برای مطالعه خود، هوشـــــمندانه برنامه ریزی کنید .

گزیده ای از اتاق فکر مجموعه روانشناسی 1

ورود به اتاق فکر
 • خانواده درمانی

  خانواده درماني با مشاوره گرايش مشاور خانواده فرق داره؟

 • روانشناسی بالینی

  بنده ترم چهار روانشناسی عمومی هستم اما از همین حالا می خوام برای ارشد روانشناسی بالینی مطالعه کنم.
  با توجه به اینکه بنده نمی تونم در سال آخر برای آزمون آماده شم و فرصت زیادیم برای مطالعه ندارم، چطور می تونم از برنامه ی شما استفاده کنم؟
  آیا برای افرادی مثل بنده برنامه ای دارید یا فقط برنامتون برای افراد سال آخر هستش؟!
  با سپاس

 • منابع

  من الان کاملا سردرگم شدم با این وقت کم میخوام دانشگاه سراسری قبول بشم بنظر شما خوندن پکیج مدرسان شریف چطوره ؟

 • نحوه مطالعه

  رشته من حسابداريه و دو ترم ديگه درسم تموم ميشه
  حدود 10 سالم هست كه شاغلم و تو كارم بسيار توانمند..منتها با توجه به شخصيتم و آزموني كه به تازگي دادم به نام سنخ نماي مايرز-بريگز متوجه شدم ميتونم تو رشته روانشناسي خيلي موفق تر باشم و تصميم گرفتم براي ارشد و دكتري روانشناسي بخونم..منتها نميدونم از كجا و به چه صورت شروع كنم..اين نكته رو هم عرض كنم كه بنده هيچ كتابي از اين رشته رو ندارم و نميدونم چه چيزهايي رو بايد بخونم
  متشكرم

 • منابع

  سلام من تازه میخوام برای ارشد ازاد روانشناسی بالینی بخونم و میخوام مباحث مهمتر هر درس و بخونم کتابای مدرسان و برای سراسری خوندم دارم یا انالیز سوالات کنکور ازاد اگر شما دارید ممنون میشم یا راهنماییم کنید از کجا تهیه کنم خیلی ضروریه چون همه مباحث رو نمیرسم بخونم میخوام مباحثی که اهمیت داره بخونم

دروس كارشناسي ارشد روانشناسی

تعداد بازدید 9080 دفعه

در 3گام دپارتمان تخصصی روانشناسی سعی دارد با توجه به سطح علمی داوطلب و زمان آزاد برای مطالعه، نحوه مناسبی برای آمادگی در کنکور کارشناسی ارشد در اختیارتان قرار دهد. در ادامه توضیح مختصری از دروس آزمون کارشناسی ارشد روانشناسی1 بیان میکنیم.

 

دروس کارشناسی ارشد روانشناسی:

در 3گام دپارتمان تخصصی روانشناسی سعی دارد با توجه به سطح علمی داوطلب و زمان آزاد برای مطالعه، نحوه مناسبی برای آمادگی در کنکور کارشناسی ارشد در اختیارتان قرار دهد. در ادامه توضیح مختصری از دروس روانشناسی بیان میکنیم.

 

ثبت نام برای دریافت برنامه ریزی

 

زبان تخصصی: 

بسیاری از داوطلبان تصور می کنند که درس زبان کارشناسی ارشد روانشناسی شامل زبان عمومی و زبان تخصصی می باشد، اما در اینجا باید گفت که این تصوری غلط است، چرا که این درس در کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی تنها شامل متون تخصصی برای درک مطلب می باشد که 30 سوال رو به خود اختصاص می دهند. در 3گام به شما می گوییم که چگونه می توانید با پاسخ دادن به اندکی از سوالات این درس در کنکور کارشناسی ارشد تغییر به سزایی در رتبه خود ایجاد کنید.

روانشناسی مرضی و کودکان استثنایی:

این درس شامل 20 سوال می باشد و جزء دروسی می باشد که داوطلبان باید تمرکز و دقت به سزایی در مطالعه این درس داشته باشند، چرا که این درس در کنار روانشناسی رشد تاثیر به سزایی در رتبه آزمون کارشناسی ارشد دارد.

روانشناسی رشد:

 این درس شامل 20 سوال می باشد و مهمترین مطالبی که در این درس باید بر آن تمرکز داشت نظریات رشد می باشد که اکثر سوالات را به خود اختصاص می دهند.

روانشناسی انگیزش هیجان و فیزیولوژیک:

 این درس در سال های گذشته شامل 20 سؤال بوده است. در سال های اخیر، سوالات این درس بیشتر به روانشناسی انگیزش هیجان اختصاص یافته است و با تخصیص اندکی زمان برای مطالعه این درس می توانید 40 درصد سوالات را پاسخ دهید.

روانشناسی بالینی:

 این درس اخیرا شامل 20 سوال شده است. در این درس نوع سوالات بیشتر مفهومی شده است. ما در دپارتمان تخصصی روانشناسی 3 گام به شما می گوییم که چگونه با مطالعه درست، این درس را با درصد بالایی در آزمون کارشناسی ارشد بزنید.

روانشناسی عمومی:

 این درس نیز مثل روانشناسی بالینی به 20 سوال افزایش یافته است. با درصد بالای این درس میتوانید نتیجه خوبی در آزمون کارشناسی ارشد بگیرید.

آمار و روش تحقیق:

 این درس شامل 20 سوال می باشد و گرچه این درس ضریبش در اکثر گرایشهای آزمون کارشناسی ارشد 1 می باشد، اما پاسخگویی به این درس در آزمون کارشناسی ارشد بسیار حائز اهمیت است. لازم به ذکر است که اغلب سوالات این درس به بخش روش تحقیق اختصاص دارد.

علم النفس:

 این درس شامل 20 سوال می باشد و شامل نظریات دانشمندان اسلامی می باشد که تنها چند نظریه بسیار مهم می باشند و باید وقت خود را به آنها اختصاص دهید.

 

عضویت در کانال مشاوره و برنامه ریزی کارشناسی ارشد

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید. خواهشمند است سوالات خود را در قسمت اتاق فکر این رشته مطرح نمایید

تصویر فرد