گزیده ای از اتاق فکر زیست شناسی سلولی مولکولی

ورود به اتاق فکر
 • tol tahsil zist sloli

  با سلام و خسته نباشید .
  چندتا سوال داشتم از خدمتتون ممنون میشم جواب بدین
  1.طول دوره ی کارشناسی زیست شناسی سلولی و مولکولی چند سال طول میکشه؟
  2.آیا میشه با مدرک کارشناسی زیست شناسی سلولی و مولکولی در کنکور ارشد فیزیولوژی پزشکی شرکت کرد؟
  3.برای تدریس کردن در دانشگاه ها در رشته زیست شناسی سلولی و مولکولی چه مدرکی لازم است؟

 • انتخاب رشته

  سلام وقتتون بخير باشه ، من دانشجوي زيست شناسي سلولي گرايش بيوشيمي هستم ميخواستم بدونم براي ارشد ميتونم جدا از رشته هاي بالا قبول بشم ؟

 • قبولی

  سلام .خسته نباشید رتبه های من برای ارشد سلولی23 زیست17میکروب و ژنتیک12بیوشیمی20 ویروس و زبان10 هست می خواستم ببینم احتمال قبولی برای سلولی شبانه هست اخه وقتی 300صندلی بیش تر جا نیست برای چی مینویسن تا1700روزانه مجاز ترو خدا یه ذره کارنامه بیس تر بزارین .دانسگاه غیر انتفاعی چی علم و فرهنگ می تونم قبول شم؟

 • زیست

  سلام من امسال سلولی مولکولی41 بیوشیمی30 زبان30 زیست شناسی35 ویروس ایمنی40 و بقیه صفر زدم آیا احتمال قبولی تو روزانه هست؟؟ اگه هست بگید کدوم دانشگاه میتونم قبول شم؟ با توجه به محدودیت مکانی من میتونم دانشگاه شهید مدنی تبریز یا اردبیل قبول شم؟

 • آزمون

  سلام. اگر من میکرب رو 20 درصد و زیست رو 10 درصد زده باشم بقیه دروس با میانگین 3 درصد آیا احتمال قبولی من در یکی از رشته های زیست هست؟ کجا و چه رشته ای؟ با تشکر.

گرایش های ارشد رشته میکروبیولوژی وزارت علوم

تعداد بازدید 9808 دفعه

معرفی گرایش های ارشد میکروبیولوژی وزارت علوم و بازار کار هر کدام از آن ها

گرایش های ارشد رشته میکروبیولوژی وزارت علوم

گرایش های ارشد رشته میکروبیولوژی

رشته میکروبیولوژی یا میکروب شناسی یکی از گرایش های پرطرفدار زیست شناسی سلولی و مولکولی می باشد. در این مطلب مشاوران دپارتمان ارشد زیست شناسی سلولی و مولکولی 3گام به معرفی گرایش های ارشد رشته میکروبیولوژی می پردازند و بازار کار هر کدام از آن ها را شرح می دهند. برای اطلاع از چارت درسی و منابع ارشد میکروبیولوژی وزارت علوم می توانید با مشاور تخصصی این رشته در ارتباط باشید. با ثبت نام در سیستم مشاوره و برنامه ریزی ارشد 3گام از یک جلسه مشاوره رایگان حضوری یا تلفنی برخوردار شوید.

 

ثبت نام و شروع مشاوره و برنامه ریزی

 

گرایش های ارشد رشته میکروبیولوژی وزارت علوم عبارتند از:

 • ارشد میکروبیولوژی گرایش میکروب های بیماری زا
 • ارشد میکروبیولوژی گرایش میکروب شناسی صنعتی
 • ارشد میکروبیولوژی گرایش میکروب شناسی محیطی

گرایش های ارشد رشته میکروبیولوژی: میکروب های بیماری زا

در گرایش میکروب های بیماری زا، میکروبهایی که برای انسان ها و حیوانات بیماری زا هستند و میکروب هایی که به طور مشترک برای انسان ها و حیوانات، بیماری های قابل انتقال ایجاد می کنند، مورد مطالعه قرار می گیرند و چگونگی فعالیت آنها بررسی می شود. البته این گرایش قسمت کوچکی از علم میکروبیولوژی را برای خود اختصاص می دهد چرا که از میان میکروب های شناخته شده فقط تعداد اندکی (حدود 170 نوع) میکروب، بیماری زا هستند و بقیه میکروبها تا کنون شناخته شده اند، میکروبهای مفید می باشند. که در حیطه میکروب شناسی صنعتی، غذایی و محیطی مورد مطالعه و بهره وری قرار می گیرند. 

گرایش های ارشد رشته میکروبیولوژی : میکروب شناسی صنعتی و محیطی

یکی از جنبه های مهم میکروب شناسی استفاده بهینه و مناسب از میکروارگانیسم ها برای تولید مواد صنعتی مانند اسیدها، مواد شوینده، آنزیم ها و  کود های میکروبی و بیوفرتیلایزر ها ( تهیه کود به یاری مواد زاید و زباله ها) است و از میکروبها در رفع آلودگی های محیط زیست استفاده می شود. 

 

عضویت در کانال کارشناسی ارشد 98

 

بازار کار گرایش های ارشد میکروبیولوژی (میکروب شناسی)

در ادامه برای آشنایی بیشتر متقاضیان انتخاب رشته کنکور و نیز افرادی که به دنبال آینده شغلی بهتری هستند، به شرح بازار کار گرایش های ارشد میکروبیولوژی (میکروب شناسی) می پردازیم.

بازار کار رشته میکروبیولوژی گرایش میکروب های بیماری زا

بازار کار گرایش میکروب های بیماری زا در آزمایشگاه های تحقیقاتی پزشکی مثل انستیتو پاستور، سرم سازی رازی و پژوهشگاه ملی زیست فناوری و مهندسی ژنتیک

بازار کار رشته میکروبیولوژی گرایش میکروب شناسی صنعتی

بازار کار گرایش میکروب شناسی صنعتی در کارخانه های صنایع غذایی و داروسازی (استفاده از باکتری ها در تولید مواد غذایی، آنزیم ها، مواد شوینده و تولید حامل های دارویی

بازار کار رشته میکروبیولوژی گرایش میکروب شناسی محیطی

بازار کار گرایش میکروب شناسی محیطی به این صورت است که فارغ التحصیلان این گرایش می توانند به عنوان کارشناس در زمینه تولیدات نفتی در شرکت نفت مشغول به کار شوند.

با توجه به اینکه در وزارت بهداشت، رشته میکروب شناسی پزشکی گرایش باکتری شناسی ارائه می شود به علاقه مندان به کار در آزمایشگاه های بالینی پیشنهاد می شود گرایش میکروب شناسی پزشکی را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند.

ثبت نام و شروع مشاوره و برنامه ریزی 

سایر بخش های زیست شناسی سلولی مولکولی

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید. خواهشمند است سوالات خود را در قسمت اتاق فکر این رشته مطرح نمایید

تصویر فرد