ارشد است. به این صورت که این دروس در گرایش مهندسی نرم افزاربا ضریب ۲ اعمال می‌شوند حال آنکه در گرایش الگوریتم و محاسبات ضریب ۳ منظور می‌شود. در نتیجه دانشجویانی که تسلط کامل‌تری به دروس نرم افزاری دارند برای تحصیل در رشته مهندسی نرم افزار می‌بایست نسبت به دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در گرایش الگوریتم و محاسبات را دارند، دارای توانایی های ریاضی و کامپیوتر پایه بیشتری باشند. با توجه به دروسی که در این گرایش از گرایش‌های کارشناسی ارشد، ارائه می‌شوند دانشجو می‌تواند توانایی های متفاوتی را کسب کند که در زیر به آنها اشاره می‌شود:


* طراحی و پیاده سازی پایگاه داده‌‌ها

با توجه به آنچه که یک کارشناس مهندسی نرم افزار در طول تحصیل فرا می‌گیرد ، یک کارشناس ارشد قدرت طراحی و پیاده سازی پایگاه های داده پیچیده تر و دقیق تر با حداقل خطا و همرنگ‌تر با سیستم های روز دنیا را دارا خواهد شد.


* مهندسی نرم افزار

به خودی خود معقوله بسیار پیچیده ای در مورد روش‌های مدیریت، طراحی، پیاده سازی و نگهداری برنامه‌ها و پروژه‌های نرم افزاری است و کارشناس ارشد، قدرت کنترل تمام موارد بالا را در برنامه های عظیم نرم افزاری خواهد آموخت.


* سیستم های عامل

دانشجویان کارشناسی در طول تحصیل خود به طور تئوری و غیر سنگینی با سیستم‌های عامل و زیر و بم های آنها آشنا می‌شوند حال آنکه کارشناس ارشد مهندسی نرم افزار تا جایی پیش می‌رود که بتواند یک سیستم عامل مستقل و جدید و در عین حال شایسته را پیاده سازی کند.


* اتوماسیون اداری

اتوماتیک کردن روند فعالیت‌های یک اداره موسسه یا سازمان به وسیله کامپیوتر.


* برنامه نویسی همروند

به وجود آوردن همزمان چند برنامه در کامپیوتر و مدیریت آنها.


* الگوریتم‌های موازی

شکستن الگوریتم‌ها به قسمت هایی که میتوانند به صورت همزمان توسط چند پردازنده انجام شوند به منظور افزایش سرعت اجرای الگوریتم.


* طراحی و ساخت کامپایلرها

بر خلاف کارشناسان نرم افزار که نسبت به کامپایلرها شناخت پیدا می‌کنند، کارشناسان ارشد، قدرت طراحی و ساخت این قسمت مهم از دنیای تولید نرم افزار را خواهند آموخت.


* شبیه سازی و گرافیک کامپیوتری

شبیه سازی و گرافیک کامپیوتری هم در معقوله مهندسی نرم افزار طبقه بندی شده و کارشناس ارشد از آموزش‌های قدرتمندی جهت انجام آنها بهره خواهد برد.

 

گرایش هوش مصنوعی و رباتیکز در کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر: 

در این گرایش با مطالب جدیدی مانند شبکه‌های عصبی، هوش مصنوعی پیشرفته، تئوری فازی، پردازش تصویر و ... آشنا می‌شوند. گرایش هوش مصنوعی گرایشی است که داوطلبان کنکور سراسری کارشناسی ارشد می‌توانند در کنار گرایش‌های دلخواه خود (نرم افزار و محاسبات و الگوریتم یا معماری کامپیوتر) در وقتی جداگانه به سوال‌های آن پاسخ گویند. شمار پذیرفته شدگان در گرایش هوش نسبتا بيشتر از ديگر گرایش‌ها است. در دوره کارشناسی دانشجویان صرفا با یک درس سه واحدی با نام هوش مصنوعی آشنایی پیدا می‌کنند و آشنایی بیشتر با این معقوله به طور کامل در دوره کارشناسی ارشد صورت می‌گیرد . با توجه به واحدهایی که در دوره کارشناسی ارشد گرایش هوش مصنوعی تدریس می‌شود دانشجویان می‌توانند موارد آموزشی و کاربردی متفاوتی را بیاموزند از جمله :


* یادگیری ماشین

روشهایی که کامپیوتر را قادر میسازد عملی شبیه به یادگیری و تجربه را در حین انجام مکرر یک عمل انجام دهند یعنی با توجه به اعمالی که دفعات قبل انجام داده و بررسی نتایج آنها سعی کند در دفعات بعدی اعمالی بهتر و مطلوب تر و با خطای کمتر انجام دهد .


* شبکه های عصبی

روش جدید حل مسائل هوش مصنوعی بوسیله شبکه ای از واحدهای متصل به هم که هر کدام قابلیت پردازش داده ها ، ارتباط با نورون های دیگر وهمچنین ایجاد تغییرات در مشخصات شبکه را دارند و این اعمال را در جهت بهینه سازی عملکرد شبکه انجام میدهند .شبکه های عصبی معمولا در مسائلی نظیر بهینه سازی ، تخمین توابع ، کنترل و ... کاربرد دارند.


* پردازش تکاملی

شاخه ای جدید از هوش مصنوعی که با در نظر گرفتن یک یا چند جواب اولیه برای یک مساله بوجود آوردن جوابهای جدید از جوابهای موجود و انتخاب جوابهای بهتر سعی میکند یک جوابی میکند یک جوابی نسبتا بهینه برای مسأله بدست آورد.


* رباتیک

طراحی رباتهای کامپیوتری (مکانیکی یا نرم افزاری) برای انجام وظیفه ای خواص .برای هوشمند ساختن رباتها از آلگوریتم های هوش مصنوعی مانند یادگیری ، پردازش تصاویر ، تشخیص گفتار و ... استفاده میشود.


* منطق فازی

تعمیمی است ازمنطق کلاسیک که در آن بجای دو مقدار درست و غلط، درجه درستی داریم که میتواند یین عدد صفرو یک باشد.

پردازش زبان طبیعی :

قسمتی از هوش مصنوعی که به پردازش متون زبانهای طبیعی میپردازد تا معنای آنها را استخراج کند .


* سیستم های خبره

سیستم هایی که بوسیله جمع آوری داده ها و قوانین در یک زمینه خاص میتوانند درآن زمینه مانند یک فرد خبره و متخصص عمل کند (نمونه رباتهای جراح)


* محاسبات نمادین

انجام محاسبات ریاضی به صورت نمادین نه عددی. یعنی اگر ۲ به توان ۲ چهار میشود این الگوریتمهای هوش مصنوعی قدرت تعمیم آن به x به توان ۲ را دارند و در نهایت به جای عدد جوابی وابسته به نماد برمیگردانند مثل x ضربدر x.

 

گرایش معماری سیستم های کامپیوتر در کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر: 

در این گرایش دانشجویان با معماری‌های پیشرفته کامپیوتر و ابر رایانه‌ها شبکه‌های کامپیوتری گسترده، پردازش تصویر و طراحی سیستم‌های تحمل‌پذیر خطا و ... آشنا می‌شوند.
گرایش معماری کامپیوتر در رشته مهندسی کامپیوتر تنها گرایشی است که دانشجویان دارای مدرک کارشناسی از گرایش سخت افزار می‌توانند بطور مستقیم و بدون نیاز به گذراندن واحدهای جبرانی به تحصیل در آن بپردازند. لازمه این امر موفقیت در کنکور سراسری کاشناسی ارشد و به اتمام رساندن تحصیل در گرایش فوق الذکر است. با توجه به دروسی که در این گرایش از گرایشهای کارشناسی ارشد، ارائه می‌شوند دانشجو می‌تواند توانایی‌های متفاوتی را کسب کند که در زیر به آن‌ها اشاره می‌شود:


* طراحی و ساخت مدارهای دیجیتال

به عنوان مثال می‌توان به اکثر قریب به اتفاق مدارهای منطقی، سیستم‌های دیجیتال، بردهای تبلیغاتی، سیستم‌های کنترل دیجیتال در اکثر وسایل امروزی، سیستم‌های موبایل و ... اشاره کرد که یک دانشجوی کوشای گرایش معماری توانایی طراحی و ساخت آنها را در پایان دوره تحصیلی خود خواهد داشت.


* معماری کامپیوتر

نحوه طراحی و ساخت کامپیوترها و مدارهای کامپیوتری به وسیله اجزای ساده منطقی از دیگر توانمندی‌های این دانشجویان خواهد بود.


* طراحی و ساخت مدارهای واسط

نحوه ساخت مدارهایی که بتوانند کامپیوترها و سیستم‌های کامپیوتری متفاوت را (از جمله میکروپروسسورها ، میکروکنترلر ها و ... ) به یکدیگر متصل کنند. سیستم‌های کامپیوتری با کاربردهای خاص (مانند مودم و ...) نیز از این دسته مدارها شناخته می‌شوند.


* طراحی و ساخت سیستم‌های بلادرنگ

سیستم‌های کامپیوتری که در حین انجام چند عمل مختلف، ضمانت می‌کنند اعمال خاصی در زمان‌های مشخص یا به تعداد مشخصی انجام خواهند شد.


* کنترل

برای مثال سیستم‌هایی که دما را کنترل می‌کنند. در این سیستم ورودی‌ها می‌توانند شدت کار دستگاه‌های خنک کننده و یا گرم کننده و خروجی هم می‌تواند دمای محیط باشد.


* میکروکنترل‌ها وسیستم های تعبیه شده

سیستم‌هایی که در آنها یک یا چند پردازشگر کامپیوتری یا میکروکنترلر تعبیه شده تا اعمال سیستم و قسمت‌های مختلف آن را کنترل کنند.


* VLSI

که همان درس VLSI ای است که کارشناسان رشته کامپیوتر در طول تحصیل خود گذرانده‌اند با این تفاوت که به صورت عمیق‌تر و لایه‌ای‌تری به آن پرداخته شده تا با دانستن fabrication دقیق مدارهای مجتمع در مقیاس بزرگ، یک کارشناس ارشد گرایش معماری توانایی طراحی دقیق یک چنین سیستم و مداری را جهت تولید، داشته باشد.


* انتقال داده

دانشجوی کارشناسی ارشد معماری کامپیوتر، علاوه بر شناخت کافی از روش‌های انتقال داده و اطلاعات به سیستم‌های کامپیوتری و دیجیتال قادر خواهد بود. سیستم های بدیع و تازه ای را طراحی و پیاده سازی کند (که لازمه آن داشتن توانایی بسیار بالا در شناخت لایه های طراحی یک سیستم انتقال داده است).

 

گرایش الگوریتم ها و محاسبات در کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر: 

در این گرایش که یک گرایش جدید است، دانشجویان با الگوریتم‌های توزیعی و پیشرفته، ریاضیات پیشرفته کامپیوتری و ... آشنا می‌شوند.
گرایش الگوریتم ها و محاسبات، جدیدترین گرایش رشته مهندسی کامپیوتر در مقطع کارشناسی ارشد می‌باشد که از چند سال گذشته به فهرست گرایش‌های رشته مهندسی کامپیوتر اضافه شده است. در این گرایش دانشجویان (علی الخصوص کارشناسان گرایش نرم افزار) با توجه به ضرایب دروس نخصصی نرم افزار خود پذیرفته شده و به ادامه تحصیل خواهند پرداخت. در این گرایش بیشتر جنبه‌ی الگوریتمیک و وابسته به محاسبات دانشجویان نرم افزاری مورد توجه و تقویت قرار خواهد گرفت. میزان پذیرفته شدگان در این گرایش از همه گرایش‌ها کمتر است ولی قبولی در این گرایش به دلیل توجه داوطلبان به دیگر گرایش‌های شناخته شده این رشته ، برای دانشجویان با پیش زمینه نرم افزار آسان‌تر است. در طول تحصیل در این گرایش دانشجویان در زمینه‌های زیر تعلیم داده شده یا تقویت خواهند شد:


* طراحی الگوریتم ها

روش‌های طراحی الگوریتم که در دوره کارشناسی به دانشجویان تا حدودی آموزش داده شده است، در این گرایش به صورت پیشرفته و پیچیده‌تری جهت طراحی الگوریتم‌های قدرتمندتر و بهینه‌تر آموزش داده می‌شود.


* ساختمان داده ها

ساختارهای داده‌ای که در طول دوره کارشناسی آموزش داده شده، ساده‌ترین نوع ساختارها بوده‌اند. حال آن‌که در این گرایش کارشناسی ارشد، ساختارهای پیچیده‌تر و نوین‌تری آموزش داده می‌شود تا برنامه نویسان را قدرتمندتر و مدرن تر از قبل جهت اجرای خواسته های نرم افزاری آماده کند.


* ساختمان های گسسته

مجموعه تمام ساختمان‌های منطقی و عددی در قالب ریاضیات آموزش داده می‌شود تا با به کارگیری آن‌ها در الگوریتم‌های محاسباتی و برنامه نویسی بهترین بازدهی حاصل شود.


* نظریه محاسبات

این مبحث پس از آشنایی دانشجویان با نظریه زبان‌ها و ماشین‌ها مطرح می‌شود. در این مبحث مدل‌ها و روش‌های مختلف محاسبات مورد مطالعه قرار می‌گیرد. همچنین محدودیت‌های محاسبات به ویژه در الگوریتم‌های کامپیوتری مورد مطالعه قرار می‌گیرد. راه حل‌هایی برای مسائلی که حتی با پیشرفته‌ترین سیستم‌ها هم مدت زمانی طولانی برای اجرای الگوریتمشان نیاز است، در این مبحث ارائه می‌شود.


* نظریه گراف

بررسی بسیار پیچیده‌تر گراف‌ها و کاربردهاشان نسبت به آنچه در دوره کارشناسی ارائه شده است.


* نظریه بازی ها

نظریه بازی هادر این گرایش مطرح می‌شود و هدف آن بررسی الگوریتم‌هایی است که مانع رسیدن به یک نتیجه خاص و چگونگی چیره شدن بر آن، است.

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید
 • تصویر فرد

  نرم افزار‏ - ۱۸م آذر ماه۹۴ نظر داد

  سختهههههههه لامصبببببببببببب ---________---

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۳م آذر ماه۹۴ نظر داد

  دوست گرامی
  هر مسئله ای وقتی بهش نگاه کنی ممکنه سخت و بزرگ به نظر برسه. اما وقتی اون رو به قدمهای کوچیک تقسیم کنی راحتتر پشت سر میگذاریش.
  میتونی تو این راه از مشاورای 3گام کمک بگیری. اونوقت می بینی که هیچ کاری نمیشه نداره. فقط باید روش درست رو بدونی.

 • تصویر فرد

  Anonymous‏ - ۱۲م دی ماه۹۴ نظر داد

  ببخشید واسه اطلاعات بیشتر از این گرایش ها باید به کجا مراجعه کنم ؟
  من هنوز وارد دانشگاه نشدم ولی هدفم یک رشته ی جامع و کاربردی مرتبط با کامپیوتر هست .

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۲م دی ماه۹۴ نظر داد

  سلام.
  می تونید توی پنل برنامه ریزی و مشاوره 3گام ثبت نام کنید و اطلاعات جامع تر درباره گرایشها رو از مشاور تخصصی بپرسید.

 • تصویر فرد

  فاطمه‏ - ۹م اسفند ماه۹۴ نظر داد

  سلام خسته نباشید
  ببخشید من دانشجوی کارشناسی نرم افزار هستم
  میخواستم ببینم دوره ی هکر قانون مند امنیت شبکه
  بدرد من میخوره؟ هزینه و وقت بزارم ارکی نباشه
  تو بازار کار موثره؟؟

 • تصویر فرد

  مایکل‏ - ۵م فروردین ماه۹۵ نظر داد

  سایتتون فوق العادس؛ هنوز کسراطلاعاتی پیدا نکردم توش ک بخواد داوطلبین رو سردرگم کنه. موفق باشید.
  من یک سوال جانبی هم داشتم، من داوطلب آزمون المپیاد ارشد کامپیوتر هستم، سوالم اینجاست ک برای آزمون باید درسای گرایش خاصی رو بخونم یا نه و اینکه آیا منابع تغییری میکنه یا نوچ. ممنون میشم جواب بدین

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۸م فروردین ماه۹۵ نظر داد

  سلام.
  خیلی متشکریم از تعریفتون. اگر منظورتون ورود به مراحل پایانی المپیاد با ورودی آزمون ارشد هست که دروس هیچ تفاوتی نخواهد داشت.

 • تصویر فرد

  مرتضی‏ - ۱۷م فروردین ماه۹۵ نظر داد

  سلام
  من دیپلم دارم برنامه سازی وریاضی دوس ندارم میخام
  بدونم چه گرایشی برم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۸م فروردین ماه۹۵ نظر داد

  اگر می خوای تو حیطه کامپیوتر بمونی برو رشته های IT رو بخون.

 • تصویر فرد

  مهدی‏ - ۲۶م فروردین ماه۹۵ نظر داد

  سلام من تجربی هستم و میخوام رشته مو تغییر بدم وریاضیم ضعیفه و دوست دارم برم کامپیوتر.......چیکار کنم؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۸م فروردین ماه۹۵ نظر داد

  سلام.
  خب تغییر رشته بدید و کنکور ریاضی رو شرکت کنید.
  این که می گید چی کار کنید منظورتون دقیقا چیه؟!

 • تصویر فرد

  فهیمه‏ - ۱۷م اردیبهشت ماه۹۵ نظر داد

  ببخشید من لیسانس سخت افزار دارم میخوام ارشد شرکت کنم ولی نمیدونم چی بخونم و توان پرداخت هزینه آزاد ندارم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۸م اردیبهشت ماه۹۵ نظر داد

  سلام.
  در زمینه انتخاب گرایش و منابع باید سوالتون رو در اتاق فکر گروه کامپیوتر مطرح کنید.

 • تصویر فرد

  فاطی‏ - ۱۸م اردیبهشت ماه۹۵ نظر داد

  سلام... من میخام کامپیوتر گرایش نرم افزار بخونم.... شنیدم باید پایه ریاضی قوی داشته باشم.... خاستم بدونم تاثیر ریاضی روی این رشته چقده

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۸م اردیبهشت ماه۹۵ نظر داد

  سلام.
  ریاضی در رتبه های خیلی خوب تاضی زیادی داره و چون همه می لنگند کسانی که ریاضی رو خوب می زنند شانس بالاتری برای قبولی دارند.

 • تصویر فرد

  نازلی‏ - ۲۱م خرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام من لیسانس سخت افزار کامپیوتر دارم ایا ارشد میتونم گرافیک رایانه ای بخونم ممنون میشم جوابمو بدین

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۲م خرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام.
  بله می تونید. محدودیتی نداره.

 • تصویر فرد

  سیما‏ - ۲۲م خرداد ماه۹۵ نظر داد

  گرایش شبکه نداریم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟////

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۲م خرداد ماه۹۵ نظر داد

  گرایش بکه واسه مهندسی فناوری اطلاعات (IT) شده.

 • تصویر فرد

  سمیه‏ - ۲۹م خرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام.بازار کارگرایش معماری سیستم های کامپیوتری برا خانم ها چطوره؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۰م خرداد ماه۹۵ نظر داد

  لطفا سوالتون رو تو اتاق فکر مطرح کنید. ممنون

 • تصویر فرد

  احسان‏ - ۲۰م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام من دوره لیسانس حسابداری رو خوندم
  میخواستم بدونم الان چطور میتونم واسه معماری کامپیوتر بخونم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۴م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. لطفا سوالتونو تو اتاق فکر گروه کامپیوتر مطرح بفرمایید. با تشکر

 • تصویر فرد

  behzad‏ - ۱م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  با سلام خسته نباشید رشته رایانش امن(امنیت اطلاعات) هیچ اشاره ای ازش نکردید؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام. به زودی درباره اش مطلب میذاریم.

 • تصویر فرد

  حسین‏ - ۱۱م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  انفورماتیک پزشکی هم هست

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۳م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  اون وابسته به وزارت بهداشته نه وزارت علوم.

 • تصویر فرد

  Yazdan Gholami‏ - ۲۰م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  ضمن عرض سلام و خسته نباشید. من لیسانس ریاضی محض هستم میخواستم بپرسم می تونم در رشته ی سیستمهای هوشمند دانشگاه آزاد شرکت کنم و اینکه منابعش رو از کجا باید بپرسم؟
  با تشکر

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۰م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام. لطفا سوالتون رو تو اتاق فکر گروه کامپیوتر مطرح کنید.
  با تشکر

 • تصویر فرد

  samaneh‏ - ۶م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام من لیسانس نرم افزار دارم برای ارشد بهتره هوش مصنوعی بخونم یا مدیریت سیستم های اطلاعاتی؟ از نظر بازار کار

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۸م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. هوش

 • تصویر فرد

  آزاد‏ - ۸م آبان ماه۹۵ نظر داد

  سلام
  من لیسانس و فوق لیسانس در زمینه زیست شناسی دارم. اما از قدیم علاقمند به رشته کامپیوتر بودم
  الان تصمصم گرفتم که ارشد . دکتری رو تو این زمینه ادامه بدم
  با توجه به شناخت شما از رشته ها چخ گرایشی رو پیشنهاد میکنید؟
  در حال حاضر هم کامپیوتر هنرستان تدریس میکنم با توجه به علاقم تونستم ازپسش بر بیام
  ممنون

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۱م آبان ماه۹۵ نظر داد

  سلام. نرم افزار یا هوش و در گروه IT شبکه

 • تصویر فرد

  Nnn‏ - ۲۰م آبان ماه۹۵ نظر داد

  سلام من پایه نهم هستم میخوام مهندسی کامپیوتر بخوانم نمیدونم از کدوم رشته برم فنی بهتره یا ریاضی؟!

 • تصویر فرد

  داود‏ - ۱۸م آذر ماه۹۵ نظر داد

  سلام من کارشناسی ترم افزار خوندم آیا میتونم ارشد شبکه بخونم?

 • تصویر فرد

  خانم پور واحدی‏ - ۱۸م آذر ماه۹۵ نظر داد

  سلام دوست عزیز
  برای شرکت در آزمون ارشد شما آزادید هر رشته ای که مورد علاقه تون هست انتخاب کنید

 • تصویر فرد

  میترا‏ - ۲۷م آذر ماه۹۵ نظر داد

  با سلام خسته نباشید مناگر بخواهم برای ارشد خود رشته مهندسی پزشکی را بخوانم باید چکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  سلام. می تونید یکی از مجموعه های مهندسی برق و یا مواد و مکانیک رو شرکت کنید.

 • تصویر فرد

  عرشیا‏ - ۲م بهمن ماه۹۵ نظر داد

  با سلام .کنکور 96 گرایش شبکه زیر گروه مجموعه مهندسی کامپیوتر هست؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  سلام. 50 درصد پذیرش برای مهندسی کامپیوتر و 50 درصد برای IT هست.

 • تصویر فرد

  Shahnaz‏ - ۶م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  سلام
  یک سوال داشتم .من کارشناسی نرم افزارم رو 8سال پیش گرفتم حالا قصد ادامه تحصیل دارم .به ریاضی و برنامه نویسی علاقه دارم به نظرتون برای ارشد کدوم رشته را برم که بازار کار خوبی هم داشته باشه

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  سلام. نرم افزار بازار کار بهتری داره.

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید. خواهشمند است سوالات خود را در قسمت اتاق فکر این رشته مطرح نمایید

تصویر فرد