گزیده ای از اتاق فکر کنکور تجربی نظام قدیم و نظام جدید

ورود به اتاق فکر
 • برنامه ریزی

  من تازه با این سایت آشنا شدم. یعنی برای هر کس یه برنامه تا کنکور میده؟ من خیلی احتیاج دارم. چیکار باید بکنم؟

 • انگیزه

  من خیلی نیاز دارم با یک مشاور صحبت کنم. امکان این هست که کسی هر هفته با من تماس بگیره؟ مدام انگیزم رو از دست میدم و خسته میشم.

 • بازار کار کشاورزی

  میشه لطفاً بازارکار رشته های مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی رو برام توضیح بدین؟ من خیلی به این رشته ها علاقه دارم اما میگن کار نداره. میخوام بدونم چه جاهایی میشه با این رشته ها کار کرد؟

 • گرایش های ارشد علوم تربیتی

  باسلام
  من کارشناسی علوم تربیتی دانشگاه فرهنگیان میخونم میخواستم بدونم :
  1. گرایش های ارشد از این رشته چیا هستند؟
  و 2. کدوم گرایشا بهتر هستند؟

 • رشته صنایع غذایب

  با سلام
  من دیپلم علوم انسانی دارم.
  لیسانس زبان انگلیسی.
  الان میخوام برا کارشناسی یا کارشناسی ارشد
  صنایع غذایی ازمون بدم،
  میتونم این کار و انجام بدم یا نه؟
  مجاز هستم؟
  لطفا راهنمایی ام کنید.

بودجه بندی، تحلیل و پاسخ تشریحی زبان انگلیسی کنکور تجربی 97

تعداد بازدید 933 دفعه

در این قسمت بودجه بندی، تحلیل و پاسخ تشریحی زبان انگلیسی کنکور تجربی 97 قرار داده شده است.

بودجه بندی، تحلیل و پاسخ تشریحی زبان انگلیسی کنکور تجربی 97

نوشته گروه مشاوران 3گام

76 - این تست در رابطه با زمان ها است و مربوط به درس 9 اول دبیرستان است. گزینه 1 صحیح می باشد.

haven't decided ماضی نقلی یا حال کامل. So far نشان دهنده حال کامل است. می تواند نشانه ماضی بعید هم باشد ولی چون قسمت اول جمله حال ساده است پس قسمت دوم جمله باید حال کامل یعنی ماضی نقلی باشد.

77- این سوال یک عبارت وصفی خلاصه شده است. ما می دانیم در جمله، زمانی که یک فعل داریم کلمه دیگری که شبیه فعل است عبارت وصفی خلاصه شده است. در اصلpainting in was invented  بوده و in was حذف شده و invented باقی مانده است. پس گزینه 1 صحیح می باشد.

78- گزینه 3 صحیح می باشد. میدانیم که با such، that می آید و بعد جمله.  

79- ترتیب صفات درس 5 می باشد. اولین صفت کیفیت بعد اندازه بعد رنگ و بعد جنس میباشد. گزینه 4 صحیح می باشد.

80- تا این که خودت مطمئن نباشی که بدنت تمام مواد مورد نیازش را در حال به دست آوردن است. نمی توانم فکر کنم که داری خوب میشوی. پس گزینه 2 صحیح می باشد. (nutrients به معنی مواد مغذی)

81- گزینه 3 صحیح می باشد. او به طور نرمال این مهارت را دارد که احساسات خود را مخفی کند، اما این دفعه او (یک فرد مذکر) این قضیه را فهمیده و آن را به رویش آورده است. پس جواب به طور معمول (normally) می شود. عبارت threw them back in her face یعنی به روی کسی آوردن.

82-گزینه 2 صحیح می باشد. هیچ راهی وجود ندارد که بدانیم چند نفر از افراد تحت تاثیر طوفان قرار می گیرند، اما ما حدس میزنیم که هزاران نفر درگیر می شوند. (حدس زدن estimate:)

83- جواب گزینه 3 صحیح می باشد. مطلب مهم در زندگی موفقیت نیست، اما تلاش و تقلا است.

84-به خاطر بیماری دکتر مصرف قند یا شکر را حداقل به مدت یک هفته برای من ممنوع می کند.

(ممنوع کردن forbid:)

85-  گزینه 1 صحیح می باشد. جیمی دائما از زمانی که در اتومبیل تصادف کرده، درد داشته است. (جراحت برداشته است.) 

86- گزینه 1 صحیح می باشد. انسان متولد می شود با سیصد استخوان در بدن اما وقتی که شخص به بلوغ می رسد تعداد این استخوان ها به 206 می رسد. به دلیل این که بسیاری از همان استخوان ها به هم متصل می شوند. (متصل شدن  Join:)

87- گزینه 4 صحیح است. از لحظه ای که فهمیدی که حق داری که شاد باشی قدم بزرگی برای شادی و شاد بودن برداشته ای.

 

مشاوره و برنامه ریزی فرد به فرد

 

تحلیل و پاسخ تشریحی متن های زبان انگلیسی کنکور تجربی 97 : ریدینگ اول

93- Mother tongue  در پاراگراف اول وجود دارد. Someone talking in your own language معادل همان Mother tongue خواهد بود. (کسی که به زبان خودتان صحبت می کند)

گزینه 3: برای تایید یک نکته اصلی که در همان پاراگراف قبلا ذکر شده است. که به Mother tongue دقیقا به همین منظور اشاره شده بود. پس گزینه 3 گزینه صحیح می باشد

94- در این سوال به پاراگراف دوم اشاره شده است. در یک متن چند پاراگرافی، خط های اول هر پاراگراف و خط آخر مهم ترین قسمت های متن می باشند. در یک پاراگراف اگر بخواهیم این مساله را بررسی کنیم خط اول و اخر آن پاراگراف مهم ترین قسمت های آن پاراگراف می باشند. جمله اول پاراگراف دوم کفایت می کند که بتوانیم گزینه های این سوال را بررسی نماییم. گزینه 2: انطباق مستقیم با جمله اول پاراگراف دوم دارد.

95- Exemplification  سال ها است که از کتاب حذف شده است و به دلیل غیر استاندارد بودن سوالات به داوطلبان توصیه می شود که این کلمه را مدنظر داشته باشند. برای کلمهExemplification  ، کلماتی مانند such as , for example  را باید داشته باشیم که در متن این کلمات وجود ندارند. دو راه برای جواب دادن به این تست وجود دارد.

راه دوم خیلی علمی و فنی نمی باشد و به تجربه به دست آمده است. کلماتی مانند only, Just  که تاکید بیش از حد بر روی گزینه می کنند معمولا گزینه را رد می کنند. سه تا از گزینه ها only دارد و رد می شود و جواب صحیح گزینه 4 می باشد.

96- عاملی که گزینه 4 را از سایر گزینه ها متفاوت می کند این است که مهم ترین بخش هر پاراگراف قسمت اول هر پاراگراف می باشد. جمله اول پاراگراف 4 را بررسی می کنیم. در خواندن ریدینگ زبان قرار نیست همه کلمات را متوجه بشوید. قسمتی را که متوجه میشوید باید بیشتر مورد توجه قرا دهید.

means of being together Conversation are often more a (ترجمه: گفتگوها اغلب وسیله ای برای با هم بودن است) با فهمیدن این جمله می توانستید متوجه شوید که پاسخ صحیح گزینه 1 می باشد.

 

مشاوره و برنامه ریزی فرد به فرد

 

تحلیل و پاسخ تشریحی متن های زبان انگلیسی کنکور تجربی 97 : ریدینگ دوم

97-تکنیک بررسی و مقایسه گزینه ها باعث می شود که به جواب برسید. همه گزینه ها عواملی هستند که به آسیب های محیط زیستی مربوط به انسان منجر می شوند، به جز گزینه 1. پیشرفت تکنولوژی و رشد جمعیت و فرهنگ انسان (گزینه 2، 3 و 4) مربوط به انسان می باشند. پس گزینه 1 صحیح می باشد.

98- برای انتخاب مرجع ضمیر، از سر جمله شروع می کنیم به خواندن و اگر به نتیجه نرسیدیم لازم است که از جمله قبل شروع کنیم. در پاراگراف اول از سر جمله شروع به خواندن می کنیم. مردم می توانند آسیب های بیشتری به طبیعت بزنند و این کار را ( این کار به جمله آسیب رساندن به طبیعت اشاره دارد.) گزینه 4 به این موضوع اشاره دارد. برای مطمئن شدن حتما گزینه انتخابی را در متن جایگزین و معنی جمله را بررسی نمایید.

99- گزینه 4 صحیح است.

100- Materialistic  در کتاب درسی وجود ندارد اما از material (ماده) می توان فهمید که ربط به ماده دارد و یعنی ماده گرایی.

می توان از روی گزینه ها به جواب رسید.

گزینه 1: باعث جلوگیری از تخریب دراز مدت می شوند.

گزینه 2: احترام بیشتری برای طبیعت قائل می شوند.

گزینه 3: استفاده منطقی تری از منابع طبیعی می کنند.

سه گزینه بالا مثبت هستند و گزینه 4 با آن ها فرق دارد.

در درک مطلب زبان انگلیسی، لازم نیست حتما کل متن را متوجه شوید. گاهی می توانید از روی خود گزینه ها به جواب صحیح دست یابید.

 

مشاوره و برنامه ریزی فرد به فرد

سایر بخش های کنکور تجربی نظام قدیم و نظام جدید

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید. خواهشمند است سوالات خود را در قسمت اتاق فکر این رشته مطرح نمایید

تصویر فرد