گزیده ای از اتاق فکر مجموعه مشاوره

ورود به اتاق فکر
 • زمان بندی

  سلام..ممنونم بابت مطالب اموزنده ای که ارایه کردید..خیلی به من کمک کرد..من رشته مشاوره هستم.
  به نظر شما اگه بخوام تازه شروع کنم زمان واسه خوندن دارم؟؟با وجود اینکه روزی 4 ساعت هم بیشتر نمیتونم وقت بذارم

 • انتخاب رشته

  سلام وقتتون بخیر من لیسانس برق هستم ولی برای ارشد میخوام یکی از رشته های روانشناسی 2 بخونم
  به نظر شما رشته مشاوره بهتره بخونم یا تربیتی؟

 • zarib

  سلام بخشید من رشته مشاوره خانواده میخام کنکور بدم آیا دفترچه دو کتابشوبخانم مثل کودکان استثنایی یا سنجش تعلیم...اون که ضریب نداره بخانم یان رتبه تاثیر داره موندم کتاب هارا

 • چه شاخه ای از روان شناسی بخونم؟

  سلام .خسته نباشید.من رشته ادبیات میخونم حالا برای ارشد میخوام یکی از گرایش های روان شناسی رو امتحان بدم.علاقه خودم به رشته بالینی .خواستم نظر شما رو هم بدونم. و اگه میشه رتبه قبولی در رشته های بالینی و تربیتی رو بیان کنید .ممنونم

 • درصد دروس

  سلام، کسی میتونه من رو در مورد درصدها برای تک رقمی شدن در روانشناسی تربیتی راهنمایی کنه؟
  در حال حاظر زبان رو 60 و خورده ای میزنم گاهی 70 ولی پایین ترینی که زدم 50 بوده
  آمارو 30 و خورده ای
  رشد و تربیتی 50 گاهی بیشتر
  عمومی اصن ثبات نداره، نمیدونم هم چرا بین 20 تا 40 درصد متغیره
  واقعا نمیدونم این چند روزه مونده رو کدوم تمرکز کنم چون وقت کمه واقعا
  رتبه تک رقمی میخوام ک مطمئن باشم دانشگاه تهران روزانه قبول میشم، ظرفیتش 3 نفره چون

مشاور شما در 3گام کیست؟

تعداد بازدید 874 دفعه

من سهراب صحرایی متولد 1369 هجری شمسی ساکن منطقه ای از غرب کشور در روستای زیبایی به نام گرگلان با باغات فراوان گیلاس، گردو، سیب و البته انگور دیده به این دیار زیبا گشودم.

من سهراب صحرایی متولد 1369 هجری شمسی ساکن منطقه ای از غرب کشور در روستای زیبایی به نام گرگلان با باغات فراوان گیلاس، گردو، سیب و البته انگور دیده به این دیار زیبا گشودم.

در کودکی به دلیل علاقه فراوان به مباحث روانشناسی نم نمک جهت گیری ذهنی خود را در آینده ای نه چندان دور ترسیم کردم. گام به گام که در مسیر پیشرفت علمی حرکت می کردم به این حقیقت رسیدم که علاقه شرطی اساسی اما نه کافی برای رشد خود شکوفایی است. زمان می گذشت و من رو به جلو میدویدم تا اینکه فهمیدم مکانی هست که اسم آن دانشگاه است و یک سری از انسانها برای فرهیخته شدن در آن قدم می گذارند.

من هم قدم گذاشتم.

بنده دانشجوی رشته روانشناسی تربیتی دانشگاه شهید بهشتی، مفتخرم که به عنوان مشاور در خدمت داوطلبان عزیز می باشم. جهت گیری من در دانشگاه عمدتاً روی مباحثی مثل دلبستگی و همدلی قرار دارد. البته به صورت گسترده بر روی متغیرهای مفهومی که در راستای انگیزش پیشرفت و باورهای خودکارآمدی تحصیلی عنوان شده باشند، مشغول به ارائه خدمت می باشم. از داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد انتظار می رود که بر روی 3 نکته برجسته آموزشی ارائه شده در زیر تمرکز ویژه ای داشته باشند.

1.هدف گذاری برای قبولی در آزمون کارشناسی ارشد: داوطلبان برای اینکه بتوانند در مسیر پیشرفت حرکت کنند باید در قدم اول اهدافی که متناسب با ویژگی های شخصیتی خود باشد را مد نظر قرار دهند. لذا به داوطلبان توصیه می شود که اهمیت ادامه تحصیل را برای خود روشن  کنند.

2. برنامه ریزی برای قبولی در آزمون کارشناسی ارشد: این اصطلاح به فعالیتی اطلاق می شود دارای یک سازمان مشخص با حالتی منعطف، که به سوی اهدافی سیر میکند و برای نظم بخشی به کارها  طراحی و سازمان بندی شده است.

3. توجه به تفاوت های فردی و شخصیتی در برنامه ریزی درسی آزمون کارشناسی ارشد: تحقیقات فراوان نشان داده است که برای رشد استعدادها توجه به این مقوله مفهومی باید در دستور کار قرار گیرد. بنابراین به داوطلبان توصیه میشود که برای کسب موفقیت و به دست آوردن رتبه برتر در دانشگاها تمام مسیرهای برنامه ریزی را با توجه به الگوهای انگیزشی و تفاوتهای فردی خود در قیاس با دیگران سازمان دهی کنند.

شاد و پیروز باشید.

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید. خواهشمند است سوالات خود را در قسمت اتاق فکر این رشته مطرح نمایید

تصویر فرد