برای مطالعه خود، هوشـــــمندانه برنامه ریزی کنید .

گزیده ای از اتاق فکر علوم و مهندسی صنایع غذایی

ورود به اتاق فکر

مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد مهندسی صنایع غذایی

تعداد بازدید 4152 دفعه

مشاوره حضوری و تلفنی انتخاب رشته ارشد مهندسی صنایع غذایی سال 97 و نرم افزار مجازی انتخاب رشته ارشد مهندسی صنایع غذایی سال 97

در انتخاب رشته کارشناسی ارشد مهندسی صنایع غذایی سال 97 به نکات زیر توجه فرمایید:

1- احتمال قبولی با توجه به رتبه: با توجه به رتبه ها در گرایشهای مختلف در مهندسی صنایع غذایی، افراد مختلف با توجه به علاقه گرایشی را انتخاب می کنند که گرایش مورد علاقه فرد دیگر با رتبه نزدیک به او نیست و در نتیجه امکان قبولی با رتبه های بالاتر در گرایشهای کم طرفدار در دانشگاههای خوب فراهم می شود. دانستن این که رتبه ها چگونه در گرایشهای مختلف و دانشگاهها پخش می شوند به شما کمک می کند تا اشتباه وحشتناک و پشیمان کننده ای را مرتکب نشوید.

2- بازار کار گرایشها اهمیت ویژه ای دارد. اگر هدف شما از خواندن ارشد این است که بازار کار بهتری را به دست آورید بنابراین بهتر است در برخی جاها، گرایش را مقدم بر دانشگاه و در برخی انتخابها، دانشگاه را مقدم بر گرایش در نظر بگیرید. البته کاملا به شرایط فرد بستگی دارد که بهتر است با تشریح کامل شرایط برای یک مشاور خبره،بهترین انتخاب را نمایید.

 

ثبت نام برای دریافت برنامه ریزی

 

3- تصمیم به ادامه تحصیل: این که بخواهید دکترا را در ایران بخوانید و یا خارج از ایران بسیار اهمیت دارد. برخی باید گرایشی را بخوانند که در صورت ماندن در ایران بتوانند کرسی هیئت علمی دانشگاهها را تصاحب کنند.

4- دوری و یا نزدیکی به محل سکونت: بعضی وقتها می ارزد که شما جای دورتری بروید ولی دانشگاه بهتر و یا گرایش برتری را بخوانید که با تشریح شرایط می توان به بهترین انتخاب رسید.

5- در نظر گرفتن کیفیت دانشگاه در گرایشهای مختلف و نوع دوره ها: در بعضی شرایط حتی ممکن است که پیام نور برای شما انتخاب ایده آل باشد و نوبت دوم یا همان شبانه انتخاب خوبی برای شما نباشد. این مورد را حتما در نظر داشته باشید.

6- ادغام آزمون دانشگاه ارشد دانشگاه سراسری و آزاد در تمامی رشته ها باعث می شود تا تنوع انتخابها و دانشگاهها حتی بیشتر از قبل شود. بنابراین همین ادغام و البته جدا بودن انتخاب رشته های آزاد و سراسری در مقطع ارشد باعث می شود تا سردرگمی چندین برابر شود. تفاوتها و مقایسه رتبه بندی دانشگاههای آزاد و سراسری و غیرانتفاعی و پیام نور و پردیسهای خودگردان، از جمله مواردیست که حتما باید در نظر گرفته شود.

 

مشاوره های تلفنی و حضوری

 

مشاوره های حضوری و تلفنی انتخاب رشته ارشد مهندسی صنایع غذایی 97، با رعایت کردن تمامی این نکات، بهترین انتخابها را با توجه به رتبه شما خواهند چید تا با توجه به رتبه خود، بتوانید بهترین عملکرد را در قبولی داشته باشید.

 

چنین نکات مهمی که در بالا ذکر شد، در سیستم نرم افزاری انتخاب رشته مجازی ارشد مهندسی صنایع غذایی 97 نیز گنجانده شده است تا شما به اطلاعات زیر دست یابید:

1- احتمال قبولی با توجه به رتبه

2- در نظر گرفتن تغییرات رتبه های قبولی با توجه به تغییرات دفترچه امسال

3- اولویت بندی دانشگاهها به ترتیب گرایش و سطح علمی

4- اولویت بندی اختصاصی با توجه به جایگاه علمی دانشگاه، شهریه، استان دور و نزدیک و همینطور نوع آموزش در گرایش

 

برخی از رتبه ها و قبولیهای سال 96 کارشناسی ارشد مهندسی صنایع غذایی را می توانید با دانلود و نصب نرم افزار رایگان "راهنمای مخصوص انتخاب رشته کارشناسی ارشد سال 97" مشاهده کنید.

دانلود نرم افزار رایگان راهنمای ارشد انتخاب رشته ارشد از گوگل پلی
دانلود ادوب کانکت از بازار

 

 

ثبت نام برای دریافت برنامه ریزی

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید
 • تصویر فرد

  امین‏ - ۱۳م شهریور ماه۹۶ نظر داد

  سلام ممنون از جواب درست و منطقی که در مورد سوالم دادین.خدا رو شکر همونطور که فرمودین احتمال قبولیم در موسسات خیلی بالاس.تمامی موسسات رو طبق کارنامه نهایی منتشر شده توسط سنجش قبول میشدم و من الویت اولم که موسسه خزر بود رو قبول شدم.بازم ممنون

 • تصویر فرد

  خانم رزمگاه‏ - ۲۱م آذر ماه۹۶ نظر داد

  با سلام موفق باشید

 • تصویر فرد

  غزل‏ - ۳۰م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام بارتبه ۲۷۵ میتونم دانشگاه رامین اهواز قبول شم؟؟؟

 • تصویر فرد

  خانم رزمگاه‏ - ۲۱م آذر ماه۹۶ نظر داد

  با سلام احتمال کم است. شبانه را هم انتخاب کنید

 • تصویر فرد

  مهرانه‏ - ۱۳م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام .خسته نباشید.میخواستم بدونم کلاسهای ارشد در دانشگاه ازاد و یا موسسات دیگر روزهای پنجشنبه و جمعه هستش?مرسی

 • تصویر فرد

  خانم رزمگاه‏ - ۲۱م آذر ماه۹۶ نظر داد

  با سلام. لطفا با موسسه مورد نظرتون تماس بگیرید.

 • تصویر فرد

  امین‏ - ۳م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام.با رتبه700 ارشد صنایع غذایی و اخرین رتبه مجاز 4880 احتمال قبولی در موسسات غیر انتفایی ت شهرستانهایی گرگان.قائم شهر و محمود اباد رو دارم? و یا ازاد علوم تحقیقات و تهران شمال. و علوم دارویی تهران.? ممنون از لطفتون

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام. بله شانس غیرانتفاعیتون خیلی بالاست.
  برای احتمال و شانس قبولی به نرم افزار رایگان انتخاب رشته آزاد مراجعه کنید. به آدرس:
  final.3gaam.com

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید. خواهشمند است سوالات خود را در قسمت اتاق فکر این رشته مطرح نمایید

تصویر فرد