برای مطالعه خود، هوشـــــمندانه برنامه ریزی کنید .

گزیده ای از اتاق فکر مجموعه مشاوره

ورود به اتاق فکر
 • زمان بندی

  سلام..ممنونم بابت مطالب اموزنده ای که ارایه کردید..خیلی به من کمک کرد..من رشته مشاوره هستم.
  به نظر شما اگه بخوام تازه شروع کنم زمان واسه خوندن دارم؟؟با وجود اینکه روزی 4 ساعت هم بیشتر نمیتونم وقت بذارم

 • انتخاب رشته

  سلام وقتتون بخیر من لیسانس برق هستم ولی برای ارشد میخوام یکی از رشته های روانشناسی 2 بخونم
  به نظر شما رشته مشاوره بهتره بخونم یا تربیتی؟

 • zarib

  سلام بخشید من رشته مشاوره خانواده میخام کنکور بدم آیا دفترچه دو کتابشوبخانم مثل کودکان استثنایی یا سنجش تعلیم...اون که ضریب نداره بخانم یان رتبه تاثیر داره موندم کتاب هارا

 • چه شاخه ای از روان شناسی بخونم؟

  سلام .خسته نباشید.من رشته ادبیات میخونم حالا برای ارشد میخوام یکی از گرایش های روان شناسی رو امتحان بدم.علاقه خودم به رشته بالینی .خواستم نظر شما رو هم بدونم. و اگه میشه رتبه قبولی در رشته های بالینی و تربیتی رو بیان کنید .ممنونم

 • درصد دروس

  سلام، کسی میتونه من رو در مورد درصدها برای تک رقمی شدن در روانشناسی تربیتی راهنمایی کنه؟
  در حال حاظر زبان رو 60 و خورده ای میزنم گاهی 70 ولی پایین ترینی که زدم 50 بوده
  آمارو 30 و خورده ای
  رشد و تربیتی 50 گاهی بیشتر
  عمومی اصن ثبات نداره، نمیدونم هم چرا بین 20 تا 40 درصد متغیره
  واقعا نمیدونم این چند روزه مونده رو کدوم تمرکز کنم چون وقت کمه واقعا
  رتبه تک رقمی میخوام ک مطمئن باشم دانشگاه تهران روزانه قبول میشم، ظرفیتش 3 نفره چون

گرایش های کارشناسی ارشد مشاوره

تعداد بازدید 88365 دفعه

رشته مشاوره و راهنمايي يكي از رشته‌هاي گروه علوم انساني است كه جنبه‌ كاربردي دارد و دروس آن بيشتر در زمينه رشد، ابعاد مختلف شخصيت آدمي و پيشگيري از مشكلات و اختلالات بخصوص مشكلات دانش‌آموزان و نوجوان مي‌باشد.

رشته مشاوره (گرایش های خانواده، مدرسه، شغلی و توانبخشی)

 

کارشناسی ارشد مشاوره گرایش مشاوره مدرسه­ (تحصیلی) 

مشاوره مدرسه ­ای به دانش آموز در انتخاب رشته­ تحصیلی، مواد درسی، یا حل مشکلات تحصیلی کمک می­کند. برخی از اهداف این رشته راهنمایی دانش آموزان در امر آموزش و کسب عادت­های صحیح در مطالعه، کمک به دانش آموزان در ارزیابی صحیح علایق، استعداد­ها و توانایی­های خود به منظور طرح ­ریزی­های تحصیلی، کشف علل مشکلات تحصیلی دانش آموزان و کمک به آنان در رفع آن­ها، کمک به معلمان در انطباق­ دادن روش­های تدریس خود با نیازمندی­ها و استعدادهای فردی دانش آموزان و .... می­باشد.

دانشجویان رشته  مشاوره  مدرسه علاوه بر گذراندن دروس مشترک بین تمامی گرایش های مشاوره مانند آمار استنباطی، نظریه های پیشرفته مشاوره و روان درمانی، نظریه ­ها و روشهای مشاوره گروهی و ... ملزم به گذراندن واحدهای تخصصی از جمله اصول و روش های مشاوره تحصیلی و شغلی، روابط و مناسبات انسانی در مشاوره مدرسه، خدمات مشورتی در مدرسه و ... می باشند.

 

ثبت نام برای دریافت برنامه ریزی

 

کارشناسی ارشد مشاوره گرایش مشاوره شغلی

همانطور که از اسم این رشته پیداست، مشاوره شغلی به کار در سازمان ها، مدارس و ... اشاره دارد. مشاوره و راهنمایی شغلی جریانی پیوسته و مداوم است که نگاهی آینده‌گرا داشته و با طرح‌ریزی، آمادگی و سازش فرد با شغل انتخابی، سروکار دارد. در واقع فراگردی دو سویه است که از یک سو بر تمام جنبه‌های شخصیت و شناسایی کامل فرد تأکید دارد، و از سوی دیگر بر اطلاعات حداکثری از مشاغل، فرصت‌های شغلی موجود و سایر امکانات شغلی و استخدامی نظر دارد. نهایتاً به فرد این امکان را می‌دهد که پس از آگاهی از رغبت‌ها و استعدادهای فردی و بررسی فرصت‌های شغلی موجود آگاهانه انتخاب شغل نماید. در واقع «راهنمایی شغلی» مصاحبه‌ی اولیه‌ای است که با توان‌سنجی و شخصیت‌شناسی از مراجع و انطباق با شرایط حاکم بر فرصت‌های شغلی موجود، فرد را در انتخاب شغل صحیح و متناسب راهنمایی می‌کند. «مشاوره‌ شغلی» فراگیر و پیوسته است و نقش اساسی آن پس از راهنمایی‌ اولیه و انتخاب شغل توسط فرد آغاز می‌شود.

قابل ذکر است که این رشته هنوز در ایران جایگاه واقعی خود را پیدا نکرده است.

دانشجویان رشته مشاوره شغلی علاوه بر گذراندن دروس مشترک بین تمامی گرایش های رشته مشاوره مانند آمار استنباطی، نظریه های پیشرفته مشاوره و روان درمانی، نظریه ­ها و روشهای مشاوره گروهی و ... ملزم به گذراندن دروس تخصصی این رشته از جمله سازماندهی و مدیریت خدمات راهنمایی و مشاوره شغلی، نظریه ها و روش های مشاوره شغلی، تهیه و کاربرد آزمون های روانی در مشاوره شغلی و ... می پردازند.

 

مشاوره های تلفنی و حضوری

 

کارشناسی ارشد مشاوره گرایش مشاوره خانواده­

همانطور که از نام این رشته پیداست، تمرکز آن بر روی مسائل و مشکلات مربوط به فرد در بستر خانواده و مشکلات خانواده می باشد. هدف این رشته بینش و بصیرت دادن به مراجع یا مراجعان است تا مشکل خود را با آگاهی بررسی کنند و درباره­ آن به تصمیم ­گیری بپردازند و به مسائلی مانند: عدم هماهنگی خصوصیات اخلاق، دخالت خویشاوندان در زندگی داخلی، مشکلات زناشویی و عدم هماهنگی در پرورش فرزندان می­پردازد.

دانشجویان این رشته علاوه بر دروس مشترک بین تمامی گرایش های رشته مشاوره مانند آمار استنباطی، نظریه های پیشرفته مشاوره و روان درمانی، نظریه ­ها و روشهای مشاوره گروهی و ... به گذراندن دروس تخصصی مانند نظریه ها و روش های مشاوره خانواده، سنجش و ارزیابی در مشاوره خانواده، کارورزی در مشاوره خانواده و ازدواج و ... می پردازند.

 

عضویت در کانال مشاوره و برنامه ریزی کارشناسی ارشد

 

 کارشناسی ارشد مشاوره گرایش مشاوره توان­بخشی

مشاوره توان ­بخشی ویژه معلولین جسمی مانند نابینایان، ناشنوایان، افراد فلج و غیره است. مشاوره در جهت درمان، تربیت، ایجاد اعتماد به نفس در معلولین، بهره ­گیری هر چه بیشتر آن­ها از نیروها و استعدادهای بالقوه خودشان است. در برخی از مؤسسات تا حدودی مشاوره با معلولین ذهنی و بیماران روانی سروکار دارد.

دانشجویان این رشته علاوه بر دروس مشترک بین تمامی گرایش های رشته مشاوره مانند آمار استنباطی، نظریه کارشناسی ارشد رشته مشاوره توان­بخشی های پیشرفته مشاوره و روان درمانی، نظریه ­ها و روشهای مشاوره گروهی و ... به گذراندن دروس تخصصی مربوط به گرایش توانبخشی از جمله مشاوره بحران، مشاوره با سالمندان ، مشاوره با معتادان و ... خواهند پرداخت.


تفاوت میان رشته روانشناسی و رشته مشاوره در چیست؟

به طور سنتی، تفاوت اصلی بین رشته مشاوره و رشته روانشناسی بالینی چشم انداز و آموزش آنها است. روانشناسان مشاوره تمرکز بیشتری بر فردی که از نظر روانی سالم است دارند. اما روانشناسان بالینی بر روی افراد مبتلا به بیماری های جدی روانی (مثل اسکیزوفرنی) تمرکز می کنند.

روانشناسان مشاوره در یک طیف گسترده ای از مهارت های اولیه درمانی عمومی آموزش دیده اند. روانشناسان بالینی معمولاً در یک یا چند حوزه (به عنوان مثال، افسردگی، سوء مصرف مواد) متمرکز شده اند. بین این دو رشته همپوشانی بسیاری وجود دارد.

 

مشاوره های تلفنی و حضوری


رشته آموزش‌ و پرورش‌ کودکان‌ استثنائی‌

هدف‌ از آموزش‌ و پرورش‌ کودکان‌ استثنایی‌ (کودکان تیزهوش تا کودکان عقب مانده ذهنی، کودکان نابینا و کم بینا، کودکان ناشنوا و کم شنوا، کودکان دارای ناتوانی‌های تکلمی، و کودکان دارای ناتوانی‌های حرکتی و ذهنی و... ) فراهم‌ کردن‌ فرصتهای‌ مناسب‌ و امکانات‌ آموزشی‌ ویژه‌ به‌ منظور شکوفاسازی‌ حداکثر توانایی های‌ ذهنی‌ و جسمی‌ این‌ کودکان‌ با توجه‌ به‌ ویژگی های‌ عقلانی‌ و جسمانی‌ آنان‌ است و هدف این دوره تربیت افرادی است كه بتوانند آموزش و پرورش كودكان استثنایی را عهده دار گردند .

دانشجویان کارشناسی ارشد رشته آموزش و پرورش کودکان استثنایی ملزم به گذراندن دروسی مانند روانشناسی بالینی کودک، اصول و روش های آموزش و پرورش عقب ماندگان ذهنی، بازپروری حرکتی و ... می باشند.

 

رشته روانشناسی تربیتی

رشته روانشناسی تربیتی یا روانشناسی پرورشی شاخه ای از علم روانشناسی است که حاصل جمع دو علم روان‌شناسی و تربیت است. روان‌شناسی تربیتی به کاربرد روانشناسی در امر آموزش و یادگیری اطلاق می شود و علمی است كه به ماهیت و چگونگی یادگیری، روش‌های آموزشی، سنجش و ارزشیابی آموخته‌های یادگیرندگان می‌پردازد (کریمی، 1380).

روانشناسی تربیتی تقریباً همه موضوع های روانشناسی را در بر می گیرد و نقش کارسازی در شناخت شاگردان، تربیت معلمان و طرح و اجرای برنامه‌های آموزشی و پرورشی به عهده دارد، علاوه بر آن برای کمک به افرادی که دارای اختلال های یادگیری هستند نیز سودمند می باشد.

دانشجویان این رشته ملزم به گذراندن واحد هایی مانند نظریه های انگیزش در آموزش و پرورش، سنجش و اندازه گیری، تعلیم و تربیت اسلامی پیشرفته، نظریه ها و روش های آموزش و ... می باشند

 

بهتر است کدام گرایش از رشته مشاوره را انتخاب کنم؟

اگر بر سر سه راهی مانده اید! و نمی دانید کدامیک از گرایش های روانشناسی تربیتی، روانشناسی و آموزش کودکان استثنایی و مشاوره به کار شما می آید و یا شما برای کدامیک از این گرایش ها ساخته شده اید و یا کدامیک امکان قبولی بیشتری را برای شما فراهم می آورد؟ با من، مشاور 3گام در ارتباط باشید تا اطلاعات لازم را در اختیار شما بگذارم و در انتخاب مناسب شما را یاری دهم. برای شما داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد مشاوره سه گام این امکان وجود دارد تا برای انتخاب گرایش در رشته ی مشاوره به صورت رایگان با مشاور 3گام تماس بگیرید تا با هم به بهترین نتیجه دست پیدا کنیم. 

 

ثبت نام برای دریافت برنامه ریزی

 

ضرایب کنکور کارشناسی ارشد مجموعه مشاوره دانشگاه سراسری بر اساس دفترچه ثبت نام 96

جدول ضرایب دروس آزمون کارشناسی ارشد مجموعه مشاوره دانشگاه سراسری به تفکیک گرایشها

نام درس

نام رشته

ضريب درس در كنكور

مشاوره

زبان عمومی و تخصصي

3

آمار و روشهای تحقيق

2

مبانی مشاوره و راهنمایی

2

روش ها و فنون راهنمایی در مشاوره

3

نظریه های مشاوره و روان درمانی

3

کاربرد آزمون های روانی در مشاوره

2

روانشناسی شخصیت

2

 

ثبت نام برای دریافت برنامه ریزی

 

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید
 • تصویر فرد

  لیلی دستان‏ - ۱۵م آذر ماه۹۴ نظر داد

  سلام. من معلم مقطع ابتدایی هستم ولی نه به صورت رسمی. کارشناسی ام را حسابداری خوانده ام. برای اینکه امو.ش و پرورش من را استخدام کند بهتر است مشاوره و راهنمایی را برا ارشذ بخونم یا روانشناسی تربیتی؟ ممنون میشم اگه سریعا پاسخم رو بدید چون وقتی ندارم برای ثبتنام ارشد پیام نور.ئر ضمن من ساکن قزوین هستم. قزوین فقط مشاوره و راهنمایی رو داره ولی برای روانشناسی تزبیتی باید برم نزدیکترین شهر به ورامین.

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۵م آذر ماه۹۴ نظر داد

  سلام با آرزوی موفقیت شما
  رشته های مورد استخدام جهت آموزگار ابتدایی سال 94:
  آموزش ابتدايي وروانشناسي (كد 4014)، روان شناسي شخصيت (كد 4045)، علوم تربيتي (كد 4055)، مشاوره وراهنمايي (كد 4064)، روان شناسي باليني (كد 4042)، سنجش و اندازه گيري (كد 4051)، روان شناسي عمومي (كد 4046)، مشاوره (كد 4063)، فلسفه تعليم و تربيت (كد 4059)، برنامه ريزي درسي (كد 4018)، تكنولوژي آموزشي (كد 4030)، برنامه ريزي درسي وآموزشي (كد 4019)، تحقيقات آموزشي (كد 4028)
  از طریق لینک زیر می توانید اطلاعات مربوط به رشته و شهر استخدامی آموزش و پرورش را مطالعه نمایید
  http://www6.sanjesh.org/download/emp94.pdf

 • تصویر فرد

  مرتضی دلیرصحرایی‏ - ۱۷م آذر ماه۹۴ نظر داد

  سلام من یه سوال داشتم میخواستم بدونم من اگه از رشته کارشناسی ارشد مشاوره توانبخشی فارغ التصیل بشم میتونم یه مرکز فیزیوتراپی بزنم آیا به من مجوز تاسیس این مرکز رو میدهند ؟ممنون میشم پاسخ بدهید

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۷م آذر ماه۹۴ نظر داد

  سلام. نه چنین امکانی رو ندارید. باید پزشک فیزیوتراپ باشید. می تونید فقط در زمینه مشاوره فعالیت داشته باشید.

 • تصویر فرد

  لیدا‏ - ۱۹م آذر ماه۹۴ نظر داد

  سلام من سر دو راهی موندم رشته کارشناسیم برنامه ریزی و رفاه تعاون اجتماعیست بنظر شما مشاوره خانواده بخونم یا مشاوره شغلی؟کدومش بازار کار بهتری داره؟ ساکن سبزوارم خراسان رضوی. مرسی

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۱م آذر ماه۹۴ نظر داد

  سلام. با توجه به رشته لیسانستون مشاوره شغلی بهتره

 • تصویر فرد

  احسان‏ - ۲۰م آذر ماه۹۴ نظر داد

  سلام خسته نباشید بنده کارشناسی رشته علوم تربیتی گرایش آموزش و پرورش دبستانی و پیش دبستانی هستم .... برای ارشد می توانم مشاوره بخوانم ؟ ... اگر کلا رشته هایی که می توانم بخوانم را بگویید ممنون می شوم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۱م آذر ماه۹۴ نظر داد

  سلام. بله می تونید. کلیه رشته های ارشد رو می تونید شرکت کنید ولی با توجه به رشته لیسانستون رشته های علوم تربیتی 1، علوم تربیتی 2، روانشناسی 1 و روانشناسی 2 براتون بهتره.

 • تصویر فرد

  پوریا‏ - ۲۰م آذر ماه۹۴ نظر داد

  سلام. من کارشناسی در رشته مدیریت اجرایی فارغ التحصیل شدم. آیا میتونم ارشد رشته مشاوره بخونم؟ جایی خوندم که کسانی که مقطع کارشناسی رشته دیگه ای خوندن اگه ارشد روانشناسی امتحان بدن و قبول بشن به آنها پروانه مطب نمیدن. لطفاً ج بدین. ممنون

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۱م آذر ماه۹۴ نظر داد

  سلام. بله می تونید شرکت کنید ولی اگر دکتراشو نگیرید و مدت زمان کارورزی 700 ساعتی رو طی نکنید مجوزی بهتون داده نمیشه

 • تصویر فرد

  سعیدی‏ - ۲۱م آذر ماه۹۴ نظر داد

  سلام. من معلم رسمی ابتدایی هستم وسال اخر رشته آموزش و راهنمایی و مشاوره . در حال حاضر می خوام برای ارشد روانشناسی عمومی شرکت کنم اما با توجه به اینکه رشته روانشناسی تربیتی دانشگاه فرهنگیان پذیرش می کند و من خیلی کم می تونم درس بخونم و.قت کمی دارم .بین این دو رشته برای انتخاب ارشد شک کردم. ممنون میشم راهنمایییم کنید

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۱م آذر ماه۹۴ نظر داد

  سلام.
  قطعا روانشناسی تربیتی برای شما رشته بهتری هست.

 • تصویر فرد

  مریم‏ - ۲۲م آذر ماه۹۴ نظر داد

  سلام من لیسانس رشته مهندسی شیمی دانشگاه ازاد دارم میخوام برای ارشد تغییر رشته بدم
  مشاوره مدرسه شدنو دوست دارم و میخوام دانشگاه ازاد بخونم
  مهمه ازاد و سراسری؟
  به نظرتون برا کار پیدا کردن بعد خوندن مشاوره مدرسه راحته کارم؟یا بهتره چیز دیگه ای بخونم؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۲م آذر ماه۹۴ نظر داد

  سلام.
  با توجه به علاقه تون رشته درستی رو انتخاب کردید. این که بتونید قبول بشید بستگی به حافظه و حفظیاتتون داره. قطعا دانشگاه سراسری بهتر از آزاده ولی در حال حاضر به خاطر چرخش بازار به سمت تخصص گرایی تا مدرک گرایی تفاوتی بین دانشگاه سراسری و آزاد وجود نداره. مهم سابقه کاری، روابط و تخصص خودته. البته برای کار پیدا کردن باید یک اراده استوار داشته باشی و کلی تلاش کنی تا به ایده آل ترین شغل برسی.

 • تصویر فرد

  حدیث رجب نژاد‏ - ۲۳م آذر ماه۹۴ نظر داد

  سلام
  من رشته کارشناسی ام کامپیوتر می باشد و مدت 5سال است که بعنوان دبیر کامپیوتر معاون فنی و اجرایی به صورت نیروی آزاد در مدارس غیر دولتی فعالیت میکنم.
  امسال تصمیم گرفتم ارشد شرکت کنم ولی چند چیز واسم مهمه یک شهر نزدیک که در روانشناسی عمومی گرگان داره و دوم با توجه به زمان اندکم به کنکور مطالب کمتر برای آزمون رشته روانشناسی تربیتی مباحث کمتری نسبت به بقیه دارد.
  نمیدونم کدوم گرایش شرکت کنم البته هدفم بیشتر از شرکت کار نیست میخوام تو زندگی روزمره کمکم باشه از لحاظ علمی،
  لطفا راهنماییم کنید.

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۴م آذر ماه۹۴ نظر داد

  سلام.
  روانشناسی عمومی برای شما کنکور سخت تری خواهد داشت و روانشناسی تربیتی برای شما با توجه به زمان اندک انتخاب عاقلانه تری یه. از پک های موسسات کنکوری استفاده بفرمایید برای خوندن. در بین موسسات پک ماهان نسبت به بقیه بهتره.

 • تصویر فرد

  سعید‏ - ۲۴م آذر ماه۹۴ نظر داد

  سلام مطالب بالا رو خوندم.از راهنمایی های شما متشکرم.من رشته علوم تربیتی گرایش اموزش و پرورش.واستخدام اموزش پرورش شدم.من دیپلم ریاضی هستم و ب دلیل شرایط استخدامی ا.پ این رشته رو انتخاب کردم .برای ارشد دچار دوگانگی شدم که به دنبال علاقم ک معماری برم یا در زیر شاخه های رشته خودم ادامه بدم.علاقه ای هم ب درس خوندن زیاد ندارم.اما هدفم اینه ک تا دکترا بخونم.با توجه ب صحبتای من بگید ب دنبال علاقم برم یا در زیر گروه های علوم تربیتی ادامه بدم و به نظر شما کدام گرایش علوم تربیتی بهتر و درامد بیشتری میشه ازش کسب کردوچه اندازه سخته ممنون از لطفتون

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۴م آذر ماه۹۴ نظر داد

  سلام.
  دوست عزیز رشته معماری برای شما بسیار سخت خواهد بود. مگر این که برنامه ای بلند مدت واسه اش داشته باشید. مثلا دو یا سه ساله و همزمان برای اسکیس که آزمون عملی یه معماری هست هم آماده بشید. نکته دیگه درباره علوم تربیتی هست که باید خدمتتون بگم اکثر بچه های علوم تربیتی بهترین شغل رو استخدام در آوزش پرورش و موسسات آموزش عالی می دونند که شما هم اکنون این امکان رو دارید و می تونید برای ارتقاء رتبه و زندگی شخصی خودتون یا گرایش مدیریت آموزشی یا تکنولوژی آموزشی رو انتخاب بفرمایید که با توجه به زمان اندک امکان قبول شدن رو دارید البته باید خدتتون بگم که اگه حال درس خوندن ندارید که برای دکترا گرفتن به دردسر می افتید. چون باید ارشد رو در دانشگاه خوبی گرفته باشید تا دکترا هم در جای خوبی قبول بشید.

 • تصویر فرد

  روشا ایرانی‏ - ۲۴م آذر ماه۹۴ نظر داد

  سلام
  وقت به خیر من با مدرک کارشناسی حقوق کدام یک از گرایش های رشته روانشناسی را انتخاب کنم تا در آینده شغلی موفقیت بیشتر به دست بیاورم. با توجه به این که فرصتی کم تا پایان مهلت ثبت نام ارشد باقی مانده ممنون میشم زودتر پاسخ بدید. با سپاس فراوان

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۴م آذر ماه۹۴ نظر داد

  سلام. منظورتون روانشناسی 1 هست یا 2؟ با توجه به این که تو روانشناسی 2 پیغام گذاشتید من بر این اسا جواب می دم. بهتره گرایش مشاوره رو بخونید.

 • تصویر فرد

  Aghaee‏ - ۲۴م آذر ماه۹۴ نظر داد

  آموزگار رسمی هستم بین 3 تا رشته علوم تربیتی(1) با گرایش مدیریت آموزش و آموزش بزرگسالان و روانشناسی (2) گرایش مشاوره مدرسه شک دارم. کدوم بهتره، هدفم کار بیرون از مدرسه هم هست

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۴م آذر ماه۹۴ نظر داد

  سلام.
  با مدیریت آموزشی می تونید مجوز تاسیس موسسه و مرکز آموزشی بگیرید. در زیر شاخه های مشاوره هم می تونید بیرون از مدرسه کار کنید. در کل پیشنهادم بهتون مشاوره هست ولی به جز مشاور مدرسه چون می خواید بیرون از مدرسه هم کار کنید.

 • تصویر فرد

  Aghaee‏ - ۲۴م آذر ماه۹۴ نظر داد

  مرسی از پاسخ تون. این سه تا رشته رو با توجه به راهنماییاتون تو قسمت معرفی رشته ها انتخاب کردم.
  مقطع کارشناسیم ریاضی کاربردی بوده، حالا با توجه به شغلم (آموزگاری) دارم سوئیچ می کنم. برای تاسیس موسسه هم که سرمایه نیازه، اسم روانشناسی هم که بزرگتر از علوم تربیتیه، پس مشاوره بهتر به نظر می رسه، لطفا راهنماییم کنید کدوم گرایش مشاوره بهتره (از نظر بازار کار) و اگه امکان داره بهم بگید چرا مشاوره مدرسه رو توصیه نمی کنید.

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۵م آذر ماه۹۴ نظر داد

  سلام مجدد.
  با توجه به این که دنبال کار بیرون از مدرسه هستید خودتونو محدود به مدرسه می کنید. از بین گرایشهای مشاوره، مشاوره خانواده نسبت به بقیه با توجه به شرایط شما بهتر به نظر می رسه.

 • تصویر فرد

  محمد‏ - ۲۵م آذر ماه۹۴ نظر داد

  سلام من علوم تربیتی گرایش اموزش ابتدایی ابتدایی میخونم تو دانشگاه فرهنگیان ارشد رو تو چه رشته ای شرکت کنم کدوم بهتره؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۵م آذر ماه۹۴ نظر داد

  سلام.
  ارشد هم مرتبط شرکت بفرمایید یا مدیریت اموزشی رو انتخاب بفرمایید.

 • تصویر فرد

  بانو‏ - ۲۵م آذر ماه۹۴ نظر داد

  سلام مشاوره بهتره یا روانشناسی عمومی؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۵م آذر ماه۹۴ نظر داد

  بستگی به رشته لیسانستون داره. اگه لیسانستون روانشناسی هست روانشناسی رو بهتون پیشنهاد یدم و اگ رشته تون علوم تربیتی بوده مشاوره رو پیشنهاد می دم.

 • تصویر فرد

  یه ادم بدبخت‏ - ۲۶م آذر ماه۹۴ نظر داد

  سلام
  نمیدونم چرا اینهمه تغییر رشته ای تو رشته های علوم تربیتی وروانشناسی هست. خود بچه های این رشته ها بیکارن. چه برسه به بقیه. تازه اونایی که رشته شون چیزدیگه ایه رفتن معلم شدن جای مارو گرفتن و حق مارو خوردن. بیزحمت نیاید سمت این رشته و اینقدر جای ما رو نگیرید. هرچندچی سرجاشه که این چیزا سرجاش باشه.

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۴م دی ماه۹۴ نظر داد

  دوست عزیز این اتفاق تو خیلی از رشته های دیگه هم میفته. اما به جای ناراحت شدن و غصه خوردن، باید تلاشت رو بیشتر کنی تا جایگاه خودت رو تو رشتت پیدا کنی. در ضمن برای موفق شدن و قبولی، شما قطعاً نسبت به بچه های دیگه جلوتری. پس تمام تلاشت رو بکن.

 • تصویر فرد

  آرام آرمانی‏ - ۱م دی ماه۹۴ نظر داد

  سلام من رشته کارشناسی م کتابداری بوده الان مجموعه روان شناسی ۲ را ثبت نام کردم برای ارشد و گرایشم به مشاوره خانواده است
  چه منابعی باید بخونم چون آشنایی با این رشته ندارم و آیا بعدا چون این رشته کارشناسیم نبوده برام مشکل ساز هستش؟ ممنون

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱م دی ماه۹۴ نظر داد

  سلام.
  برای عدم تبلیغات برای موسسه ای خاص باید در سایت ثبت نام کنید و با ثبت شماره تلفن در جریان مشاوره تلفنی اولیه منابع بهتون گفته بشه. مشکلی نخواهید داشت ولی به شما مجوز دفتر مشاوره نمیدن چون لیسانستون مرتبط نیست.

 • تصویر فرد

  ماریا‏ - ۱م دی ماه۹۴ نظر داد

  سلام. من معلم ابتدایی هستم تصمیم گرفتم ارشد امتحان دهم بین انتخاب رشته در روانشناسیها ماندم روانشناسی بالینی- تربیتی-اسلامی مثبت گرا-شخصیت برای آزاد.اما درسراسری تربیتی راانتخاب کردم آیا با توجه به اینکه آموزگارم دردولتی سهمیه دارم.درضمن رشته لیسانسم زیست است.(هنو زشروع بخاندن نکردم)

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲م دی ماه۹۴ نظر داد

  سلام.
  فقط سهمیه دانشگاه فرهنگیان دارید.

 • تصویر فرد

  سمانه‏ - ۲م دی ماه۹۴ نظر داد

  با سلام و خداقوت
  من سطح دو حوزه دارم برای ارشد روانشناسی 2 رو انتخاب کردم بنظر شما کدام گرایش رو انتخاب کنم با توجه به اینکه تا ساعت 3 سرکار هستم و بعدش باید به کارهای خونه هم بپردازم و وقت زیادی برای مطالعه ندارم نزدیکترین شهر هم اصفهان هست ، و سوال دیگه اینکه به چند ساعت مطالعه نیاز هست ؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲م دی ماه۹۴ نظر داد

  سلام. با توجه به زمانتون تعدد دروس در گرایش روانشناسی تربیتی کمتره. می تونم بپرسم علت علاقه تون به سمت روانشناسی 2 چی بوده؟

 • تصویر فرد

  آبانا‏ - ۲م دی ماه۹۴ نظر داد

  سلام من رشته کارشناسی ارشد اموزش و پرورش پیش دبستان شرکت کردم و با توجه به اینکه ده سال مدیر ی مرکز پیش دبستانی هستم انتخاب درستی به نظرم انجام دادم ولی در دفترچه دانشگاه ازاد لیست کتاب ها و انتشارات نیست چیکار کنم .

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳م دی ماه۹۴ نظر داد

  سلام.
  لیست دروس و ضرایب اعلام می شود. برای لیست منابع هم دانشگاه سراسری و هم آزاد منابعی را معرفی می کنند که اکثر بچه ها آن منابع را نمی خوانند و به دلیل تعدد منابع گاه منابع معرفی نمی وند. درباره راهنمایی درباره منابع در وب سایت عضو شده و در این زمینه به طور کامل راهنمایی خواهید شد.

 • تصویر فرد

  نقی‏ - ۳م دی ماه۹۴ نظر داد

  سلام بجنورد رشته مشاوره خانواده درمقطع ارشددرسال 95 صدرصدپذیرش داره یان یاخود مشاوره من به غیراز بجنورد نمیتونم ادامه بدم شاغلم نمیخوام ازدست بدم شغلمو دانشگاه پیام نور چی داره یا ن بجنورد

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲م اردیبهشت ماه۹۶ نظر داد

  سلام. بله داره

 • تصویر فرد

  نقی‏ - ۳م دی ماه۹۴ نظر داد

  سلام رشته مشاوره دانشگاه بجنورد سال 95چندنفرپذیرش دارد اگه پذیرش داره درس بخوانم وگرن استان دیگه نمیتونم ممنونم میشم یه راهنمایی بکنید

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳م دی ماه۹۴ نظر داد

  در رشته مشاوره و راهنمايي در سال گذشته دانشگاه بجنورد 7 نفر و در رشته مشاوره گرايش مشاوره خانواده نیز 7 نفر پذیرش داشته.

 • تصویر فرد

  Abdollahi‏ - ۳م دی ماه۹۴ نظر داد

  سلام. با تشكر از اطلاعات خوبتون. من كارشناس اتاق عمل هستم و سال اول طرحم رو در بيمارستان ميگذرونم. علاقه ي بسيار زيادي به رشته ي مشاوره دارم و براي ارشد اين رشته رو انتخاب كردم اما در انتخاب كتب منابع مشكل دارم و نميدونم كدام كتاب را از كدام نويسنده تهيه كنم. شما ميتونيد منو راهنمايي كنيد؟ و اينكه استان يزد اين رشته رو داره؟
  سپاس فراوان

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۵م دی ماه۹۴ نظر داد

  سلام.
  جهت کسب اطلاعات تخصصی در زمینه منابع با توجه به شرایطتون باید در سیستم ثبت نام و دارای پنل مشاوره و برنامه ریزی باشید.

 • تصویر فرد

  ح آذری‏ - ۳م دی ماه۹۴ نظر داد

  سلام من لیسانس علوم اجتماعی هستم برای ارشد دوست دارم بالینی بخونم ولی به خاطر وقت کم و قبولی کم تو این رشته به نظر شما عاقلانه ترین راه کدوم راه هست ،روانشناسی 1 رو انتخاب کنم یا رواتشناسی 2،چون قبول شدن خیلی برام در دوره روزانه مهمه .لطفا راهنماییم کنید .

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۵م دی ماه۹۴ نظر داد

  سلام. با توجه به این شرایط، روانشناسی 2 براتون بیشتر نتیجه بخشه تا بالینی که رقابت براش به شدت سنگینه.

 • تصویر فرد

  محسن نوری‏ - ۶م دی ماه۹۴ نظر داد

  عرض سلام و خدا قوت
  در حال حاضر من به صورت پیمانی در آموزش و پرورش به عنوان مربی پرورشی - قرانی مشغول هستم و در اینده نزدیک انشاله رسمی میشم ولیسانسم رشته کامپیوتره ایا میتونم بعد از تحصیل در یکی از گرایشات ارشد مشاوره کلینیک داشته باشم ؟ باید چکار کنم
  سپاس از راهنماییتون و ایا فرقی میکنه از دانشگاه دولتی یا آزاد مدرک بگیرم؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۷م دی ماه۹۴ نظر داد

  سلام. بین دانشگاه آزاد و سراسریش فرقی نمی کنه ولیکن شما برای گرفتن مجوز باید دو تا مدرک پشت سر هم روانشناسی مشاوره خونده باشید. با این حساب یعنی ارشد و دکترا. یا لیسانس روانشناسی مشاوره از پیام نور بگیرید و ارشدشو بعد بگیرید یا ارشد و بعد دکترا.

 • تصویر فرد

  محسن نوری‏ - ۶م دی ماه۹۴ نظر داد

  عرض سلام و خدا قوت
  در حال حاضر من به صورت پیمانی در آموزش و پرورش به عنوان مربی پرورشی - قرانی مشغول هستم و در اینده نزدیک انشاله رسمی میشم ولیسانسم رشته کامپیوتره ایا میتونم بعد از تحصیل در یکی از گرایشات ارشد مشاوره کلینیک داشته باشم ؟ باید چکار کنم
  سپاس از راهنماییتون و ایا فرقی میکنه از دانشگاه دولتی یا آزاد مدرک بگیرم؟؟
  ببخشید در ادامه سوال قبلی بفرمایید که گرایش مشاوره و راهنمایی چه تفاوتی با گرایش مشاوره خانواده دارد؟ کدام بهتر هست ؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۷م دی ماه۹۴ نظر داد

  سلام.
  گرایش مشاوره و راهنمایی از دفترچه امسال برداشته شده و تنها گرایش مشاوره با شاخه های متعدد وجود داره. از لحاظ دروس ارشد که تفاوتی ندارند و فقط در مقطع ارشد دروس تخصصی گرایشها با هم دیگه متفاوته.

 • تصویر فرد

  نقی‏ - ۱۲م دی ماه۹۴ نظر داد

  سلام من مشاوره میخام امتحان بدم منابع دفترچه آزمو بخوانم یا منظورم اون هایی که ضریب نداره مثلان کتاب رونشناسی عمومی کودکان استنایی

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۲م دی ماه۹۴ نظر داد

  سلام.
  دروسی که ضریب نداره برای گرایش شما نباید خونده بشن.

 • تصویر فرد

  نقی‏ - ۱۲م دی ماه۹۴ نظر داد

  سلام من مشاوره میخام امتحان بدم منابع دفترچه آزمو بخوانم یا منظورم اون هایی که ضریب نداره مثلان کتاب رونشناسی عمومی کودکان استنایی

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲م اردیبهشت ماه۹۶ نظر داد

  سلام. فقط اونهایی که تو مشاوره ضریبشون صفر نیست رو بخونید.

 • تصویر فرد

  نقی‏ - ۱۷م دی ماه۹۴ نظر داد

  سلام با کارشناسی ارشد خانواده میشه بیرون کلینک زد کارشناسی رشتم مددکاری خانواده بود

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲م اردیبهشت ماه۹۶ نظر داد

  سلام. بعد از گذروندن دوره ها و کارگاههای نظام.

 • تصویر فرد

  زهره محمدی پور‏ - ۱۸م دی ماه۹۴ نظر داد

  سلام .خسته نباشید.اونایی ک میخوان و علاقه دارن استخدام آموزش و پرورش بشن و لیسانس مغایر( محیط زیست) دارند کدام گرایش روانشناسی را در ارشد انتخاب کنند بهتر است؟ارشد روانشناسی عمومی یا تربیتی یا مشاوره خانواده و یا....؟گرایشی ک هم ب درد زتدگی بخوره و هم در آموزش و پروش خیلی مورد نیاز باشه.لطفا راهنمایی کنید.

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۹م دی ماه۹۴ نظر داد

  سلام.
  روانشناسی تربیتی

 • تصویر فرد

  ستاره‏ - ۱۹م دی ماه۹۴ نظر داد

  با عرض سلام خدمت شما
  من لیسانسم رو اقتصاد خوندم و ارشد مشاوره مدرسه آوردم ،هم اینکه به رشته مشاوره علاقه دارم هم اینکه آینده شغلیش واسم مهم بود اما الان دقیقا نمیدونم بین شاخه های مشاوره کدوم آینده شغلیش بهتره و با توجه به این که مشاوره مدرسه آوردم آیا امکان تغیر رشته هست یا دوباره باید کنکور بدم؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲م اردیبهشت ماه۹۶ نظر داد

  سلام. مشاوره خانواده بهتره ولی تو ارشد امکان تغییر رشته وجود نداره.

 • تصویر فرد

  پژمان‏ - ۲۸م دی ماه۹۴ نظر داد

  سلام و سپاس بابت سایت خوبتون
  من تصمیم دارم که در یکی از رشته های روانشناسی یک یا دو برای ارشد شرکت کنم.با توجه به اینکه تغییر رشته ای هستم برای من سوالی پیش اومده و اون اینکه از بین روانشناسی عمومی، روانشناسی بالینی ، مشاوره و روانشناسی تربیتی کدومشون به جهت احتمال قبولی در کنکور ارشد راحت تره؟؟ممنون میشم اگر به ترتیب سختی به آسونی هر چهارتا رو توضیح بدید.
  سوال دومم اینه که آیا تعداد شرکت کنندگان یا به تعبیری همون رقبا در این چهار گرایش با هم فرق داره؟ و کدوم بیشتره؟
  بازم ممنونم ازتون

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۹م دی ماه۹۴ نظر داد

  سلام.
  به ترتیب سهولت در قبولی: تربیتی، عمومی، مشاوره و بالینی. در رشته بالینی رقبای خیلی قوی تری دارید و بعد رشته مشاوره هست که طرفدار زیادی داره و رقبا هم این رشته رو دوست دارند و خوب هم می خونند. روانشناسی عمومی در درجه بعدی قرار داره و در نهایت روانشناسی تربیتی قرار داره.

 • تصویر فرد

  فاطمه‏ - ۳۰م دی ماه۹۴ نظر داد

  سلام شما تراز و رتبه های سال قبل دانشگاه ازاد رو دارید؟ممنون میشم چون من تغییر رشته ای هستم از شیمی بسیار نگرانم رشته مشاوره مدرسه انتخاب اولمه ایا طرفدار زیاد داره؟و احتمال قبولی دارم؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۰م دی ماه۹۴ نظر داد

  سلام. کارنامه های دانشگاه آزاد رو نداریم متاسفانه. رشته خوبیه و تو بین گرایشهای روانشناسی 2 به نسبت طرفدار خوبی هم داره. اینکه قبول بشید یا نه بستگی به نوع برنامه ریزی و کیفیت درس خوندتون داره.

 • تصویر فرد

  سحر منصور‏ - ۳۰م دی ماه۹۴ نظر داد

  با سلام و عرض ارادت،اينجانب مدير موسس مهد كودك هستم و مدرك كارشناسي زبان انگليسي دارم ولي بخاطر مرتبت نبودن رشته تحصيلي با كارم نميتوانم علاوه بر مدير موسس،مسيول فني هم باشم و اداره بهزيستي ميگويد بايد مدرك روانشناسي داشته باشي ولي گرايش ان را مشخص نميكند.من هم تصميم به ادامه تحصيل در اين رشته گرفتم ،لطفا مرا راهنمايي كنيد كه كدام گرايش مناسب من است و با توجه به اينكه در اينده تصميم تاسيس مدرسه را هم دارم و براي ان مدرك در چه رشته اي لازم است،با سپاس فراوان از شما

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۰م دی ماه۹۴ نظر داد

  سلام.
  رشته هایی مثل روانشناسی تربیتی برای مهد کودک بسیار عالیست. در مورد تاسیس مدرسه هم همینطور ولی اگر واقعا نیاز به کسب تخصص در زمینه تاسیس مدرسه هستید رشته مدیریت آموزشی و یا برنامه ریزی آموزشی که از رشته های علوم تربیتی 1 می باشد نیز خوب هستند. ضمنا روانشناسی تربیتی هم همچنان مناسبه.

 • تصویر فرد

  زهره‏ - ۳م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  سلام خسته نباشید. باتوجه ب توضیحاتی ک قبلا دادم اگه ارشد مشاوره خانواده بخونم بازهم احتمال استخدامی آموزش پرودش هست یا حتما بابد روانشناسی تربیتی بخوانم ک احتمال بیشتری داره؟
  استخدامی آموزش و پرورش مد نظرم هست
  باتشکر از سایت خوبتان

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  سلام. بله هست.
  کلا مشاوره مدرسه و روانشناسی تربیتی بیشتر جا افتاده. مشاو.ره خانواده کمتر جا افتاده تو آموزش و پروش.

 • تصویر فرد

  سارا‏ - ۴م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  سلام لیسانس من غیر مرتبط هست و ارشد روانشناسی کودکان استثنایی قبول شده ام و یک ترم را هم گذراندم و بهمن امسال میخواهم تکمیل ظرفیت شرکت کنم برای بالینی. آیا دروس ترم یک من تطبیق میخورد برای بالینی دروس آزمونهای روانی1 و تحول روانی بازپروری شغلی و روانشناسی کودکان استثنایی و درس پنتیک را گذرانده ام. و سوال بعدی اینکه من به این دلیل که آینده شغلی بالینی از استثنایی بهتر است این تصمیم را گرفته ام آیا واقعا آینده شغلی بالینی بهتر از استثنایی است؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۶م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  سلام. امکان تطبیق بستگی به پذیرش دانشگاه مقصد داره. مثلا دانشگاه تهران واحدهای گذرانده شده دانشگاه آزاد رو ممکنه نپذیره. بله بالینی بهتر از سایر گرایشهاست.

 • تصویر فرد

  نجمه‏ - ۶م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  سلام.من لیسانس علوم اجتماعی هستم.ب نظر شما کدوم یکی از رشته های روانشناسی 2 از نظر موقعیت شغلی بهتره؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۶م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  گرایش مشاوره

 • تصویر فرد

  زهره دبیری‏ - ۷م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  سلام.من واسه ارشد مرددم نمیدونم ارشد چه رشته ای بخونم که استخدام بشم یا لااقل اسم رشتم جز استخدامی آموزش وپرروش باشه.به استخدامی اموزش وپرورش فکر میکنم.ولی مطمن نیستم که چه رشته ایی طی دوسه سال دیگه جز استخدامی اموزش پرورش میشه.شما چه رشته ایی رو پیشنهاد میکنید؟دوتا لیسانس کشاورزی و روابط عمومی که جز استخدامی آموزش و پرورش نبود.دارم.ولی بیکارم.لطفا رشته مورد نیاز اموزش وپرورش را پیشنهاد بدید.متشکرم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۷م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  سلام.
  از رشته های علوم پایه بگیرید تا رشته های علوم تربیتی و روانشناسی تربیتی می تونید استخدام بشید. نکته در اینجاست که با توجه به تحصیلاتتون باید مرتبط ترین رشته رو انتخاب کنید. روانشناسی تربیتی و رشته های علوم تربیتی 1 بیشتر در آموزش پرورش مورد نیاز هستند.

 • تصویر فرد

  یونس اصغری‏ - ۱۰م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  با سلام و خسته نباشید من لیسانس رشته علوم تربیتی مدیریت و برنامه ریزی آموزشی هستم ودر اداره بهداشت بخش پشتیبانی کار میکنم کاشناسی ارشد چه رشته ای برایم مفید است و چکارکنم سراسری قبول شم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۰م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  توصیه میشه بهتون که مدیریت آموزشی رو ادامه بدید در مقطع ارشد.

 • تصویر فرد

  ندااا‏ - ۱۰م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  با سلام
  من لیسانس پرستاری دارم بنظرتون در کدوم گرایش میتونم تو بیمارستان بعنوان مشاور ادامه کار بدم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۰م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  با توجه به لیسانستون، روانشناسی مشاوره توانبخشی و کودکان استثنایی توصیه میشه.

 • تصویر فرد

  فرزانه‏ - ۱۱م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  سلام من راهنمایی ومشاوره میخونم برا کارشناسی دوس دارم اموزش وپرورش استخدام بشم باید ارشد چی بخونم؟ک احتمال استخدامش بیشتره. من نیشابورم نزدیکترین جا برای ارشد ازاد ودولتی کجاس؟با لیسانس امکان استخدامی داره؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۱م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  سلام.
  بله با لیسانس هم امکان استخدامی داره. برای آموزش پرورش روانشناسی تربیتی خوبه به اضافه مشاوره مدرسه. برای دیدن دانشگاههای مورد پذیرش به دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری و راهنمای ثبت نام آزمون دانشگاه آزاد مراجعه کنید.

 • تصویر فرد

  زهر دبیری‏ - ۱۴م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  سلام.
  خسته نباشید.میخواستم بدونم واسه استخدامی آموزش و پرورش چه رشته ای از علوم پایه ادامه بدم که حتما استخدام بشم؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۴م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  سلام.
  رشته لیسانستون چی بوده؟ شیمی و زیست وضع به نسبت بهتری داشتند.

 • تصویر فرد

  mahdokht‏ - ۱۵م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  سلام من کارشنتسی رشته روانشناسی عمومی خوندم نمیدونم از بین گرایش ها مختلف روانشناسی کدوم بهتره اینده کاری داره ومن میتونم بخوتم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۵م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  روانشناسی بالینی

 • تصویر فرد

  زهره دبیری‏ - ۱۶م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  سلام خسته نباشید. باتشکر از شما.دو لیسانس کشاورزی وروابط عمومی دارم.چه رشته ایی تو ارشد ادامه بدم واسه استخدامی آموزش وپرورش؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۷م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  می تونید به دفترچه استخدامی امسال اموزش پروش نگاه کنید و میزان پذیرش در رشته های مختلف رو ببینید.

 • تصویر فرد

  خلفی‏ - ۱۷م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  با سلام ، من لیسانس فیزیک دارم و رشته مشاوره و راهنمایی مجازی شرکت کردم دوست دارم استخدام آموزش وپرورش بشم و رشته ای باشه که به درد زندگی هم بخوره و باتوجه به اینکه بچه کوچک دارم نمیخوام رشته سختی باشه بنظر تون با توجه به مطالب بالا رشته روانشناسی تربیتی که در شهر خودم دزفول داره بهتره شرکت کنم ؟ الان که مهلت ثبت نام گذشته.میشه ویرایش کنم و تغییر رشته بدم؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۷م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  سلام. بله خوبه براتون تربیتی. بله امکان ویرایش خواهید داشت.

 • تصویر فرد

  خلفی‏ - ۱۷م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  با سلام ممنون از راهنمایی تون،میخواستم فرق بین علوم تربیتی و روانشناسی تربیتی رو بدونم آیا علوم تربیتی هم در آموزش وپرورش استخدامی داره وبه درد زندگی میخوره ؟چه گرایشی بهتره ؟کدوم اسونتره؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۷م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  خیلی با هم فرق دارند. بله علوم تربتی هم استخدامی آموزش پروش داره. ضمنا تکنولوژی آموزشی بهتره.

 • تصویر فرد

  خلفی‏ - ۱۸م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  شما کدوم رشته رو پیشنهاد میکنید برا کسیکه بچه داره و میخواد به درد زندگیش بخوره؟ برای ما که میخوایم تغییر رشته بدیم پیش نیاز زیاد می خوریم ؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۸م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  روانشناسی مشاوره خانواده بخونید که هم کار داره و هم به درد زندگی خانوادگیتون می خوره.

 • تصویر فرد

  A‏ - ۱۹م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  سلام من کارشناسی روانشناسی عمومی دارم میخواستم بدونم دانشگاه سراسری یزد رشته خانواده درمانی داره که برای ارشد ثبت نام کنم؟

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲م اردیبهشت ماه۹۶ نظر داد

  سلام. به دفترچه مراجعه بفرمایید.

 • تصویر فرد

  عادل احمدیان‏ - ۲۰م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  سلام خسته نباشید.من دانشجوی ترم پنجم دانشگاه فرهنگیان رشته ی علوم تربیتی هستم.میخوام برای ارشد خودمو آماده کنم اما نمیدونم از کجا شروع کنم و توو چه زمینه ای ادامه بدم هنوز علاقمو مشخص نکردم اما تصمیمم برا ارشد خوندن جدیه اگه میشه راهنمایی کنید ممنون میشم.
  دوم اینکه با توجه به اینکه زبان انگلیسی برای همه ی رشته ها مهمه و من خود م تا حد متوسط از زبانو بلدم لطف کنید راهنمایی کنید چه منابعیو برا زبان بیشتر استفاده کنیم؟بنظرتون لازمه که به کلاس زبان برم یا نه؟با تشکر

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۰م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  سلام. با توجه به شرایطتون روانشناسی تربیتی و یا مشاوره مدرسه براتون خیلی خوبه. برای زبان عمومی باید از 504 استارت بزنید و بعد برید سراغ لغات ضروری تافل و بعد به صورت تخصصی لغات مختص رشته تون رو بخونید و حداقل هر شب دو تا ریدینگ تخصصی رو کار کنید که مربوط به ازمونهای سراسری باشه.

 • تصویر فرد

  حمیدی‏ - ۲۱م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  با عرض سلام و ادب.
  دانشجوی سال آخر علوم تربیتی دانشگاه فرهنگیان هستم. پیام نور فراگیر رشته روانشناسی تربیتی اگر ارشد بگیرم 3 تا سوال دارم:
  1_ مدرک ارشدم در حکمم اعمال میشه؟
  2_ میتونم دانشگاه تدریس کنم؟
  3_ میتونم موسسه مطب کلینک مهد کودک یا چه چیز دیگری در بیرون از آموزش و پرورش تاسیس کنم؟
  و در آخر اگر دکتری روانشناسی تربیتی بگیرم در 3 سوال بالا چه تاثیری داره.
  *** ممنون از سایت خوبتون

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۱م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  سلام.
  1- در حکمتون اعمال میشه
  2- بله می تونید
  3- بله می تونید
  4- گرفتن دکتری در دانشگاههای تراز اول براتون سخت میشه ولی امکانش وجود داره و با گرفتن دکترا تمامی موراد بالا با قوا بیشتری سر جای خودش هست.

 • تصویر فرد

  بهاره‏ - ۲۱م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  با سلام ایا با داشتن مدرک لیسانس و فوق لیسانس روانشناسی تربیتی می توانیم مجوز مرکز مشاوره بگیریم.یا چون روانشناسی تربیتی زیر گروه علوم تربیتی هست امکان تأسیس مرکز مشاوره وجود نداره؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲م اردیبهشت ماه۹۶ نظر داد

  سلام. شرایط خاصی داره مثل دوره ها وکارگاهها و می تونید اینها رو به همراه رشته ها تو سایت نظام روانشناسی و مشاوره کشور ملاحظه کنید.

 • تصویر فرد

  رقیه‏ - ۲۲م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  سلام خسته نباشید،من کارشناسیمو علوم تربیتی گرایش پیش دبستانی خوندم،تصمیم گرفتم ارشد استثنایی بخونم به دروسش علاقه داشتم زیاد به کارش فک نکردم البته مشورتم کردم با استادام؛نخواستم تصمیمم رو عوض کنم بلافاصله بعده کارشناسی قبول شدم با علاقه واسش زحمت کشیدم ولی الان اصلا روم نمیشه بگم من استثنایی قبول شدم؛به کارش که فک میکنم پشیمون شدم، تحت تاثیر اطرافیان قرار گرفتم.ورودی بهمنم فعلا کلاسا تشکیل نشده.میخواستم راهنماییم کنید.

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۴م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  سلام.
  دقیقا در چه زمینه ای راهنمایی میخواید؟
  تغییر رشته و یا اطلاعات راجع به استثنایی؟

 • تصویر فرد

  امید‏ - ۲۴م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  سلام,دانشجوی روانشناسی بدون گرایش هستم,می خوام ارشد روانشناسی کودک یا بالینی بخونم ,الان دانشجویذدانشگاه ازادهستم ایابا ارشد می تونم مطب بزنم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۴م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  سلام.
  بله میتونید.

 • تصویر فرد

  علی‏ - ۲۵م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  با عرض سلام. بنده امسال فارغالتحصل شدم در رشته مشاوره توانبخشی که یکی از گرایشهای مشاوره ست. آیا طبق این کد رشته ها بنده میتوانم در کدام کد رشته شرکت کنم اگر برای سال بعد آزمونی باشه؟؟ کد 4064؟ یا کد 4063؟ یا هیچکدام. لطفا جواب بدید ممنون میشم.
  رشته های مورد استخدام جهت آموزگار ابتدایی سال 94:
  آموزش ابتدايي وروانشناسي (كد 4014)، روان شناسي شخصيت (كد 4045)، علوم تربيتي (كد 4055)، مشاوره وراهنمايي (كد 4064)، روان شناسي باليني (كد 4042)، سنجش و اندازه گيري (كد 4051)، روان شناسي عمومي (كد 4046)، مشاوره (كد 4063)، فلسفه تعليم و تربيت (كد 4059)، برنامه ريزي درسي (كد 4018)، تكنولوژي آموزشي (كد 4030)، برنامه ريزي درسي وآموزشي (كد 4019)، تحقيقات آموزشي (كد 4028)
  از طریق لینک زیر می توانید اطلاعات مربوط به رشته و شهر استخدامی آموزش و پرورش را مطالعه نمایید
  http://www6.sanjesh.org/download/emp94.pdf

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۵م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  سلام.
  دفترچه رو چک کردیم.
  شما می شید کد 4063- وزارت علوم از امسال کد 4063 رو از گرایشهای روانشناسی 2 حذف کرده یعنی مشاوره و راهنمایی رو.

 • تصویر فرد

  علی‏ - ۲۶م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  ممنون. امسال دوستم تو آزمون آموزش وپرورش شرکت کرده بودند که متاسفانه گفتند چون رشته ی شما مشاوره توانبخشی هست نمیتونید شرکت کنید. نمیدانم دلیلش چی بوده. آیا اشتباه کردن یا واقعا رشته طبق دفترچه مشکل داشت؟ دقیقا همین کدها بود 4063

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۷م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  دوست عزیز، توجه بفرمایید که مشاوره توانبخشی در مجموعه وزارت علوم زیر مجموعه ای از رشته مشاوره روانشناسی 2 هست. مگر این که آموزش پرورش تو چارت سازمانی خودش این رشته رو در نظر نگرفته باشه و یا ردیف سازمانی که تعریف شده براش پوشش دهنده رسته آموزگاری نیست. بخش توسعه منابع انسانی آموزش پرورش در این زمینه تصمیم گیرنده اس و احتمالا برمبنای چارت رشته های وزارت علوم پیش نرفتند و براساس تعریف سازمانی خودشون رشته ها غربالگری کردند.

 • تصویر فرد

  شبنم‏ - ۲۷م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  سلام می خواستم بدونم اگر ارشد روانشناسی تربیتی رو بخواد،نی و دکترا هم روانشناسی بر می تونی مجوز کلینیک بگیری بعد بازار کار روانشناسی تربیتی به غیر از مدارس دیگه چی میتونه باشه

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۸م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  مجوز کلینیک به روانشناس بالینی داده میشه نه روانشناس تربیتی. شما می تونید مجوز مرکز مشاوره داشته باشید.
  به جز آموزش پرورش می تونند به عنوان مشاور در مراکز تربیتی و آموزشی فعالیت کنند.

 • تصویر فرد

  شبنم‏ - ۲۷م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  سلام دوباره میشه بگید توی رشته های علوم تربیتی ۱ و۲ و روانشناسی ۲ کدومشون بازار کار بهتری دارن که هم بشه در دانشگاه تدریس کرد و هم به غیر از آموزش و پرورش جایی استخدام شد یا خودت کار را بنداز ی چون آموزش و پرورش شرایط سنی داره ومن سنم اجازه نمیده بعد رشته ای کاربردی هم باشه

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۸م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  علوم تربتی که از لحاظ بازار کار اصلا شرایط مساعدی نداره ولی گرایش مدیریت اموزشی و تکنولوژی آموزشی به نسبت بد نیستند. روانشناسی 2 خیلی بهتر از علوم تربیتی هست و گرایش مشاوره اون گرایش بسیار خوبی یه. بهتون مشاوره پیشنهاد میشه.

 • تصویر فرد

  هانیه‏ - ۲۷م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  سلام
  من کارشناسی رو روانشناسی عمومی میخونم میخوام واسه ارشد روانشناسی بالینی یا روانشناسی خانواده رو بخونم ولی نمیدونم کدوم اینده شغلی بهتری داره میشه راهنمایی کنید؟؟لطفا.....

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۸م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  سلام.
  روانشناسی بالینی

 • تصویر فرد

  آسان‏ - ۲۹م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  سلام خسته نباشید.خواهرم لیسانس کشاورزی داره ودر حال حاضر علوم دوره راهنمایی یا همون متوسطه اول را تدریس میکند به صورت حق التدریس؛بنظر شما چه رشته ایی برای ارشد ادامه دهد که در آموزش وپرورش استخدام شود یا در آزمونهای استخدامی آموزش وپروش مورد نیاز باشد؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۹م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  سلام.
  با توجه به نوع لیسانسش و درس مرود تدریس بهتر است یکی از گرایشهای علوم پایه را انتخاب کند مثل شیمی.

 • تصویر فرد

  مصطفی قیصوری‏ - ۲۹م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  باعرض سلام من دانشجوی ترم آخر علوم تربیتی گرایش آموزش ابتدایی هستم وبرای کنکور ارشد مشاوره را انتخاب کرده ام به نظر شما بازار کار وآینده این گرایش نسبت به رشته خودم علوم تربیتی بهتر است باتشکر

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۹م بهمن ماه۹۴ نظر داد

  سلام. بله بهتره.

 • تصویر فرد

  سارینا‏ - ۴م اسفند ماه۹۴ نظر داد

  سلام بنده کارشناسی تکنولوزی اموزشی خوندم.ارشدبهسازی اموزشی بخونم یاتکنو؟بازارکارکدوم بهتره تواستخدامیا.بین روانشناسی تربیتی:بهسازیوتکنولوزی مرددم.فارغ اتحصیل دانشگاه تبریزم.سپاس ازلطفتون.

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۵م اسفند ماه۹۴ نظر داد

  سلام.
  بازار استخدامی تو رشته هایی که گفتید چندان خوب نیست و احتمال استخدامی در رشته روانشناسی تربیتی باز به نسبت بیشتره چون رشته قدیمی تریه ولی با توجه به ترند بازار در آینده وضعیت تکنولوژی بهتر خواهد شد.

 • تصویر فرد

  لاله سجادی‏ - ۶م اسفند ماه۹۴ نظر داد

  با سلام من می خواستم بدونم روانشناسی تبلیغات یک رشته هست و اگر جواب مثبته آیا در مقطع ارشد هست و اینکه در همه دانشگاه ها وجود داره؟
  ممنونم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۸م اسفند ماه۹۴ نظر داد

  سلام.
  تاکنون چنین رشته ای رو تو زیر مجموعه روانشناسی ندیدیم.

 • تصویر فرد

  شهرام ‏ - ۱۰م اسفند ماه۹۴ نظر داد

  سلام خسته نباشید من مدرک کارشناسی هوشبری دارمو علاقه مند به رشته روانشناسی و گرفتن مدرک کارشناسی ارشد در این رشته هستم لطفا راهنمایی کنیدبا تشکر

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۳م اسفند ماه۹۴ نظر داد

  سلام.
  بفرمایید کدوم گرایش روانشناسی. روانشناسی 1 شامل گرایشهای بالینی، عمومی و خانواده درمانی و روانسنجی و یک سری گرایشهای دیگه است که چندان طرفدار نداره.
  روانشناسی 2 شامل گرایشهای تربیتی و مشاوره است.

 • تصویر فرد

  mehr‏ - ۱۲م اسفند ماه۹۴ نظر داد

  باسلام وخسته نباشید.
  یه سوال داشتم.بنده دانشجوی رشته علوم تربیتی هستم وقصددارم برای ارشدادامه تحصیل بدهم،اما هم چنان بین رشته های روان شناسی تربیتی(1)،روانشناسی(2)،علوم تربیتی(1)وعلوم تربیتی(2)موندم.راستش شناختی ازرشته های ارشدندارم.اگه امکانش هست کمی توضیح بفرمایید.
  باتشکر

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۳م اسفند ماه۹۴ نظر داد

  سلام.
  روانشناسی 1 طرفدار بیشتری داره به خصوص گرایش بالینی به خاطر گرفتن مجوز مطب و مرکز مشاوره در آینده. سایر گرایشهاش هم روانشناسی عمومی و خانواده درمانی و روانسنجی هست که البته اینها پر طرفدار تر هستند. خود بالینی شاخه کودکان و نوجوانان هم داره که رشته خوبی یه. در کل روانشناسی 1 نسبت به بقیه گرایشهایی که گفتیتد پر طرفدارتر و با رقابت سنگین تری یه.
  روانشناسی 2 بیشتر در حیطه مشاوره عمل می کنه در حالی که روانشناسی 1 بیشتر با درومان بیمار سر و کار داره.
  علوم تربیتی 2 همون روانشناسی 2 حساب میشه و فقط اسمش تغییر کرده و عملا هر دو یکی هستند.
  علوم تربیتی 1 هم بینشر با آموزش و پرورش سر و کارداره که گرایشهای مدیریت آموزشی و تکولوژی و برنامه ریزی به نسبت طرفداران بیشتری داره.

 • تصویر فرد

  رقیه همتی‏ - ۱۶م اسفند ماه۹۴ نظر داد

  سلام ممنون از راهنماییتون؛ ولی پاسخ سؤال من نبود!

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲م اردیبهشت ماه۹۶ نظر داد

  موفق باشید.

 • تصویر فرد

  رعنا‏ - ۱۸م فروردین ماه۹۵ نظر داد

  باعرض سلام.

  من دانشجوی لیسانس علوم تربیتی گرایش دبستان و پیش دبستان از دانشگاه فرهنگیان هستم.
  ۱. اگر من ارشد ادبیات بخوانم، امکان تبدیل شدن ب دبیری ب طور قطعی هست؟

  ۲ . لطفا مشاغل مربوط ب روانشناسی تربیتی و مشاوره را بطور کاااااامل توضیح دهید. و کدام رشته اینده شغلی بهترو تضمینی تری برای تبدیل شدن داره؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۸م فروردین ماه۹۵ نظر داد

  سلام.
  این رشته هایی که م یتونید برای ارشد براش اقدام کنید:
  آموزش و پرورش ابتدايي، گروه زبان و ادبيات فارسي، گروه معارف اسلامي، گروه روانشناسي و علوم تربيتي، روانشناسي (همه گرايش‌ها)،‌ روانشناسي عمومي، روانشناسي شخصيت، روانشناسي تربيتي، روانشناسي باليني، علوم تربيتي، مشاوره، مشاوره و راهنمايي، سنجش و اندازه‌گيري، امورتربيتي، امورفرهنگي ‌. موافقت يا عدم موافقت با هريك از اين رشته‌ها در اختيار محل خدمت است و معلمان بايد طبق نظر كتبي محل خدمت اقدام كنند.
  می تونید به دبیری هم تغییر قطعی بدید.
  درباره این که کدوم بازار کار بهتری داره اگر بخواید بیرون از آموزش پرورش کار کنید روانشناسی بالینی بهتر از بقه است. از زیر گروه روانشناسی 2 هم گرایش مشاوره از بقبه بهتر هست. اگر بخواید این گرایشها رو قبول بشید با توجه به سختی و کم بودن پذیرش باید حداقل یک سال برنامه ریزی کنید برای مطالعه تون.

 • تصویر فرد

  رعنا‏ - ۱۸م فروردین ماه۹۵ نظر داد

  ممنون از پاسخگویی سریع شما.

  اگه بخوام در اموزش و پرورش کار کنم کدام رشته کارایی بهتری داره؟
  مشاوره- روانشناسی تربیتی

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۸م فروردین ماه۹۵ نظر داد

  خواهش می کنم.
  با توجه به لیسانستون، روانشناسی تربیتی راحت تر هست قبولیش و مشاوره سخت تر ولیکن مشاوره باز هم بهتره.

 • تصویر فرد

  ليلي‏ - ۲۱م فروردین ماه۹۵ نظر داد

  سلام من مي خواستم بدونم دانشگاههاي سراسري استان همدان كدوم گرايش هاي روانشناسي رو دارن و ظرفيتشون چقدره؟ در ضمن من تغيير رشته اي هستم در كنار حوندن براي ارشد ليسانس هم تو پيام نور بگيرم بعد مي تونم مطب بزنم؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۳م فروردین ماه۹۵ نظر داد

  سلام.
  روانشناسی تربیتی: 9 نفر روزانه- 3 نفر شبانه
  روانشناسی عمومی: 15 نفر روزانه (دانشگاه ملایر)- 5 نفر شبانه

 • تصویر فرد

  حیدری‏ - ۲۳م فروردین ماه۹۵ نظر داد

  با عرض سلام
  من رشته امور فرهنگی میخونم و دو ترم مونده که کارشناسی بگیرم ومیخوام از الان برای کنکور ارشد شروع کنم ولی هنوز موفق به انتخاب رشته نشدم ٬ میخواستم رشته الهیات بخونم ولی با توجه به نداشتن پیش زمینه تحصیلی برام سخت میشه و نمیتونم ٬ حالا موندم ا رشتع خودمو ادامه بدم یا روانشناسی بخونم به هر دو علاقه دارم ٬

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۴م فروردین ماه۹۵ نظر داد

  سلام.
  اطلاعاتی که درباره خودتون و هدفتون در آینده خیلی کمه. واقعا نمیشه با این چنین اطلاعاتی راهنمایی خوبی بهتون داد.

 • تصویر فرد

  خلف‏ - ۳۱م فروردین ماه۹۵ نظر داد

  با سلام من لیسانس فیزیک دارم و ارشد مجازی مشاوره شرکت کردم بنظر شما آیا خوبه چیزی یاد میگیرم ؟اهواز هم مشاوره داره ولی برام رفت وآمد سخته. از طرفی شهر خودم دزفول روانشناسی تربیتی داره حالا موندم بین سه تا کدوم انتخاب کنم؟ خودم که مشاوره رو بهتر دوست دارم اما کلاس حضوری رو ترجیح میدم ،ایا مجازی هم 2ساله؟ درضمن من کامپیوترم خیلی خوب نیست میترسم از پس مجازی برنیام؟ و اگه ارشد تربیتی بگیرم میتونم دکترا مشاوره بخونم؟ لطفا راهنمایی کنید ببخشید خیلی سوال شد

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۱م فروردین ماه۹۵ نظر داد

  سلام.
  قطعا کلاسهای حضوری از مجازی بهتر هستند.
  اگر به مشاوره علاقه دارید، رشته مشاوره رو بخونید. مجازی هم زیاد ربطی به بلد بودن کامپیوتر نداره. می تونید دکترا هم مشاوره بخونید حتی اگه تربیتی خونده باشید.

 • تصویر فرد

  خلفی‏ - ۶م اردیبهشت ماه۹۵ نظر داد

  سلام خسته نباشید،آیا میشود با ارشد روانشناسی تربیتی ،دکترای مشاوره شرکت کرد؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۷م اردیبهشت ماه۹۵ نظر داد

  سلام.
  بله می توانید.

 • تصویر فرد

  فاظمه‏ - ۱۱م اردیبهشت ماه۹۵ نظر داد

  سلام
  میشه در مورد رشته روانشناسی تربیتی توضیح بدید؟رشته کارشناسی من امار هس.ب نظرتون میتونم در این رشته موفق باشم و کاربرد شغلی خوبی داره یا نه؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۱م اردیبهشت ماه۹۵ نظر داد

  این رشته بیشتر در آموزش و پرورش کاربرد داره و ماهیتش کمک و ایجاد انگیزه در یادیگری و فرآیند مطالعه افراد مختلفه.
  موفقیت شما در این رشته بستگی به سابقه کاریتون داره. اگر سابقه کار مرتبطی نداشته باشید یک مقدار پیدا کردن کار براتون شاید سخت بشه.
  اگر به این مبحث و کلا علم یادگیری و روانشناسی یادگیری علاقه دارید که براتون خیلی رشته خوبیه.
  در کل آموزش پرورش و مدارس بهترین مکان برای ایتخدام این افراد هست.
  با توجه به رشته لیسانستون می تونید رشته ای مثل امار زیستی رو هم که مربوط به وزارت بهداشته انتخاب کنید.

 • تصویر فرد

  FATTY‏ - ۱۱م اردیبهشت ماه۹۵ نظر داد

  سلام
  من ترم آخر کارشناسی روانشناسی عمومی هستم.
  برای کنکور ارشد 96میخوام برنامه ریزی کنم (از تابستون)
  بین انتخاب ارشد بالینی و روانشناسی تربیتی موندم
  با توجه به اینکه قصد دارم تا دکترا ادامه ی تحصیل بدم
  برای کدامیک از این دو بخونم
  آیا ورود به تربیتی آسان تر از بالینی هست یا خیر؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۱م اردیبهشت ماه۹۵ نظر داد

  سلام.
  قطعا تربیتی به نسبت بالینی راحت تره ولی واقعاً بالینی بهترین و عملاً پرطرفدارترین گرایش روانشناسیه.

 • تصویر فرد

  دوست‏ - ۱۲م اردیبهشت ماه۹۵ نظر داد

  با سلام . بنده رشته علوم تربیتی گرایش مدیریت و برنامه آموزشی در مقطع لیسانس هستم.
  ولی گرایش های علوم تربیتی در ارشد رو دوست ندارم . از طرفی نمیدانم اگر مشاورع بخواهم شرکت کنم منابع علوم تربیتی که در حال حاضر خوانده ام آیا در کنکور ارشد مشاوره هم میاید یا اینکه من باید فقط درس های مشاوره را بخوانم؟
  به نظر شما برای کسی که اصلا در کارشناسی مشاوره نبوده و بلد نیست میتواند ارشد مشاوره بخواند

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۲م اردیبهشت ماه۹۵ نظر داد

  سلام.
  اصولا باید درسهای گرایش مشاوره رو بخونید که تقریبا همپوشانی کمی با دروس ارشد علوم تربیتی داره.
  خیلی از داوطلبان علوم تربیتی میان سراغ مشاوره، قبول میشن و موفق هم هستند.
  برای اطلاعات بیشتر می تونید سوالتون رو تو اتاق فکر مطرح کنید.

 • تصویر فرد

  فاطمه میرزاپور‏ - ۱۴م اردیبهشت ماه۹۵ نظر داد

  سلام
  من با مدرک مهندسی الکترونیک ، تصمیم دارم رشته روانشناسی بخونم!
  با توجه به فعالیتم در زمینه آموزش قبل از دبستان و دبستان و علاقه مندی به دنیای کودک چه شاخه ای از روانشناسی برای من مناسبه؟ من گیج شدم، شاخه های آزاد و دولتی متفاوته! میشه لطف کنین در باره هر دو دانشگاه توضیح بین! ممنون از سایت خوبتون

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۴م اردیبهشت ماه۹۵ نظر داد

  سلام.
  روانشناسی تربیتی و آموزش ابتدایی براتون مناسبه. اولی زیر مجموعه روانشناسی 2 و دومی زیر مجموعه علوم تربیتی 3 هست. برای این که درباره تمام جزئیات رشته ها و گرایشها ر دانشگاه دولتی و آزاد راهنماییتون کنند مشاوران و اساتید لطفا سوالتون رو با جزئیات بیشتر تو اتاق فکر 3گام مطرح کنید.
  در کادر آبی بالای سایت.

 • تصویر فرد

  مهدی‏ - ۱۷م اردیبهشت ماه۹۵ نظر داد

  سلام.وقتتون ب خیر.من 18 سال دارم و دانشجوی ترم یک رشته ی مکانیک خودرو هستم,در دانشگاه فنی انقلاب اسلامی تهران هم تحصیل میکنم.من علاقه م رو ب رشته م از دست دادم و علاقه ی زیادی ب روانشناسی دارم,یک سوال برام پیش اومده اینکه آینده ی شغلی کدوم یکی بهتره و آیا گرایشی از روانشناسی وجود داره که در زمینه مشاوره خانواده در سطح مدارس باشه؟ من ب ناچار باید در دانشگاه آزاد یا پیام نور تحصیل کنم و ب خاطر علاقه م از یکی از بهترین دانشگاه های دارای امتیاز انصراف بدم,آیا این منطقیه؟ من ب این باور رسیدم که روانشانسی میتونه باعث بشه رضایت درونی بیشتری داشته باشم, تنها مشکل من دوراهی بین مکانیک خودرو یا روانشناسیه, من از لحاظ مالی پشتوانه قوی ای ندارم و از این میترسم که آینده و سطح درآمد رشته ی روانشناسی ب حدی نباشه که بتونه نسبت ب زحمت کارم اون بازدهی لازم رو داشته باشه,پس منطقیه که بی هدف وقت و هزینه نکنم ,ممنون میشم راهنماییم کنید

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۸م اردیبهشت ماه۹۵ نظر داد

  سلام.
  اصولا رشته روانشناسی به دو قسمت تقسیم بندی میشه. روانشناسی کلینیکی و مشاوره ای. بهترنی گرایش کلینیک روانشناسی بالینی و بهترین گرایش مشاوره عملا گرایش خانواده است که بازا رکار خوبی هم دارند.
  اصولا اگه علاقه ای به رشته ات نداری توصیه می کنیم که بی خیال رشته فعلیت بشی و فقط تمرکز بذاری روی رشته روانشناسی چون اگر واقعیتش رو بخوای برای موفقیت تو این شغل شما باید دو مقطع پشت سر هم روانشناسی بخونی تتا بهت مهر نظام روانشناسی رو بدن و بهتره یک بوم و دو هوا نشی.

 • تصویر فرد

  مهدی‏ - ۱۸م اردیبهشت ماه۹۵ نظر داد

  ممنون از لطفتون.با توجه ب شناختی که از خودم دارم ب نظرم مشاوره خانواده مناسب تر از روانشناسی برای من هست و فرسودگی شغلی کمتری برای من در پی خواهد داشت.یک سوال دیگه داشتم,من چ مقطعی رو باید بگذرونم تا مهر نظام روانشناسی رو بتونم بگیرم و شروع ب فعالیت بکنم؟ آیا تحصیل در مقاطع بالاتراز مقطعی ک میتونم مهر نظام روانشناسی رو بگیرم ارزش تلاش و زحمت رو خواهد داشت,یعنی آینده ی شغلی و زمینه ی شغلی بهتری خواهد داشت؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۹م اردیبهشت ماه۹۵ نظر داد

  حداقل باید مدرک ارشدتون رو بگیرید. در زمینه روانشناسی مدارج بالاتر خیلی به فرآیند درآمدزایی و شغلی شما کمک می کنه.

 • تصویر فرد

  فریمهر‏ - ۲۲م اردیبهشت ماه۹۵ نظر داد

  سلام من ارشد مدیریت آموزشی دارم و در حال حاضر معلم هستم البته به صورت پیمانی . به علت علاقه دوست دارم درمقطع ارشد رشته ی روانشناسی بصورت مجدد شرکت کنم و بین دو رشته ی روانشناسی تربیتی و مشاوره مردد هستم که کدامیک از نظر بازار کار شرایط مطلوب تری دارند و خواهند داشت؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۲م اردیبهشت ماه۹۵ نظر داد

  سلام.
  مشاوره مطلوبیت بیشتری داره.

 • تصویر فرد

  مریم‏ - ۲۵م اردیبهشت ماه۹۵ نظر داد

  سلام وقت بخیر من کارشناسی گیاهپزشکی گرفتم ولی برا ارشد دوست دارم یک رشته علوم تربیتی بخونم سال 94 بالینی کنکور دادم ولی رقابت بسیار بالا بود کلا روانشناسی ها رو بیشتر دوس دارم ولی دوست دارم امسال حتما قبول شم من ساکن مشهد هستم با توجه به ظرفیت دانشگاها از رشته مدیریت اموزشی بدم نمیاد درصد قبولیش نسبت به قبلی ها بیشتره ولی شما تو پیامهای بالا گفتین برا استخدام مدیریت جایگاهی نداره از مشاوره ها مشاوره خانواده هم دوست دارم لطفا راهنمایی کین

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۵م اردیبهشت ماه۹۵ نظر داد

  سلام.
  در بحث استخدامی کلا گروه علوم تربیتی به شدت مظلوم واقع میشه ولیکن مشاوره اوضاع بهتری داره.
  به نسبت قبولی در مدیریت آموزشی راحت تر از مشاوره خانواده است.
  برای علوم تربیتی و گرایش مدیریت آموزشی باید حدود 900 ساعت زمان بذارید تا بتونید جای خوبی قبول بشید ولی برای مشاوره این زمان 1300 ساعت خواهد بود.

 • تصویر فرد

  Mehrangiz Heydari‏ - ۳۰م اردیبهشت ماه۹۵ نظر داد

  سلام وقت بخير من كارشناسي مترجمي انگليسي دارم ميخوام مشاوره يا روانشناسي باليني شركت كنم اما نمي تونم انتخاب قطعي داشته باشم لطف كنين راهنمايي بفرمايين

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۰م اردیبهشت ماه۹۵ نظر داد

  سلام.
  روانشناسی بالینی از نظر بازار کار در آینده بهتره- پذیرشش خیلی سخت تره و متقاضی زیادی داره.
  مشاوره از نظر بازر کار در سط پایین تری قرار داره ولیکن با ز به نسبت بازار مکار خوبی داره- پذیرشش پایینه ولی آزمونش به نسبت بالینی کمتر وقت می گیره برای آمادگی.
  بالینی کارهای گلینیک داره ولی مشاوره صرفاً مشاوره هست.
  برا یاخذ مجوز در هر دو هم باید دو مقطع پشت سر هم روانشناسی خونده باشید.

 • تصویر فرد

  R‏ - ۵م خرداد ماه۹۵ نظر داد

  با سلام
  من سال اخر علوم تربیتی گرایش اموزش و پرورش کودکان استثنایی دانشگاه شیراز هستم ،میخواستم روانشناسی 2 ثبت نام کنم ولی نمیدونم باتوجه به رشته کارشناسی برا کدوم یک از گرایش ها بخونم. اگر راهنمایی کنید ممنون میشم.
  با تشکر از سایت خوبتون

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۶م خرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام.
  با توجه به رشته لیسانستون بهتر هست که روانشناسی و اموزش کودکان استثنایی رو بخونید و اگر علاقه ندارید گرایش مشاوره خانواده رو انتخاب کنید.

 • تصویر فرد

  حسین‏ - ۱۰م خرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام استاد.واقعا ممنون بابت این جوابگوییتون.خداقوت..استاد من سال آخر کارشناسی روانشناسی عمومی دانشگاه ملی هستم.برای انتخاب گرایش ارشدم واقعا دچار یه شک و تردید بزرگی شدم.نمیدونم چیو ادامه بدم... آیا همین عمومی رو ادامه بدم اینده ای داره؟؟؟ یا مشاوره یا بالینی...اخه بالینی رقابتش سنگینه مخصوصا اینکه خوده بچه های بالینی اونجا هستن که در نتیجه قبول شدنش واسه ما سخته.واقعا نمیدونم چکار کنم..بیشتر علاقم به کار کردن در دفاتر مشاوره و کلینیک ها هست.ممنونم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۳م خرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام.
  با توجه به علاقه تون واقعا گرایش خودتون چندان کارساز نیست و گرایشهای مشاوره و بالینی براتون بهتره اما باید این رو در نظر بگیرید که مشاوره رو با همون روانشناسی عمومی م م یتونید داشته باشید و در اینجا ادامه تحصیل در رشته خودتون منطقی تر هست.

 • تصویر فرد

  حسین‏ - ۱۴م خرداد ماه۹۵ نظر داد

  ممنون بابت پاسخگوییتون
  منظورتون از اینک مشاوره رو با رشته ی خودمم میتونم داشته باشم چیه؟؟
  من اصن نمیدونم آینده ی شغلیه یه روانششناس عمومی ک فوق رو گرفته چیه؟ آیا میتونن کلینییک و مرکز مشاوره افتتاح کنن؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۶م خرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بله با رشته خودتون هم می تونید مشاوره بدید و مرکز مشاوره داشته باشید.

 • تصویر فرد

  حسین‏ - ۱۸م خرداد ماه۹۵ نظر داد

  خیلی ممنون بابت پاسخگویی.خسته نباشین.

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۸م فروردین ماه۹۶ نظر داد

  زنده باشید.

 • تصویر فرد

  سیدعبدالرضا علیزاده‏ - ۲۵م خرداد ماه۹۵ نظر داد

  باسلام و تشکر از سایت جالب و به روزتان بنده کارمند رسمی آموزش و پرورش بوده و دارای دو لیسانس علوم تربیتی و حسابداری می باشم. برا ارشد آزاد حسابداری ثبت نام کردم و سراسری روانشناسی ۲ثبت نام کرده و رتبه ام برا قبولی پیام نور به ترتیب مشاوره (خانواده,شغلی, مدرسه, توانبخشی و تربیتی) بد نیست و احتمال قبولی هم پیام نور و هم آزاد زیاده
  براداشتن شغل دوم کدام یک از رشته ها رو بخونم ازاد حسابداری یا پیام نور
  اگر پیام نور ادامه بدم برا شغل دوم ترتیب رشته های مشاوره و روانشناسی تربیتی رو برام راهنمایی بفرمایید.
  باتشکر

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م خرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام. ممنون از تعریف شما. ارشد و لیسانس حسابداری در بازار کار تفاوت زیادی ندارند. پس ارشد روانشناسی 2 واجبتره. ارشد مشاوره خیلی خوبه برای ادامه دادن.

 • تصویر فرد

  م.ک‏ - ۲۵م خرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام.باتشکر از پاسخ هاتون. با رتبه ۱۵۰۰ روانشناسی تربیتی میشه برای مجازی امید داشت؟ رنج قبولی پارسال چندبود؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م خرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام. لطفا از طریق دو لینک زیر برای انتخاب رشته و احتمال قبولی استفاده بفرمایید:
  نرم افزار انتخاب رشته: final.3gaam.com
  مشاوره حضوری و تلفنی انتخاب رشته: shop.3gaam.com که وارد فروشگاه 3گام میشید. در بخش بالای سایت از نوار ابزار جستجو، انتخاب رشته رو سرچ کنید و صفحه مربوط به خرید مشاوره حضوری و تلفنی باز میشه.
  با تشکر

 • تصویر فرد

  خاکسار‏ - ۲۷م خرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام من در دوره کارشناسی مهندسی اقتصاد کشاورزی خوندم .آیا میتونم برای ارشد در یکی از رشته های روانشناسی امتحان بدم؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۷م خرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بله میتونید.

 • تصویر فرد

  یسنا‏ - ۴م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام دوست عزیز، من لیسانسم زیست شناسی و ارشدم آموزش زبان انگلیسی بوده. در حال حاضر مشغول یه پروژه کارآفرینی در زمینه مشاوره برای تربیت کودک و نوجوان هستم و متاسفانه به مدرکی مرتبط نیازمندم. شما کدوم گرایش علوم تربیتی یا احیانا روانشناسی رو توصیه میکنید؟ اگر چه فارغ التحصیل دانشگاه علامه هستم ولی برای این مدرک جدید نمیتونم خیلی وقت و انرژی بذارم بنابراین تعداد منابع کمتر آزمون و ظرفیت بالای پذیرش هم برام مهمه.
  با تشکر از شما

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۴م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام.
  روانشناسی تربیتی رو پیشنهاد میکنیم.

 • تصویر فرد

  رضوی‏ - ۵م تیر ماه۹۵ نظر داد

  باسلام. روانشناسی تربیتی شانس بیشتری برای استخدام در مدارس رو داره یا مشاوره؟؟
  ممنون میشم زودتر جواب بدین امروز اخرین روز انتخاب رشتس!

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۶م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام.
  مشاوره مدرسه.

 • تصویر فرد

  سارا صالحی‏ - ۱۲م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام من کارشناسی الیات گرفتم و برای ارشد علاقه به رشته روانشناسی دارم ولی هیچ اطلاعاتی درمورد رشته ومنابع آن ندارملطفا در این مورد راهنمایی ام کنید ممنون میشم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۵م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. تمامی اطلاعات در بخشهای مختلف روانشناسی 1 و 2 در سایت موجوده به لینکهای زیر مراجعه کنید:
  http://3gaam.com/field/15
  http://3gaam.com/field/32

 • تصویر فرد

  vahid‏ - ۱۸م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام.من کارشناسی کودکان استثنایی میخونم٬میخام برای ارشد روان شناسی تربیتی یا مدیریت اموزشی امتحان بدم با توجه به رشته الانم کدومش برام مناسبتره.خیلی علاقه به اموزش وپرورش عادی دارم.؟ممنون.

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۰م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. روانشناسی تربیتی.

 • تصویر فرد

  فاطمه‏ - ۲۲م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام خسته نباشید من دانشجوی علوم تربیتی ابتدایی و پیش دبستانی هستم.استخدام آ.پ هستم ولی برای تدریس در دانشگاه ویاشغل دوم میخواهم ارشد شرکت کنم (وتا دکترا ادامه دهم). باتوجه به انگیزه هایی که گفته شد کدوم گرایش ارشد رو بهم پیشنهاد میکنین؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۴م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. مشاوره مدرسه

 • تصویر فرد

  هستی ‏ - ۲۲م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام من راجع به انتخاب رشته ارشدم سوالات زیادی دارم,کلا مجهولات زیادی داره ذهنم. امکانش هس که تلفنی مشاوره بگیرم ازتون؟ واگه اره چطوری؟ یه دنیا ممنون و خداقوت به شما

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۴م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. با دفتر موسسه تماس بگیرید راهنماییتون میکنند. اطلاعات تماس در بخش تماس با ما موجود هست.

 • تصویر فرد

  محمد ترانه صبح‏ - ۲۳م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام خسته نباشید.من کارشناسی رشته مهندسی برق خوندم ولی برا ارشد میخوام برم رشته مشاوره و راهنمایی.چون رشته های دبیری می خونم سال دیگه برا تدریس وارد آموزش و پرورش می شم.به نظرتون می تونم موفق بشم؟ چون واقعا به مشاوره و راهنمایی علاقه دارم.بعد هدفم اینه که یه دفتر بزنیم با یکی از آشناها.یکیمون مشاور تحصیلی بشیم یکی دیگه هم مشاوره خانواده و ازدواج و از این موارد.حالا کدوم گرایش ها رو باید بخونیم؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۳م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بله قطعا موفق میشیدو البته در نظر داشته باشید که باید حتما برای اخذ مجوز مرکز مشاوره دو مدرک پشت سر هم روانشناسی مشاوره باشه.

 • تصویر فرد

  جواد وطن پرست‏ - ۲۳م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام من کارشناسی رشته امور تربیتی دانشگاه فرهنگیان میخونم با توجه به این که برای مجوز مرکز مشاوره شما میگین باید ۲ مدرک روان شناسی پشت سر هم داشته باشم برای ارشد مشاوره رو انتخاب کنم میتونم مجوز مرکز مشاوره بگیرم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۳م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بله میتونید.

 • تصویر فرد

  رضاامیدی‏ - ۲۴م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام من لیسانس عاوم تربیتی گرایش مدیریت وبرنامه ریزی آموزشی دارم برای ارشد گرایش روانشناسی تربیتی رو شرکت کردم به نظرشما بامدرک ارشدم میشه مرکز مشاوره زد ویا جایی به عنوان مشاوره استخدام شد وکلا انتخابم روچطور میبینید باتشکر

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۸م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. سوالتون تو اتاق فکر هم مطرح شده بود. در اونجا بهتون پاسخ داده شد.

 • تصویر فرد

  نیلوفر ‏ - ۲۵م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام من دانشجوی فرهنگیان رشته علوم تربیتی دبستان وپیش دبستان هستم .میخوام ارشد شرکت کنم چون دوس دارم توی دانشگاه بتونم تدریس کنم بنظرتون بین رشته های اموزش بهداشت و مشاوره و تکنولوژی اموزشی کدوم یکی برام بهتره؟ و ایا زاهدان دانشگاه ملی شونو داره؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۸م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. لطفا سوالتونو تو اتاق فکر مطرح بفرمایید. خیلی ممنون.

 • تصویر فرد

  سعیده جعفری‏ - ۳۱م تیر ماه۹۵ نظر داد

  سلام من دانشجوی فرهنگیان هستم رشته علوم تربیتی دبستان, چون عشق استاد دانشگاهی دارم میخوام بدونم باارشد تکنولوژی اموزشی میشه استاد دانشگاه شد؟ و اگه نه چه رشته ای رو پیشنهاد میکنین که با ارشدش بشه استاددانشگاه شد؟اون امکانه خوندن تا دکترا رو ندارم. ممنون

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام. لطفا سوالتون رو تو اتاق فکر مطرح کنید. با تشکر

 • تصویر فرد

  elnaz‏ - ۳۰م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  باسلام
  من مسیرمو انتخاب کردم میخوام کارشناسی ارشد مشاوره خانواده رو ادامه بدم
  اما صرفا جهت کنجکاوی دوسدارم بدونم چن نفر یا چن هزار نفر داوطلب کنکور روانشناسی 2هستند؟
  و سوال دومم ظرفیت دانشگاه اصفهان برای مشاوره تقریبا چن نفره؟
  ممنون

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۰م مرداد ماه۹۵ نظر داد

  سلام. تقریبا حدود 8 الی 9000 نفر هست. برای دیدن ظرفیت به دفترچه ارشد مراجعه کنید.

 • تصویر فرد

  شهریار‏ - ۵م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام من ترم 4روانشناسی هستم و عاشق رشتمم برای ارشد بالینی و یاعمومی ازکی بایدشروع کنم برای مطالعه؟برای قبولی دردانشگاه ملی بایدتقریبا رتبم چندبشه؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۶م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام. لطفا سوالتونو تو اتاق فکر گروه روانشناسی مطرح کنید. با تشکر

 • تصویر فرد

  عاطفه‏ - ۹م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام من دانشجوی رشته راهنمایی و مشاوره دانشگاه خوارزمی ام،به دلیل مشکلات مجبورم به شهر خودم برگردم،دانشگاه فردوسی با علوم تربیتی و گرایش کودکان استثنایی موافقت کرده.
  رشته مشاوره خودم بهتره یا این رشته از لحاظ آینده شغلی؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۹م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام. مشاوره بهتره. سوالتون رو تو اتاق فکر هم مطرح کنید تا مشاوران و سایر دوستان هم نظر بدن.

 • تصویر فرد

  افسانه بهشتی‏ - ۱۰م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام.من فوق لیسانس برنامه ریزی درسی دارم.میخوام بدونم میتونم دکترای مشاوره امتحان بدم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۳م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام. لطفا سوالتونو تو اتاق فکر مطرح بفرمایید.
  با تشکر

 • تصویر فرد

  دنیز‏ - ۱۱م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام من ارشد روانشناسی تربیتی مجازی شهید بهشتی قبول شدم.لیسانسم مشاوره بوده.فرهنگی هم هستم.میخواستم بپرسم کلا درس خوندن توی دانشگاه مجازی خیلی سخت میشه؟ به نظرتون ثبت نام کنم ارزشش رو داره با توجه به هزینه ی بالای مجازی؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۳م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام. لطفا سوالتونو تو اتاق فکر مطرح کنید. با تشکر

 • تصویر فرد

  زهرا‏ - ۲۴م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  باسلام ،ببخشید من دانشجوی ترم 7 تربیت معلم قران (دانشگاه علوم معارف ) هستم ،میخواستم ببینم برای ارشد چه رشته ای بخونم بهتره ؟؟؟علوم تربیتی 1 نمیدونم کودوم گرایشش بهتره یا علوم تربیتی 2 بخونم ؟؟؟؟ ممنون میشم راهنمایی کنید ،باتشکر

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۵م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام. گایش فلسفه آموزش و پرورش و یا روانشناسی تربیتی و یا گرایش روانشناسی اسلامی (مثبت گرا) براتون خیلی خوبه.

 • تصویر فرد

  ريحانه حسيني‏ - ۲۵م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام. يك سوال داشتم. من رشته كودكان استثنايي -عقب مانده ذهني ،قبول شدم نه روانشناسي كودكان استثنايي. آيا اين دو رشته مجزاست؟ياهردو روانشناسيه؟


 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۵م شهریور ماه۹۵ نظر داد

  سلام. این دو گرایش متفاوت هستند و اولی حالت مشاوره و دومی درمانی داره.

 • تصویر فرد

  Zahra‏ - ۶م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام خسته نباشید می خواستم ببینم کارشناسی علوم تربیتی با ارشد روانشناسی عمومی مرتبط است یعنی نیازی به گذراندن دروس جبرانی نمی باشد ؟

 • تصویر فرد

  خانم پور واحدی‏ - ۶م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام اگه علوم تربیتی 2 باشید نه نیازی نیست

 • تصویر فرد

  مریم‏ - ۶م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام من کارشناس بهداشت حرفه ای هستم و ارشد روانشناسی تربیتی قبول شدم خواستم ببینم اگر دکتری روانشناسی عمومی بگیرم میتونم مجوز مطب جهت مشاوره بگیرم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۸م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بله می تونید.

 • تصویر فرد

  Sepideh‏ - ۸م مهر ماه۹۵ نظر داد

  بادرود و احترام خدمت شما موسسه سه گام خواهش ميكنم راهنماييم كنيد مغزم درد ميكنه بس فكر و خيال ميكنم!من كارداني كامپيوتر خوندم نتونستم موفقيتي خاصي.كسب كنم!تو كارشناسي تغيير رشته دادم مديريت أمور فرهنگي خوندم وموفق بودم اما چون ارشد اين رشته تو شهر خودم نبود و ازطرفي طَي دوسال اخير ب روانشناسي تربيتي علاقمند شدم ارشد رو آزاد روانشناسي تربيتي قبول شدم تو يه شهر نزديك ب شهر خودم من اهل رشت هستم ك تنكابن قبول شدم!استرس و اضطراب كلا وجودمو گرفته ك اگ نتونم موفق شم تو رشته چيكاركنم يا اينكه اين همه شهريه و هزينه رو دست خانوادم بزارم چي!خلاصه نگرانم شديدا واقعا دنبال كسي ميگردم صادقانه مشاوره بده و راه حل درست بهم بده!و باز ازطرفي خانوادم اصرار دارن ك ثبت نام كنم حتما!شايد سال ديگ قبول نشم! اخه بعد دوسال ارشد قبول شدم و خانوادم ميگن موقعيت رو از دست نده!من هم نگران هزينه هاش هستم و هم ميترسم رشته سختي باشه و نتونم موفق شم!
  خواهش ميكنن منو تو الويت قرار بديد و راهنماييم كنيد بسيار سپاسگزارم،

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۱م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. لطفا سوالتون رو تو اتاق فک رگروه روانشناسی 2 مطرح کنید. با تشکر

 • تصویر فرد

  دانشجوی دانشگاه فرهنگیان‏ - ۱۳م مهر ماه۹۵ نظر داد

  با سلام و خسته نباشید خدمت شما مشاور محترم
  رشته ی بنده علوم تربیتی گرایش اموزش ابتدایی از دانشگاه فرهنگیان هست به نظر شما برای ارشد مشاوره بخونم یا بالینی ؟ ایا رشته بالینی در اموزش پرورش اعمال میشه یا نه؟ به طور کلی برای یک دانشجوی دانشگاه فرهنگیان شرایط کدام رشته مناسب تر است؟

  ممنون میشم اگه سریع تر پاسخ بدید.

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۰م فروردین ماه۹۶ نظر داد

  سلام. مشاوره بهتره براتون

 • تصویر فرد

  صغری‏ - ۱۴م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. من رشته کارشناسی ام جغرافیا بود. آیا ارشدمی توانم علوم تربیتی گرایش آموزش و پرورش ابتدایی را بخونم تابتونم در آموزش و پرورش فعالیت کنم؟ و این گرایش مربوط به علوم تربیتی چند است؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۰م فروردین ماه۹۶ نظر داد

  سلام. بله می تونید. همه علوم تربیتی ها ادغام شدند.

 • تصویر فرد

  دانشجو‏ - ۱۵م مهر ماه۹۵ نظر داد

  باسلام ببخشید
  ایادانشجویان علوم تربیتی درصورت داشتن مدرک لیسانس علوم تربیتی وگرفتن مدرک فوق لیسانس دررشته بالینی و یا مشاوره حق گرفتن مجوزبرای کلینیک راداراهستند؟ لطفا کامل توضیح دهید.

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۸م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. باید دکترا رو هم بگیرید و البته باید دوره های بالینی مربوطه زیر نظر سازمان روانشناسی رو هم بگذرونید.

 • تصویر فرد

  محسن‏ - ۲۰م مهر ماه۹۵ نظر داد

  با سلام و خسته نباشید خدمت مدیر محترم این سایت و همه دوستان
  من لیسانس و فوق لیسانس مهندسی عمران دارم و بنا به دلایلی دوسدارم روانشناسی را هم بخونم و اگر لطف کنید به چنتا سوال من جواب بدین ممنون میشم
  ۱)ایا از مقطع ارشد من میتونم باتوجه به لیسانس غیره مرتبط شرکت کنم و در هرگرایشی بخوام؟
  ۲)برای مجوز کلنیک یا مرکز مشاور اگر دو مقطع فوق و دکترا بگیریم مشکلی نداره؟
  ۳)به نظرتون برای کمک بهتر به مردم و وسعت کاری کدوم گرایش از روانشناسی یا مشاوره بهتره اصلا درامد کاری مهم نیست.
  با تشکر

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۲م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. 1- بله می تونید. 2- بله مجوز میدن. 3- مشاوره خانواده

 • تصویر فرد

  فاطمه ‏ - ۲۲م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام من دانشجوی لیسانس علوم تربیتی هستم ازدانشگاه فرهنگیان. میخواستم بدونم برای ارشد(باانگیزه استادی و هییت علمی) بین روان شناسی عمومی و مشاوره کدوم یکی رو بهم پیشنهاد میکنین؟ ممنون

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۲م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. مشاوره

 • تصویر فرد

  فاطمه ‏ - ۲۲م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام لیسانس علوم تربیتی گرایش پیش دبستانی دارم واستخدام آ.پ هستم 1.میتونم همزمان هم ارشد روان عمومی بدم هم ارشد مشاوره؟ 2. اگه نه کدوم یکی بهتره؟ 3. اگ مشاوره پیشنهاد میدین کدوم رشته ی مشاوره بهتره؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۲م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. همزمان هر دو رو نمی تونید شرکت کنید. چون هر دو اصلی هستند. اصولا با توجه به لیسانستون روانشناسی تربیتی از گروه روانشناسی 2 بهتره براتون.

 • تصویر فرد

  فاطمه ‏ - ۲۲م مهر ماه۹۵ نظر داد

  ممنون از پاسخگویی سریعتون. میشه توضیح بدین ک چرا نسبت به روان عمومی مشاوره رو پیشنهاد میکنین وبهتر میدونینش ؟ چون واقعا من دودلم بین این دو رشته و حتی کتابای ارشد روانشناسی عمومی رو هم خریدم ولی هنوز تردیددارم ک کدوم یکی بهتره .وسوال دیگه اینکه کدوم گرایش مشاوره رو بهتر میدونین بنا به همون انگیزه هایی ک گفتم؟ ممنونم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۴م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. اصولا به دلیل رشد بازار کار پیشنهاد می دیم. مشاوره خانواده بهترین گرایششه

 • تصویر فرد

  محصل‏ - ۲۲م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام
  به نظر شما برای کسی که علوم تربیتی دانشگاه فرهنگیان میخونه، برای ارشد مشاوره خانواده بهتره یا بالینی؟؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۴م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. خانواده

 • تصویر فرد

  هستی‏ - ۲۵م مهر ماه۹۵ نظر داد

  با سلام من کارشناسی ادبیات دارم و ارشد مشاوره برای دکترا کدوم گرایش بازار کار بهتری داره دحال حاضرم بدلیل غیر مرتبط بودن بیکارم ممنون

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۷م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. کدوم گرایش مشاوره رو ارشد دارید؟

 • تصویر فرد

  حسینی‏ - ۲۷م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام
  من لیسانس حسابداری دارم.ولی علاقه خاصی به تدریس و حضور دراموزش وپرورش دارم.
  ایا میتونم واسه ارشد روانشناسی تربیتی بخونم واستخدام بشم؟
  ایا سن هم مد نظر هست یا نه؟۲۹ سالمه.
  چه کنم که بتونم استخدام اموزش وپرورش بشم...؟؟؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۷م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. تربیتی خوبه براتون. با گرفتن ارشد میزان سنی مورد پذیریش هم افزایش پیدا می کنه و از این نظر به مشکل نمیخورید.

 • تصویر فرد

  زهره بیدسکی‏ - ۲۷م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام من دانشجویی روانشناسی عمومی هستم می خوام ارشد امتحان بدم ولی بین روانشناسی تربیتی و مشاوره موندم کدوم رو انتخاب کنم ،شرایطم هم اینه که همسرم میگه شغل اینده ام باید فقط تدریس باشه حالا کدوم برای من بازار کار بیشتری داره ممنون میشم جوابم رو سریع بدین

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۷م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. با توجه به این شرایط تربیتی بخونید که قبولیش راحت تره.

 • تصویر فرد

  زهره بیدسکی‏ - ۲۷م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام میشه شغل های اینده مشاوره و روانشناسی تربیتی رو برام بزارین ممنونم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۷م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام. لطفا سوالتون رو تو اتاق فکر مطرح کنید. با تشکر

 • تصویر فرد

  ريحانه حسيني‏ - ۲۸م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام مجدد
  من كه رشته ارشد كودكان استثنايي-عقب ماندگان ذهني قبول شدم،مدرك روانشناسي دريافت ميكنم ؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲م آبان ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بله

 • تصویر فرد

  هدیه‏ - ۲۹م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام وقت بخیر ، من کارشناسی علوم اجتماعی دارم ، خیلی علاقه داشتمو دارم روانشناسی بالینی بخونم ، علی رغم این موارد در مورد قبولی سخت و متقاضی زیاد تو این رشته ، اساتید پیشنهاد میدادن که سمت روانشناسی تربیتی و مشاوره برید ، هرچند هدف من بیشتر ارتقاء سواد و دانشم هس وهمچنین قبولی دوره ی روزانه ، الان خیلی مردد هستم چی انتخاب کنم که برام مفید باشه و توفیق داشته باشم.

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲م آبان ماه۹۵ نظر داد

  مشاوره خانواده هم قبولیش سخته. تربیتی به مراتب راحتتره.

 • تصویر فرد

  اندش‏ - ۳۰م مهر ماه۹۵ نظر داد

  سلام من لیسانس مدیریت اموزشی هستم میخوام برای ارشد مشاوره رو انتخاب کنم و چندتا از منابع رشته خودمو دارم خواستم بدونم که به کارم میاد؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲م آبان ماه۹۵ نظر داد

  سلام. لطفا به اتاق فکر مراجعه کنید. با تشکر

 • تصویر فرد

  روشنا‏ - ۲م آبان ماه۹۵ نظر داد

  با سلام
  لیسانس مدیریت بازرگانی میتونه برا ارشد گرایش های علوم تربیتی 2 رو انتخاب کنه ؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۱م آبان ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بله م یتونید.

 • تصویر فرد

  روشنا‏ - ۲م آبان ماه۹۵ نظر داد

  سلام مجدد
  گفتم که مدیریت بازرگانی ام چند سالی از اخذ لیسانسم میگذره از درسای حل کردنی بدم میاد و حوزه آموزش رو دوستدارم میخوام بدونم برا ارشد آیا میتونم گرایش های علوم تربیتی 2 شرکت کنم؟کدوم گرایش علوم تربیتی 2 بهتره منظورم از نظر بازار کار برا خانوماست؟ و اینکه آیا برای من علوم تربیتی مدیریت آموزشی بهتره یا گرایشی مثل روانشناسی تربیتی( چون شنیدم اینم گرایش خوبیه)؟ لطفا کمک کنید خیلی گیج شدم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۱م آبان ماه۹۵ نظر داد

  سلام. تربیتی بهتره.

 • تصویر فرد

  فاطمه ‏ - ۴م آبان ماه۹۵ نظر داد

  با سلام
  ب نظر شما کدام یک از موسسات در زمینه ازمون ازمایشی در رشته روانشناسی تربیتی موفق تر هست؟درسته ک سوالای مدرسان خیلی سخت هست؟
  و سوال دیگه اینکه ایا در رشته روانشناسی تربیتی برای کار در مهدکودک یا حتی تاسیس مهدکودک باید رشته لیسانس و ارشد مرتبط باشه؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۱م آبان ماه۹۵ نظر داد

  سلام. لطفا سوالتون ور در اتاق فکر مطرح کنید.

 • تصویر فرد

  حميدي‏ - ۸م آبان ماه۹۵ نظر داد

  سلام خسته نباشيد.اموزگارمقطع ابتدايي هستم ليسانس مديريت دولتي دارم چون ازتدريس خسته شدم وحكمم اموزگاريه خواستم براي ارشد رشته اي ازروانشناسي رو بخونم ك بتونم مثلا ب عنوان مشاور ب كارادامه بدم.ب نظرشما چكار كنم؟همون مشاوره روانتخاب كنم؟ظاهرا رقابت تواين رشته زياده.غيرازمشاوره با چ گرايشي ازروانشناسي ميتونم ازتدريس رها بشم؟ممنون ميشم كمكم كنيد.منتظرراهنما ييتون هستم.

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۱م آبان ماه۹۵ نظر داد

  سلام. روانشناسی تربیتی

 • تصویر فرد

  mahsa‏ - ۹م آبان ماه۹۵ نظر داد

  سلام و خسته نباشید.. من لیسانس حسابداریم ارشد مشاوره توانبخشی پیام نور آموزش محور قبول شدم. به این رشته خیلی علاقمندم اما میخوام بدونم بعد از فارغ التحصیلی تو چه زمینه هایی میتونم فعالیت کنم و اینکه اگه بعد از ارشد به جای دکترا لیسانس روانشناسی بگیرم بعدش میتونم مجوز مرکز مشاوره بگیرم یا حتما باید اول لیسانس گرفت بعد فوق لیسانسشو ؟ ینی میشه اول فوق لیسانسشو بگیرم بعد لیسانسش؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۱م آبان ماه۹۵ نظر داد

  سلام. مشکلی نداره لیسانس رو بگیرید و بعد بهتون مجوز میدن.

 • تصویر فرد

  parisa shayegh‏ - ۱۱م آبان ماه۹۵ نظر داد

  سلام .من میخواستم ارشد اموزش ÷یش دبستان بخونم که زیر مجموعه علوم تربیتیه ولی هیچی ازش نیست چرا؟؟؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۱م آبان ماه۹۵ نظر داد

  زیر مجموعه علوم تربیتی 2 هست. قبلا به روانشاسی 2 می گفتند علوم تربیتی 2. الان علوم تربیتی 3 تاست و روانشناسی هم 2 تا.

 • تصویر فرد

  روشنا‏ - ۱۲م آبان ماه۹۵ نظر داد

  باسلام
  با ارشد روانشناسی تربیتی مجوز تاسیس مهد میدن یا باید حتما ارشد با رشته لیسانس مرتبط باشه؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۹م فروردین ماه۹۶ نظر داد

  سلام. یا باید سوابق کار مرتبط و دوره هاشونو گذرونده باشید یا دو مدرک پشت سر همتون مرتبط باشه.

 • تصویر فرد

  f‏ - ۱۵م آبان ماه۹۵ نظر داد

  باسلام من کارشناسی برق خوندم والان برای انتخاب رشته ارشد دچار مشکل در انتخاب بین رشته های مشاوره و روانشناسی و تکنولوژی اموزشی و علوم تربیتی شدم لطفا راهنماییم کنید.البته ترجیح خودم به رشته ای غیر از این مجموعه هست ولی باتوجه به بازار کار افتضاح بقیه رشته ها پیشنهادبقیه است

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۹م فروردین ماه۹۶ نظر داد

  مشاوره خانواده

 • تصویر فرد

  سمانه‏ - ۱۹م آبان ماه۹۵ نظر داد

  سلام لیسانس مدیریت دارم میخوام ارشد روانشناسی تربیتی شرکت کنم.میشه راهماییم کنین میخوام بدونم آینده شغلیش چیه و اینکه میشه استاد دانشگاه شد؟(حالا مثلا تو دانشگاه پیام نور) و اینکه آیا من که ارشدم میشه غیر مرتبط برای بازار کار محدودیتی برام داره مثلا برای مجوز مهدکودک یا کارای دیگه؟باسپاس از شما

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۹م فروردین ماه۹۶ نظر داد

  سلام. در سوالی مشابه جواب داده شد.

 • تصویر فرد

  حميدي‏ - ۲۱م آبان ماه۹۵ نظر داد

  باسلام وخسته نباشيد.من قبلا هم ازشماراهنمايي گرفتم،ليسانس مديريت دولتي دارم براي ارشد خواستم روانشناسي تربيتي ب پيشنهادشما بخونم.سوالم اينه اگربخام مديريت اموزشي بخونم باتوجه ب رشته ليسانسم راحت ترنيس؟ازنظرواحدهاي درسي ميگم،ايا درروانشناسي دورههاي عملي يا تخصصي تري بايدبگذرونم؟اموزگارابتدايي هستم.ممنون ك وقت ميگذاريد وپاسخ ميدين.

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۷م فروردین ماه۹۶ نظر داد

  سلام. احتمالا با توجه به شرایطی که گفتید بهتون پیشنهاد رشته رو دادند. شرایط فعلیتون تغییری کرده؟

 • تصویر فرد

  غزل بانو‏ - ۲۳م آبان ماه۹۵ نظر داد

  سلام وقت بخیر.من لیسانس روانشناسی عمومی دارم.در جایی هم مشغول به کار نیستم.حالا میخوام برای ارشد ادامه بدم.وقتم محدود هست.واقعا نمیدونم چی بخونم.میخوام رشته ای باشه که هم بشه باهاش استخدام اموزش و پرورش شد هم بشه باهاش بیرون از اموزش و پرورش هم کاری کرد.به نظرتون با این شرایط چه شاخه ای بخونم بهتره؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۷م فروردین ماه۹۶ نظر داد

  سلام. رشته مشاوره مدرسه براتون خوبه.
  می تونید تو پنل مشاوره و برنامه ریزی 3گام عضو بشید و علاوه بر استفاده از 10 روز برنامه ریزی رایگان از یک جلسه مشاوره تخصصی رایگان هم استفاده کنید.

 • تصویر فرد

  نجمه‏ - ۲۴م آبان ماه۹۵ نظر داد

  سلام وقتتون بخیر
  رشته کارشناسی من علوم تربیتی گرایش مدیریت برنامه ریزی هست.ب نظرتون برای ارشد مشاوره بخونم یا روانشناسی تربیتی؟بازار کار کدوم بهتره
  ممنون

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۷م فروردین ماه۹۶ نظر داد

  سلام. مشاوره.
  می تونید تو پنل مشاوره و برنامه ریزی 3گام عضو بشید و علاوه بر استفاده از 10 روز برنامه ریزی رایگان از یک جلسه مشاوره تخصصی رایگان هم استفاده کنید.

 • تصویر فرد

  سامان‏ - ۲۷م آبان ماه۹۵ نظر داد

  سلام من رشته علوم تربیتی گرایش مدیریت آموزشی هستم اگر بخاهم رشته های روانشناسی تربیتی یا مشاوره برا ارشد بخونم میتوانم بعدن مجوز مطب بگیرم؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۶م فروردین ماه۹۶ نظر داد

  سلام. لطفا سوالتون رو در اتاق فکرگروه مطرح کنید.

 • تصویر فرد

  غفوری‏ - ۲۷م آبان ماه۹۵ نظر داد

  سلام.
  من لیسانس تربیت بدنی دارم میتونم کارشناسی ارشد یکی از شته های روانشناسی بخونم؟
  اگه میتونم کئوم برا استخدامی بهتره؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۱۶م فروردین ماه۹۶ نظر داد

  سلام. بله می تونید.

 • تصویر فرد

  sedighe‏ - ۵م آذر ماه۹۵ نظر داد

  سلام خسته نباشد
  من کارشناسی رو کشاورزی گرایش علوم باغبانی خوندم آیا برای ارشد میتونم روانشناسی شرکت کنم؟وشانس قبولی روانشناسی عمومی دانشگاه خودم رو دارم بنظرتون؟دانشگاه خلیج فارس هستم منابع ارشد برای منی که کارشناسی دروس رو نگذروندم سخت نیست؟و امکان اینکه پیش نیاز بخورم برای ارشد وجود داره؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  سلام. پیش نیاز که حتما می خورید. احتمال قبولیتون هم بستگی داره به تایم مطالعه و پشتکارتون

 • تصویر فرد

  زهرا‏ - ۶م آذر ماه۹۵ نظر داد

  سلام و خسته نباشید
  ضمن تشکر از سایت خوبتون و راهنمایی های عالیتون.
  سوالی داشتم.
  من لیسانس نرم افزار هستم و میخوام برای ارشد فراگیر دوره ی هفدهم ثبت نام کنم .
  اما از رشته ی خودم خسته شدم و میخوام رشته ای را انتخاب کنم که بازکار خوبی داشته باشه.
  از طرفی علاقه ی خیلی زیادی به استخدام در اموزش و پرورش و تدریس دارم.
  بین رشته های روانشناسی تربیتی و مشاور مدرسه دو دل هستم.
  اگه میشه راهنمایی کنید وقت زیادی ندارم.
  در ضمن برای هر کدام از این رشته ها که بخوام بخونم باید راه دوری برم.
  اطرافیان میگن فائده و ارزشی نداره.
  از طرفی بازارکارش معلوم نیست.
  خواهش میکنم راهنماییم کنید.
  بگین چه رشته ای بهتره باتوجه به علاقم به تدریس.
  بعد اینکه کدوم دانشگاهای آزاد و غیر انتفاعی روانشسناسی تربیتی و مشاور مدرسه رو دارن؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  سلام. در سوالی که بعد از ما پرسیدید جوابتون رو دادیم.
  برای اینکه بفهمید کدوم دانشگاههای آزاد یا سراسری پذیرش دارند به دفترچه انتخاب رشته 95 سراسری موجود در سایت سازمان سنجش و دفترچه راهنمای ثبت نام دانشگاه آزاد مراجعه کنید.

 • تصویر فرد

  زهرا‏ - ۶م آذر ماه۹۵ نظر داد

  با عرض پوزش من مجدد سوالی داشتم.
  اینکه من اگه روانشناسی تربیتی و یا مشاور تحصیلی بخونم بنظرم ریسکه .
  چون این رشته هارو فقط اموزش و پرورش میگیره.
  اگه یه وقتی ازموش و پروش این رشته ها رو نگیره چه کار باید کرد.دیگه بازار کار دیگه ای نداره یعنی؟!!!
  خواهش میکنم ازتون کمکم کنید من خیلی دو دلم
  دوست دارم تدریس کنم اما نمیدونم چه رشته ایو انتخاب کنم که بتونم استخدام شم
  و اینکه سوالی دیگه ...ایا اموزش و پرورش هر سال یکبار ازمون داره؟!
  و یه رشته ای هم هست بنام مدیریت اموزشی .
  بین این سه رشته بنظر شما باتوجه به مسائلی که گفتم کدوم بهتره بخونم.
  لطفا زود جواب بدین خیلی درگیری پیش اومده تو ذهنم.
  ممنون .

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  سلام. مشاوره خانواده و یا مدیریت آموزشی بهتره براتون.

 • تصویر فرد

  علی‏ - ۹م آذر ماه۹۵ نظر داد

  سلام.میشه با ارشد روانشناسی تربیتی کلینیک روانشناسی زد یا نه؟ممنون میشم زودتر جواب بدین.

 • تصویر فرد

  آقای افشار‏ - ۲۶م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  سلام.خیر.

 • تصویر فرد

  رشنو‏ - ۱۵م آذر ماه۹۵ نظر داد

  سلام من لیسانسم مدیریت دولتی هست ،لطفا"راهنماییم کنید میتونم ارشد مشاوره خانواده بخونم؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بله می تونید.

 • تصویر فرد

  azarmahi‏ - ۲۵م آذر ماه۹۵ نظر داد

  مدرک لیسانسم سطح 2 حوزه است.برای ارشد چه رشته ای شرکت کنم که شانس استخدام در آموزش وپرورش را داشته باشم؟ رشته علوم تربیتی یا مشاوره و راهنمایی, لطفا راهنمایی کنید

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  سلام. علوم تربیتی شانس بیشتری بهتون میده.

 • تصویر فرد

  سهیل حسین آبادی‏ - ۲۷م آذر ماه۹۵ نظر داد

  سلام،خسته نباشید،ی سئوال داشتم،اینجانب لیسانس تربیت معلم زبان و ادبیات فارسی دانشگاه آزاد هسم،واسه ارشد چه رشته ای رو میتونم بخونم،بازار کار داشته باشه،لطفا راهنمایی ام کنید،تشکر

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  سلام. رشته های مدیریت و مشاوره خوب هست براتون.

 • تصویر فرد

  الهه‏ - ۴م دی ماه۹۵ نظر داد

  ممنون از مطالب مفیدتون .سوالی داشتم از حضورتون اینکه بالیسانس روانشناسی پیام نور میشه برای ارشد تربیت معلم خوند .ایا این دانشگاه دراین مقطع شرایط سنی داره ؟من متولد۶۵ هستم

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  سلام. ارشد تربیت معلم ویژه فرهنگیانه نه سایر افراد.

 • تصویر فرد

  atiyhe‏ - ۷م دی ماه۹۵ نظر داد

  سلام من رشته کارشناسیم مهندسی بوده ولی برا ارشد میخوام روانشناسی بخونم بنظرتون کدوم گرایش روانشناسی بازار کار بهتری داره

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  در گروه روانشناسی: بالینی
  در گره مشاوره: مشاوره خانواده

 • تصویر فرد

  بندرعباس‏ - ۸م دی ماه۹۵ نظر داد

  سلام
  من ليسانسم علوم قراني خوندم و به مشاوره علاقه دارم و بازار كاري ندارم
  بنظرتون ارشد كدام گرايش بخوانم بهتره؟!
  براي ثبتنام ارشد رفتم كافي نت گفتند رشته راهنمايي ومشاوره نيست
  لطفاراهنمايي فرماييد

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  سلام. باید مجموعه مشاوره رو ثبت نام می کردید.

 • تصویر فرد

  سما‏ - ۹م دی ماه۹۵ نظر داد

  سلام من تازه میخوام وارد دانشگاه بشم و روانشناسی بالینی دوست دارم هم دوست دارم ت بیمارستان کار کنم روانشناسی بالینی میشه تو بیمارستان کار کرد

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  سلام. بله میشه.

 • تصویر فرد

  pp‏ - ۹م دی ماه۹۵ نظر داد

  سلام . من کارشناسیم رشته آموزش و پرورش کودکان استثنایی(عقب مانده ذهنی)دانشگاه فرهنگیان هستش سال آخرم . میخوام امسال کنکور ارشد بدم و بین رشته های روانشناسی کودکان استثنایی و روانشناسی بالینی و مددکاری و مشاوره تردید دارم .نمیدونم کدومشو انتخاب کنم . به نطر شما کدومش بهتره و چرا؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  سلام. روانشناسی کودکان استثنایی و یا مشاوره خانواده براتون بهتره.

 • تصویر فرد

  زهرااستادی‏ - ۱۰م دی ماه۹۵ نظر داد

  سلام خسته نباشید
  من رشته کارشناسیم مشاوره هستش بنظر شما برای ارشد چه رشته ای بهتره بخونم؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  سلام. مشاوره خانواده

 • تصویر فرد

  میلاد‏ - ۲۱م دی ماه۹۵ نظر داد

  سلام من چند سوال داشتم.

  1_چرا دانشگاه سراسری ضرایب روانشناسی بالینی رو نزاشتین؟
  2-من دانشجوی روانشناسی هستم علاقه زیادی دارم.ایا این رشته نمیتونه در امد خوبی داشته باشه؟ ماهی 2 تومنی یا 1 تومنی یا کمتر یا بیشتر؟
  3_در چه سنی می توان مرکز مشاوره ای زد؟
  4-کارگاه هایی ک وجود داره قمتش به ریال هست یا تومان؟ در سایت نظام روانشناسی زده رو میگم.
  5-و هر کارگاه چند امتیاز داره؟و بعد کارگاه ها باید ازمونی یا امتحانی چیزی داد؟
  6-برای دفتر مشاوره ای زدن سخته؟سوالات مصاحبه این ها به چه طریقی هست؟

  ممنون میشم اگر جواب بدید

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  سلام.
  1- بالینی جزء گرایشهای گروه مشاوره نیست باید به این لینک برید برای بالینی:
  http://3gaam.com/field/content/1206/%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AF%D9%81%D8%AA%D8%B1%DA%86%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D8%AF-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D9%86%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C1
  2- بالینی و مشاوره خانواده خوبه براتون.
  3- به سن ارتباطی نداره. به مدارک و دوره ها بستگی داره.
  4- باید چک کنیم تا بهتون بگیم.
  5- اون رو هم بعد از چک کردن باید بهتون بگیم

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید. خواهشمند است سوالات خود را در قسمت اتاق فکر این رشته مطرح نمایید

تصویر فرد