گزیده ای از اتاق فکر بیوشیمی بالینی

ورود به اتاق فکر
 • منابع شیمی آلی

  سلام
  برای شیمی آلی چه کتابی بهتره؟
  که هم حجم خیلی زیادی نداشته باشه و هم پرکاربرد باشه

 • برنامه ریزی

  سلام من دانشجوی ترم سوم شیمی هستم وارشدمو بیوشیمی بالینی قصددارم شرکت کنم.راهنمایی میخوام که چه زمانی وباچه برنامه ای مطالعه رو برای ارشد شروع کنم چون این رشته خواهان زیادی داره و به نظرم قبول شدنش دشواره
  ممنون میشم دقیق توضیح بدید چیکار کنم

 • ودروس ارشد

  سلام
  کسی ک رشتش شیمیه بعد بخواد وارد رشته بیوشیمی بالینی بشه همون 32 واحدو پاس میکنه یا باید دروس جبرانی رو علاوه بر این 32واحد پاس کنه؟

 • منابع

  1-نحوه خوندن زیست سلولی مولکولی لودیش رو توضیح می دین ؟
  2-جایی وجود داره ک بتونم بودجه بندی سوالات رو ببینم ؟برای مثال بگه ک مثلا از فصل 1 لودیش سال 93 2 سوال سال 94 1 سوال و... آمده

 • منابع و سرفصل های مورد مطالعه

  سلام
  خسته نباشید.
  من کارشناسی شیمی کاربردی دارم و قصد دارم ارشد بیوشیمی بالینی کنکور بدم.
  اما متاسفانه اطلاعات دقیقی در مورد سرفصل های منابع ندارم. یکی از کارشناسان لطف کردن و منابع زیست مولکولی رو گفتند.
  اگر که امکانش هست درصورت اطلاع، سرفصل های همه منابع گفته بشه تا وقت ما برای خوندن مطالب غیر مرتبط تلف نشه.
  ممنون از لطفتون.

مشاور تخصصی کارشناسی ارشد بیوشیمی بالینی

تعداد بازدید 961 دفعه

سمانه حاجی محمدی، دوره ی کارشناسی خود را در رشته ی علوم آزمایشگاهی در دانشگاه علوم پزشکی سمنان گذرانده است. او موفق به کسب رتبه ی 80 در رشته ی بیوشیمی بالینی و رتبه ی 9 در رشته ی سم شناسی شده است و هم اکنون در رشته ی سم شناسی دانشگاه تربیت مدرس مشغول به تحصیل است.

مشاور تخصصی کارشناسی ارشد بیوشیمی بالینی

خانم سمانه حاجی محمدی، دوره ی کارشناسی خود را در رشته ی علوم آزمایشگاهی در دانشگاه علوم پزشکی سمنان گذرانده است. او موفق به کسب رتبه ی 80 در رشته ی بیوشیمی بالینی و رتبه ی 9 در رشته ی سم شناسی شده است و هم اکنون در رشته ی سم شناسی دانشگاه تربیت مدرس مشغول به تحصیل  است. خانم حاجی محمدی برای آماده کردن خود برای آزمون ارشد در طرح استراتژیک موسسه ی 3گام ثبت نام کرد و از برنامه ریزی و مشاوره های این موسسه برای آماده کردن خود در آزمون استفاده کرد.

در سال چهارم همزمان با گذراندن دوران کارورزی خود در بیمارستان ها و مراکز بهداشت و درمان مختلف، تصمیم به شرکت در آزمون کارشناسی ارشد در رشته ی ایمنی شناسی گرفت، ولی با توجه به مشغله ی کاری زیاد و وقت بسیار کم نمی توانست تمرکز خود را روی همه ی دروس بگذارد. ایشان فقط دروس ایمنی و زبان خود را تقویت می کرد. علی رغم کسب رتبه 1 درس ایمنی در چندین دوره از آزمون های آزمایشی، نتوانست در آن سال در آزمون کارشناسی ارشد ایمنی شناسی پذیرفته شود. 

بعد از آن به مدت 2 سال مشغول به گذراندن طرح نیروی انسانی در بیمارستان شد و پس از اتمام دوران طرح، تصمیم به شرکت در آزمون کارشناسی ارشد در رشته ی بیوشیمی بالینی گرفت. به گفته ی خودش علت عدم موفقیتش در آزمون ایمنی شناسی علاوه بر نداشتن مشاور که به تلاش هایش جهت دهد، نداشتن برنامه ریزی دقیق و اصولی بوده که با استفاده از مشاوره و برنامه ریزی های 3گام این مشکلات برطرف شد و توانست فقط در عرض 6 ماه مطالعه ی صحیح و اصولی به موفقیت در این رشته برسد.

 

ثبت نام در پنل مشاوره و برنامه ریزی بیوشیمی بالینی

 

آنچه باعث شده موسسه ی 3گام ایشان را به عنوان مشاور رشته ی بیوشیمی خود انتخاب کنند تسط ایشان به منابع مختلف و انتخاب مناسب ترین منبع با توجه به شرایط هر داوطلب، آگاهی از فصول مهمتر و سوال خیز و تجربه ی کافی در زمینه ی نحوه ی مطالعه ی هر درس، ارائه ی راه کارهایی در زمینه ی نحوه ی مرور و جمع بندی مطالب بسیار سنگین و حجیم این رشته می باشد.ایشان نقاط ضعف داوطلبان خود را تشخیص داده و با تمرکز روی آن ها به کمک داوطلب در جهت رفع آن ها و تقویت نقاط قوت داوطلب می پردازد و با پیگیری ها و انگیزه بخشی  به داوطلبان خود آن ها را از لحاظ روحی تقویت می کند.

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید
 • تصویر فرد

  زهرا‏ - 98/1/4

  سلام رشته معماری میتونه ارشد بیوشیمی بالینی شرکت کنه؟

 • تصویر فرد

  طیبه زارعی‏ - 98/3/2

  زارعی مشاور تخصصی بیوشیمی بالینی موسسه 3گام 
  با سلام , خیر رشته معماری در بین گروه های مجاز برای شرکت در ارشد علوم آزمایشگاهی و همچنین بیوشیمی بالینی نمیباشد.

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید. خواهشمند است سوالات خود را در قسمت اتاق فکر این رشته مطرح نمایید

تصویر فرد