گزیده ای از اتاق فکر مجموعه حسابداری

ورود به اتاق فکر
 • نمرات کارنامه

  ی سوال واسم پیش اومد!
  مجموع زبان ، ریاضی و آمار 45 باشه
  یا زبان 45
  ریاضی و آمار 45؟
  ک در مجموع 90بشه؟

 • تاثیرمعدل

  سلام 3 گامی مهربون..یه سوال دارم که خیلی برام مهمه..ممنون میشم اگه راهنماییم کنی..این که معدل کارشناسیم که حسابداری 15.93 چقدر روی درصد و رتبه اثر داره..؟؟؟در ضمن من کنکور 94 دادم و رتبم شد 695..امسال دوباره میخوام شرکت کنم تا دانشگاه سراسری قبول شم.ممنون

 • رتبه؟؟؟

  سلام
  من با توجه به کنکور سالهای قبل رشته حسابداری، تقریبا درصدهای زیر را می توانم بزنم. لطفا بگین با این درصدها چه رتبه ای میتوانم بیارم؟ (روی معدلم هم اصلا نمیتوانم حساب کنم اصلا خوب نیست)
  ریاضی 50
  حسابرسی 80
  زبان 60
  صنعتی 15
  مالی 15
  با توجه به زمان باقیمانده تا کنکور چه پیشنهادی برای بهبود رتبه دارید؟ ممنونم.

 • کنکور ارشد

  من دانشجود ترم 2 حسابداری هستم می خواستم بدونم کدام کتاب ها را باید از الان برای کنکور ارشد بخوانم و تاثیر معدل چه قدره

 • کنکور ارشد

  برای رتبه اووردن روزانه دروس مالی صنعتی ریاضی و امار به طور میانگین چه درصدایی باید بزنم؟؟در این 4 درس کتوسط رو به بالام

دروس كارشناسي ارشد مجموعه حسابداری

تعداد بازدید 29161 دفعه

دروس آزمون کارشناسی ارشد مجموعه حسابداری و همچنین ضرایب و نحوه مطالعه آنها

دروس کارشناسی ارشد حسابداری

دروس آزمون کارشناسی ارشد حسابداری و همچنین ضرایب آنها، برای هر دو گرایش رشته حسابداری مشترک است؛ به عبارت دیگر برای فارغ التحصیلان کارشناسی رشته حسابداری یک آزمون مشترک برگزار شده و سپس داوطلبان با توجه به علایق شخصی و رتبه شان، به تعیین گرایش و رشته می پردازند.

 

نحوه مطالعه درس زبان در آزمون کارشناسی ارشد حسابداری

درس زبان يكي از دروس تأثيرگذار در كنكور کارشناسی ارشد حسابداری مي باشد. توزیع سؤالات در سال­های اخیر، به این صورت بوده که 5 سؤال از گرامر، 10 سؤال لغت (به صورت جای خالی) و 15 سؤال درک مطلب آمده است. پس همانطور که مشخص است، تقویت دایره لغات از اهمیت خاصی برخوردار است. توصیه می شود که پس از تقویت دایره لغات در زبان عمومی، سراغ زبان تخصصي بروید كه بهترين منبع براي اين كار در درجه اول متون تخصصی آزمون سراسري سال­هاي قبل در رشته حسابداری می باشد.

نکته بسیار مهم، تقویت درک مطلب و بالا بردن سرعت عمل در پاسخ به سؤالات متن است. داوطلب باید در درجه اول متن را بصورت کلی و بدون دقت بر روی لغات جدیدی که معنی آنها را نمی داند، مطالعه نماید. یعنی هدف مطالعه کلی متن و درک چهار چوب آن است. در مرحله بعد، داوطلب باید سؤالات هر متن را به دقت مطالعه کرده و زیر برخی کلمات کلیدی را خط بکشد. سپس به مطالعه دقیق متن بپردازید و لغاتی که در متن زیر آنها خط کشیده اید را در متن یافته و متن اطراف آن لغات کلیدی را به دقت بخوانید و درک نمایید در این روش مطالعه، شما نیازی به درک تمام جزئیات متن ندارید و همینکه معنی و مفهوم  جملاتی که شامل پاسخ سؤالات هستند را متوجه شوید کافیست.

 

ثبت نام در پنل مشاوره و برنامه ریزی

 

اما در کنکور دانشگاه آزاد پاسخ دادن به سؤالات زبان ساده تر از سراسری است، زیرا سؤالاتی که مطرح می شوند بیشتر دروس حسابداری مالی و حسابداری صنعتی  به زبان انگلیسی است و حتی اگر زبان شما ضعیف باشد با تست زدن کنکور های سال قبل و کمی دانش در مورد زبان تخصصی می توانید به درصدی از سؤالات پاسخ دهید.

برای نتیجه مطلوب گرفتن از درس زبان در کنکور ارشد باید توجه داشته باشید که زبان درسی است که به نسبت خواندن شما نتیجه مستقیم در ابتدای کار از خود نشان نمی دهد. مثلًا (اگر معیار 100ساعت باشد) شما 80 ساعت مطالعه می کنید ولی شاید حتی نتوانید 10 درصد از سؤالات کنکور را پاسخ دهید. ولی زمانیکه 20ساعت دیگر می خوانید شاهد یک جهش در نتیجه خواهید شد. 

 

دریافت مشاوره رایگان

 

نحوه مطالعه درس ریاضی و آمار در آزمون کارشناسی ارشد حسابداری

30 سوال درس ریاضی و آمار در سال گذشته، شامل 11 سوال آمار و 19 سوال رياضي مي باشد.

نحوه مطالعه درس ریاضی در آزمون کارشناسی ارشد حسابداری

 در درس ریاضی با چند  مبحث کلی سروکار داریم. قسمت "توابع" شاكله اصلي بحث را تشكيل مي دهد و پايه مباحث حد، مشتق و انتگرال محسوب مي شود. البته مباحث مهم ديگري مانند ماتريس ها و دستگاه معادلات نيز وجود دارد.

دقت كنيد درس رياضي بر خلاف تفکر بیشتر داوطلبان، که آن را درسی بسیار سخت می­دانند درسی است که دارای سؤالات مشخصی است و الگوي طرح سؤالات در سال هاي اخير نسبتاً ثابت مانده است. 

داوطلب گرامی، شما میتوانید در صورتی که به دلایل مختلف قادر به مطالعه کلیه مطالب نیستید، با توجه به مباحثی که پر تست بوده و البته علائق و توانایی­های قبلی خود، مباحث را اولویت بندی کرده و مطالعه نمایید و یا حتی چند مبحث را به جای مطالعه تمامی مطالب انتخاب نمایید. برای اینکار می توانید از برنامه ریزی شخصی سازی شده 3گام  در کنار مشاوره های مشاوران تخصصی، استفاده کنید.

 

ثبت نام در پنل مشاوره و برنامه ریزی

 

نحوه مطالعه درس آمار و احتمال در آزمون کارشناسی ارشد حسابداری

مباحث اين درس را می­توان بصورت  مجزا از هم در نظر گرفت. هر بخش یکسری فرمول محدود و مشخص  را معرفی  می­کند که یادگیری و طرز استفاده آنها مشکل خاصی ندارد. اساسی ترین مشکل در این درس انجام محاسبات نسبتاً سنگین و تا چند رقم اعشار، بدون استفاده از ماشین حساب است. داوطلب باید در طول دوره مطالعه خود، پس از یادگیری مفاهیم نسبتاً ساده، سرعت و دقت عمل خود را در انجام محاسبات دستی تقویت کند. دقت محاسبه اهمیت بالایی دارد، زیرا در بسیاری موارد تفاوت  گزینه ­ها در رقم چندم اعشار است.

نکته قابل توجه این است که در کنکور دانشگاه سراسری مباحث آمار توصیفی (مانند شاخص های مرکزی و پراکندگی و توزیع های آماری) تست بیشتری دارند و در کنکور آزاد مباحث آمار استنباطی (مانند متغیر های تصادفی، آزمون فرض و توزیع های پیوسته و گسسته) سؤالات بیشتری را به خودشان اختصاص می دهند.

 

مشاوره حضوری و تلفنی انتخاب رشته کنکور سراسری

 

نحوه مطالعه درس حسابداری مالی درآزمون کارشناسی ارشد حسابداری

درس حسابداری مالی در آزمون کارشناسی ارشد حسابداری دارای 25 تست بوده که طی سال های گذشته بیشترین تعداد تست مربوط به مبحث سرمایه گذاری ها ، ترکیب های تجاری و دارایی های ثابت بوده است. هر ساله تعدادی از سؤالات این درس  با چارچوبی شبیه به آزمون های کارشناسی ارشد حسابداری سال قبل طرح شده است، لذا تسلط بر آزمون های کارشناسی ارشد حسابداری سال های گذشته تا حد زیادی می تواند در کسب درصد بالا در این درس مؤثر باشد. ذکر این نکته ضروری است که برخی از استانداردهای حسابداری در سال های مختلف تغییر یافته اند ، بنابراین در مطالعه پاسخ های تشریحی درس حسابداری مالی در آزمونهای کارشناسی ارشد حسابداری سال های مختلف این نکته را مد نظر داشته باشید .

با توجه به حجیم بودن سرفصل ها و مفاهیم موجود در این درس نیازی به مطالعه تمامی سرفصل ها نیست و شما می توانید با راهنمایی هایی که مشاور تیم 3گام در اختیار شما قرار می دهد، مباحثی که می بایست مطالعه شوند را به بهترین شکل مدیریت کنید .

 

ثبت نام در پنل مشاوره و برنامه ریزی

 

نحوه مطالعه درس حسابداری صنعتی درآزمون کارشناسی ارشد حسابداری

درس حسابداری صنعتی در آزمون کارشناسی ارشد حسابداری دارای 25 تست بوده که طی سال های گذشته بیشترین تعداد تست مربوط به مبحث هزینه یابی مرحله ای و هزینه یابی استاندارد بوده است . درس حسابداری صنعتی طی سال های گذشته محل مانور بسیاری از طراحان بوده چراکه تنوع و خلاقیت بسیار زیادی در طرح تست های این درس به چشم می خوردو ممکن است  سؤالات یکسال بسیار ساده و سؤالات سال دیگر بسیار سنگین باشد . بنابراین در درس حسابداری صنعتی در آزمون کارشناسی ارشد حسابداری در مورد میانگین درصد دواطلبان سال پیش حساسیت نداشته باشید .

برای موفقیت در این درس ، مهارت تست زنی بسیار حائز اهمیت است و نمی توان تنها به مطالعه سرفصل های مربوطه اکتفا کرد. بنابراین تست زدن در درس حسابداری صنعتی را بسیار جدی بگیرید.

نحوه مطالعه درس حسابرسی درآزمون کارشناسی ارشد حسابداری

درس حسابرسی در آزمون کارشناسی ارشد حسابداری دارای 25 تست بوده که طی سال های گذشته بیشترین تعداد تست مربوط به مبحث رسیدگی های اثباتی و گزارشگری بوده است. برای موفقیت در این درس تسلط به سؤالات آزمون های کارشناسی ارشد حسابداری سال های قبل حرف اول را می زند ، چرا که حدود 70 درصد سؤالات این درس کاملاً تکراری و مشابه با آزمون های سال پیش است . ذکر این نکته ضروری است که برخی از استانداردهای حسابرسی در سال های مختلف تغییر یافته اند، بنابراین در مطالعه پاسخ های تشریحی درس حسابرسی در آزمون های کارشناسی ارشد حسابداری سال های مختلف این نکته را مد نظر داشته باشید.

سؤالات در آزمون کارشناسی ارشد حسابداری سهل ممتنع هستند بدین معنی که در پاسخ دادن به تست ها بسیار دقیق باشید و اگر مطلبی را مطالعه نکرده اید به بخت و اقبال برای پاسخ گویی به تست اعتماد نکنید ! چراکه احتمال صحیح یا غلط زدن تست به طور کل 50-50 می باشد.

ثبت نام و شروع مشاوره و برنامه ریزی 

سایر بخش های مجموعه حسابداری

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید
 • تصویر فرد

  *******‏ - 97/6/29

  سلام لطفاً میگین که هر کدوم از درسا کدوماش میاد؟ مثلاً حسابداری صنعتی ۱ و ۲و ۳ میاد یا فقط ۱ و ۲؟ اگه لطف کنید بقیه درسا رو هم بگید ممنون میشم.

 • تصویر فرد

  فرشاد رسولی‏ - 97/8/19

  سلام. صنعتی که 1. 2 و 3 
  مالی : میانه ها.. پیشرفته ها.. مباحث جاری و دولتی
  حسابرسی: 1 و2

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید. خواهشمند است سوالات خود را در قسمت اتاق فکر این رشته مطرح نمایید

تصویر فرد