برای مطالعه خود، هوشـــــمندانه برنامه ریزی کنید .

گزیده ای از اتاق فکر مجموعه حقوق

ورود به اتاق فکر
 • کسب رتبه اول

  باسلام ووقت بخیر خدمت مشاور محترم من ترم7 کارشناسی ازدانشگاه پیام نور هسم یه آمادگی نسبی به نصف منابع مطالعاتی دارم و مصمم هستم که میخوام رتبه1کنکور ارشد95 گرایش حقوق خصوصی بشم و تا زمان کنکور یه برنامه ریزی فشرده کردم ومطمئنم عملی میکنم به موقع و سروقت ولی این مهم برام پیش اومده که من کلا با متون حقوقی میانه ای ندارم و معدلم تا به این ترم14.5هس و اینکه معدل 20درصد تاثیر داره یکم نگران این قضیه هستم که نکنه تاثیرمنفی بذارن این موردها استدعا میکنم اینجانب رو راهنمایی بفرمایین

 • برنامه

  سلام با تشکراززحماته شما'من دانشجو کارشناسی فقه ومبانی حقوق هستم' امسال میخام که برای آزمون وکالت وسردفتری هم شرکت کنم' و همینطور برای آزمون کارشناسی ارشدحقوق'لطفا راهنماییم کنید چه برنامه ای بریزم که آزمون موفقی داشته باشم''ممنون'

 • الهیات فقه و مبانی حقوق

  سلام
  لطفا یک تحلیل تخصصی از آزمون فقه و مبانی حقوق امسال نسبت به سال گذشته بفرمایید
  و اینکه آیا سه گام در انتخاب رشته فقه و مبانی حقوق نیز فعال هست یا خیر ؟

 • فقه و مبانی حقوق

  ببخشید در چه قسمتی از سایت تحلیل کنکور 95 را قرار می دهید و چه زمانی؟

 • تخمين رتبه

  با سلام من ترم ٦ حقوق هستم امسال ارشد شركت كردم با معدل ١٨.٥ از دانشگاه فردوسي و درصداي همه درسا بين ٦٠ تا ٧٠ و زبان ٣٠ آيا حقوق خصوصي بهشتي قبول ميشم؟

گرایش ها و منابع کارشناسی ارشد حقوق

تعداد بازدید 35173 دفعه

منابع کارشناسی ارشد حقوق به تناسب گرایشهای آن متفاوت است و توضیحاتی درباره گرایشها داده می شود و سپس از طریق لینکها به معرفی منابع ارشد حقوق پرداخته می شود.

1- گرایش حقوق عمومی در کارشناسی ارشد حقوق

گرایش حقوق عمومي در کارشناسی ارشد حقوق به بررسي و تبيين روابط في ما بين دولت و ساير اشخاص حقيقي و حقوقي هر جامعه مي‌پردازد. مفهوم قدرت و حاكميت، حدود و ثغور اعمال حاكميت عمومي و چگونگي جلوگيري از تضييع حقوق افراد جامعه توسط مقامات عمومي از مباحث عمده اين گرايش مي‌باشد. حقوق اساسي، حقوق اداري، حقوق كار و حقوق مالي از زير‌شاخه‌هاي گرايش حقوق عمومی به شمار مي‌آيد و هدف نهايي آن تبيين مفهوم قدرت حاكميت و چگونگي اعمال حاكميت عمومي با توجه به حفظ حقوق اشخاص مي‌باشد. در آزمون كارشناسي ارشد رشته حقوق عمومي، از داوطلبان در پنج عنوان درسي امتحان به عمل مي‌آيد كه هر يك داراي منبع خاصي براي مطالعه بوده و مواد و ضرايب هر يك به شرح جدول روبرو مي‌باشد.

برای مطالعه درباره بهترین منابع کارشناسی ارشد حقوق در گرایشهای مختلف به لینک زیر مراجعه کنید.

 

بهترین منابع کارشناسی ارشد حقوق به تفکیک شرایط داوطلب

 

در کنار بهترین منابع، شما نیازمند یک برنامه ریزی بسیار منسجم برای کسب رتبه های برتر هستید. متخصصین رشته حقوق 3گام، خود رتبه های برتر کارشناسی ارشد حقوق هستند که در کنار دانش تخصصی خود، مهارتهای مشاوره بسیار خوبی دارند. برای دریافت برنامه ریزی های منسجم از لینک زیر میتوانید ثبت نام کنید.

 

ثبت نام برای دریافت برنامه ریزی

 

       عنوان درس   

   ضريب   

       متون حقوقي    
       متون فقه    
       بين الملل عمومي    
       حقوق اداري    
       حقوق اساسي   

    1
    1
    1
    2
    2

 

2- گرایش حقوق خصوصی در کارشناسی ارشد حقوق

از قدیمی ترین گرایش ها درکارشناسی ارشد حقوق، حقوق خصوصی است و شاید ساده ترین تعریف از آن همین باشد که حقوق خصوصی به دنبال تنظیم روابط افراد با یکدیگر است. گرایش حقوق خصوصي در کارشناسی ارشد حقوق، در واقع حقوق مادر محسوب شده و به تنظیم روابط بین افراد جامعه با یکدیگر می پردازد و دولت در آن نقش قابل توجهی را ایفا نمی نماید. این شاخه حقوق در مباحث حقوق مدني، مسئوليت مدني، حقوق تجارت، آيين دادرسي مدني، متون فقه، قواعد فقه و اصول فقه بحث مي‌نمايد. دانشجويان گرایش حقوق خصوصی در کارشناسی ارشد حقوق پس از فراغت از تحصيل تسلطي بر مباحث پيش گفته پيدا مي‌نمايند.

دانشجویان گرایش حقوق خصوصی، واحدهایی چون حقوق مدنی، مسئولیت مدنی، حقوق تجارت، آیین دادرسی مدنی، متون فقه، اصول فقه و قواعد فقه را میگذرانند. در آزمون كارشناسي ارشد رشته حقوق خصوصي، از داوطلبان در پنج عنوان درسي امتحان به عمل مي‌آيد كه هر يك داراي منبع خاصي براي مطالعه بوده و مواد و ضرايب هر يك به شرح جدول ذيل مي‌باشد.

 

بهترین منابع کارشناسی ارشد حقوق خصوصی

 

       عنوان درس

   ضريب  

       متون حقوقي

       حقوق مدني

       حقوق تجارت

       آيين دادرسي مدني    

       متون فقه

    1

    3

    1

    1

    1

 

مشاوره های تلفنی و حضوری

 

3- گرایش حقوق بشر در کارشناسی ارشد حقوق

حقوق بشر علمي نوين و ميان رشته‌اي در عرصه جهاني است كه با مباني جامعه‌شناسي و فلسفه سر و كار داشته و در دهه‌هاي اخير به دليل ناكارآمدي مباني حقوق صرف و روابط اجتماعي داخلي و بين‌المللي نُزج گرفت. 
دروسي همچون انسان‌شناسي، نقد مباني فلسفي حقوق بشر، حقوق بشردوستانه بين‌الملل، حقوق همبستگي، حقوق مدني سياسي، حقوق اقتصادي اجتماعي فرهنگي، عدالت قضايي و حقوق بشر در اسلام جزء واحدهاي درسي گرایش حقوق بشر در مقطع کارشناسی ارشد هستند. اين رشته بيشتر مورد توجه كساني است كه تمايل دارند در دانشگاه‌هاي خارجي به ادامه تحصيل و در سازمان‌هاي بين‌المللي به اشتغال بپردازند. از ويژگي‌هاي اين رشته در ايران برگزاري سمينارهاي متعدد و كارگاه‌هاي آموزشي است و زمينه همكاري‌ها و رفت و آمد علمي بين‌الملل را فراهم آورده، به نحوي كه اعزام دانشجو به خارج براي دوره‌هاي آموزش كوتاه مدت در هيچ گرايش مقطع كارشناسي ارشد حقوق تا اين اندازه صورت نمي‌پذيرد. در آزمون كارشناسي ارشد رشته حقوق بشر از داوطلبان در شش عنوان درسي امتحان به عمل مي‌آيد كه هر يك داراي منبع خاصي براي مطالعه بوده و مواد و ضرايب هر يك به شرح جدول ذيل مي‌باشد:

 

بهترین منابع کارشناسی ارشد حقوق

 

      عنوان درس

   ضريب   

       متون حقوقي       

       بين‌الملل عمومي       

       حقوق اساسي       

       حقوق مدني (تعهدات)       

       حقوق جزا و آيين دادرسي كيفري       

       سازمانهاي بين‌المللي       

    2

    2

    3

    1

    1

    2

 

4- گرایش حقوق تجارت بین الملل در کارشناسی ارشد حقوق

 مورد این گرایش شاید بهترین جمله ای که می توان گفت این باشد آینده دارترین و در عین حال سخت ترین گرایش حقوق  حقوق تجارت بين‌الملل را مي‌توان مجموعه‌اي از قواعد حاكم بر مبادلات تجاري ميان اشخاص حقيقي و حقوقي دانست كه واجد خصيصه فرامرزي يا داراي عنصري خارجي است. موضوعاتي نظير بيع بين‌المللي كالاها، حقوق حمل و نقل‌هاي بين‌المللي، سازمان تجارت جهاني، شركتهاي چندمليتي، تجارت الكترونيك، تعارض قوانين، حقوق انرژي و داوريهاي بين‌المللي در اين رشته مورد مطالعه قرار مي‌گيرند. فقر شديد منابع مطالعاتي و نيروي انساني متخصص در اين زمينه عرصه را براي فعاليتهاي حرفه‌اي و پژوهشي دانشجويان اين رشته مهيا كرده است. تسلط به زبانهاي خارجي به ويژه زبان انگليسي، لازمه فعاليتهاي موثر علمي و شغلي در اين حيطه است. در آزمون كارشناسي ارشد رشته حقوق تجارت بين‌الملل از داوطلبان در پنج عنوان درسي امتحان به عمل مي‌آيد كه هر يك داراي منبع خاصي براي مطالعه بوده و مواد و ضرايب هر يك به شرح جدول روبرو مي‌باشد.

 

بهترین منابع کارشناسی ارشد حقوق

 

       عنوان درس

   ضريب   

       متون حقوقي   

       حقوق مدني   

       حقوق تجارت   

       بين‌الملل عمومي   

       بين‌الملل خصوصي   

    2

    2

    1

    1

    1

 

 

ثبت نام برای دریافت برنامه ریزی

 

5- گرایش حقوق جزا و جرم شناسی در کارشناسی ارشد حقوق

جرايم و مجازات اعمالي است كه به جهت بي‌نظمي در جامعه نسبت به مرتكبين اين اعمال اجرا مي‌شود و درباره حقوق جزاي عمومي و اختصاصي، آيين‌دادرسي كيفري، كيفرشناسي و يا علم اداره‌ زندانها و حقوق كيفري بين‌المللي بحث مي‌نمايد. دانشجوياني كه قصد تحصيل در شاخه حقوق جزا و جرم شناسی را داشته باشند با مباحثي چون پليس علمي يا كشف علمي جرايم، روانشناسي و روان پزشكي كيفري، جرم‌شناسي، جامعه شناسي جنايي و پزشكي قانوني نيز آشنا مي‌شوند؛ به طوري كه پس از اتمام تحصيل در مباحث پيش گفته تسلط مي‌يابند. در آزمون كارشناسي ارشد رشته حقوق جزا و جرم شناسي از داوطلبان در پنج عنوان درسي آزمون به عمل مي‌آيد كه هر يك داراي منبع خاصي براي مطالعه بوده و مواد و ضرايب هر يك به شرح جدول زیر مي‌باشد: 

 

بهترین منابع کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی

 

       عنوان درس      

   ضريب   

       متون حقوقي   

       متون فقه   

       جزاي عمومي   

       جزاي اختصاصي   

       آيين دادرسي كيفري   

    1

    1

    2

    2

    2

 

6- گرایش حقوق مالکیت فکری در کارشناسی ارشد حقوق

 گرایش حقوق مالكيت فكري در کارشناسی ارشد حقوق، يكي از زيرشاخه‌هاي رشته حقوق خصوصي است. موضوع اين رشته، حمايت از حقوقي است كه به افراد به دليل آفرينش‌ها و خلاقيت‌هاي فكري، ابداعات و نوآوريهاي آنها اعطا مي‌شود. دانشجويان رشته حقوق مالکیت فکری در طول مدت تحصيل با كليات حقوق مالكيت فكري، حقوق مالكيت ادبي و هنري، حقوق مالكيت صنعتي، حقوق علايم و نامهاي تجاري، حقوق رايانه و نرم‌افزارهاي رايانه‌اي، حقوق انتقال تكنولوژي و دانش فني و تعارض قوانين آشنايي پيدا مي‌كنند بطوري كه پس از اتمام تحصيل تسلطي بر مباحث پيش گفته پيدا مي‌نمايند. در آزمون كارشناسي ارشد رشته حقوق مالكيت فكري از داوطلبان در چهار عنوان درسي امتحان به عمل مي‌آيد كه هر يك داراي منبع خاصي براي مطالعه بوده و مواد و ضرايب هر يك به شرح جدول زیر مي‌باشد:

 

بهترین منابع کارشناسی ارشد حقوق

 

         عنوان درس   

   ضريب   

         متون حقوقي   

         حقوق مدني   

         حقوق تجارت   

         متون فقه   

    3

    3

    2

    1

 

مشاوره های تلفنی و حضوری

 

 

7- گرایش حقوق بین الملل در کارشناسی ارشد حقوق

حقوق بين‌الملل شاخه اي از حقوق است كه به بررسي اصول و قواعد حقوق و تكاليف حاكم بر رفتار و روابط ميان دولتها و سازمانهاي بين المللي و همچنين اشخاص حقيقي در زمينه‌هاي مختلف مي‌پردازد. دانشجويان گرایش حقوق بین الملل کارشناسی ارشد حقوق، در طول مدت تحصيل با حقوق سازمانهاي بين‌المللي، حقوق بين‌الملل اسلامي، حقوق بين‌الملل خصوصي، متون حقوقي به زبان خارجه، مسئوليت مدني و روشهاي مسالمت آميز حل و فصل اختلافات بين‌المللي آشنا مي‌شوند به طوري كه پس از اتمام تحصيل تسلطي بر مباحث پيش گفته پيدا مي‌نمايند. در آزمون كارشناسي ارشد رشته حقوق بين‌الملل از داوطلبان در پنج عنوان درسي امتحان به عمل مي‌آيد كه هر يك داراي منبع خاصي براي مطالعه بوده و مواد و ضرايب هر يك به شرح جدول ذيل مي‌باشد:          

 

بهترین منابع کارشناسی ارشد حقوق

                                     

       عنوان درس

   ضريب   

       متون حقوقي   

       بين الملل عمومي   

       حقوق اساسي   

       حقوق مدني (تعهدات)   

       بين الملل خصوصي   

    2

    2

    1

    1

    1

 

8- گرایش حقوق محیط زیست در کارشناسی ارشد حقوق

 حقوق محيط زيست حقوقي است كه به مطالعه قواعد موجود در زمينه محيط زيست مي‌پردازد و في‌الواقع مرتبط با حقوق محيط زيست مي‌باشد. اين رشته تنظيم كننده قواعد و فعاليت‌هايي است كه مي‌تواند صدماتي را كه انسانها ممكن است به كيفيت محيطي كه در آن زندگي مي‌كنند، وارد سازند، کنترل نمایند.

در آزمون كارشناسي ارشد رشته حقوق محيط زيست از داوطلبان در چهار عنوان درسي امتحان به عمل مي‌آيد كه هر يك داراي منبع خاصي براي مطالعه بوده و مواد و ضرايب هر يك به شرح جدول ذيل مي‌باشد:

 

بهترین منابع کارشناسی ارشد حقوق

 

         عنوان درس   

   ضريب   

         متون حقوقي   

         جزاي اختصاصي   

         بين‌الملل عمومي   

         حقوق اداري   

    3

    2

    2

    2

 

 

ثبت نام برای دریافت برنامه ریزی

 

9- گرایش حقوق اقتصادی در کارشناسی ارشد حقوق

هدف عمده رشته حقوق اقتصادي آن است كه با آموزش مباني اقتصادي و اصول حاكم بر روابط بخش عمومي و خصوصي، نگرش جديدي ايجاد نمايد كه به موجب آن به جاي تعصب بر اصول لفظي و پيش ساخته با ابزار و بينش اقتصادي به ايجاد و تفسير قواعد و قوانين حقوقي پرداخته شود. دانشجويان اين رشته در طول مدت تحصيل با تحليل اقتصادي حقوق، حقوق مالياتي، حقوق بانكي، حقوق عمومي اقتصادي، حقوق جزاي اقتصادي، حقوق بين‌الملل اقتصادي، حقوق تجارت بين‌المللي، حقوق شركت هاي خارجي، حقوق اسناد تجاري و غيره آشنايي پيدا مي‌نمايند، بطوري كه پس از اتمام دوره کارشناسی ارشد تسلطي بر مباحث پيش گفته پيدا مي‌نمايد. در آزمون كارشناسي ارشد رشته حقوق اقتصادي از داوطلبان در پنج عنوان درسي امتحان به عمل مي‌آيد كه هر يك داراي منبع خاصي براي مطالعه بوده و مواد و ضرايب هر يك به شرح جدول ذيل مي‌باشد:

 

بهترین منابع کارشناسی ارشد حقوق

 

       عنوان درس   

   ضريب   

       متون حقوقي   

       حقوق مدني   

       حقوق تجارت   

       آيين دادرسي مدني   

       متون فقه   

    1

    3

    1

    1

    1

 

10- گرایش حقوق خانواده در کارشناسی ارشد حقوق

رشته معارف اسلامي و حقوق از زيرشاخه‌هاي رشته حقوق خصوصي محسوب مي‌شود كه براي اولين بار در سال 1387 در دانشگاه قم ارائه گرديده و به مباحث مربوط به حقوق خانواده مي‌پردازد. در آزمون كارشناسي ارشد رشته معارف اسلامي و حقوق (حقوق خانواده) از داوطلبان در هفت عنوان درسي امتحان به عمل مي‌آيد كه هر يك داراي منبع خاصي براي مطالعه بوده و مواد و ضرايب هر يك به شرح جدول ذيل مي‌باشد:

 

بهترین منابع کارشناسی ارشد حقوق

 

       عنوان درس   

    ضريب   

       متون حقوقي   

       متون فقه   

       آيين دادرسي كيفري   

       حقوق جزا و آيين دادرسي كيفري   

       اصول فقه   

       حقوق مدني (اشخاص، وصيت و ارث)   

       آيين دادرسي مدني (دعاوي خانوادگي)   

    2

    3

    1

    2

    2

    3

    2

 

ثبت نام برای دریافت برنامه ریزی

 

 

عضویت در کانال مشاوره و برنامه ریزی کارشناسی ارشد

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید
 • تصویر فرد

  حسین کلبی‏ - ۱۰م بهمن ماه۹۵ نظر داد

  با سلام میخواستم بدانم آینده شغلی رشته حقوق بین الملل بهتره یا تجارت بین الملل با تشکر

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م اسفند ماه۹۵ نظر داد

  با سلام. به اتاق فکر مراجعه کنید.

 • تصویر فرد

  نسرین قربانی ‏ - ۲۴م فروردین ماه۹۶ نظر داد

  با سلام من کارشناسی رشته سخت افزارکامپیوتر خواندم ایا برای کارشناسی ارشد می تونم حقوق بخونم لطفا راهنمایی فرمایید.

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۴م فروردین ماه۹۶ نظر داد

  بله می تونید.

 • تصویر فرد

  shokouh‏ - ۳۰م فروردین ماه۹۶ نظر داد

  سلام من لیسانس حقوق دارم میتونم واسه ارشد زیر شاخه های بزشکی رو کنکور بدم؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲م اردیبهشت ماه۹۶ نظر داد

  سلام. ارشد وزارت بهداشت می تونید ولی فک کنم یک رشته رو بتونید که باید از دفترچه ببینید که مجاز به شرکت در کدوم یکی از زیر شاخه های پزشکی وزارت بهداشت هستید.

 • تصویر فرد

  نازی‏ - ۱۵م اردیبهشت ماه۹۶ نظر داد

  سلام
  میخواستم بدونم با توجه به این درصدها امکان قبولی در دانشگاه آزاد پیام نور غیر انتفاعی وجود داره یاخیر؟ممنونم
  گرایش جزاوجرم شناسی
  یکی از درس ها منفی
  48_36_24_23

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲م شهریور ماه۹۶ نظر داد

  سلام. بله وجود داره بیشتر عم شانس غیرانتفاعی داردی.

 • تصویر فرد

  محسن‏ - ۱۶م اردیبهشت ماه۹۶ نظر داد

  سلام من لیسانس علوم وحدیث دارم.میتونم ارشد وکالت بخونم

 • تصویر فرد

  خانم پور واحدی‏ - ۱۶م اردیبهشت ماه۹۶ نظر داد

  سلام دوست عزیز برای شرکت در ازمون ارشد شما مجاز هستید هر رشته که تمایل دارید شرکت کنید

 • تصویر فرد

  فرانک‏ - ۶م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  با سلام خسته نباشید میخاستم بدونم اینده شغلی حقوق خانواده بهتره یا ارشد جزا ?

 • تصویر فرد

  امین حیدرزاده‏ - ۲۲م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام من کارشناسی حقوق دارم،ارشد محاز شدم میخوام فقه و مبانی حقوق برم ،حالا که میخوام انتخاب رشته کنم سایت قبول نمیکنه،میکه که این رشته زیر مجموعه الهیات میباشد،،ومن فقط مجموعه حقوق رو زدم ،ایا نمیشود که این رشته رو انتخاب کرد؟اخه من فکر میکردم زیر مجموعه حقوقه؟؟ ایا راهی داره که راهنمایی کنید؟؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۲۶م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. جزء الهیات هست متاسفانه

 • تصویر فرد

  میعن‏ - ۶م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام
  کسی که کارشناسی غیر مرتبط داره بعد از اخذ ارشد حقوق چه موانع و مشکلات قانونی میتونه داشته باشه؟

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۷م تیر ماه۹۶ نظر داد

  عدم اخذ مجوز وکالت بزرگترین دردسره.

 • تصویر فرد

  رضوان‏ - ۲۴م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام
  من لیسانس زبان خارجه هستم میتونم ارشد حقوق بخونم؟

 • تصویر فرد

  خانم پور واحدی‏ - ۲۵م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام در ازمون ارشد شما مجاز هستید در هر رشته ای که تمایل دارید شرکت نمایید

 • تصویر فرد

  رضوان‏ - ۳۱م تیر ماه۹۶ نظر داد

  سلام
  برای ارشد پرستاری باید حتما کارشناسی پرستاری خونده باشیم؟

 • تصویر فرد

  فرانک‏ - ۲م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  جواب سوال همه را دادن خانم مشاور به جز من میخاستم بدونم ارشد بین الملل اینده شغلی داره یا متل لیسانس گرفتن الکیه ?

 • تصویر فرد

  مهسا‏ - ۵م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام من لیسانس اقتصادبازرگانی دارم میخواستم بدونم میتونم ارشدحقوق خصوصی راامتحان بدم باتشکر

 • تصویر فرد

  محمد خزاعی‏ - ۷م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام بله دوست عزیز برای شرکت در آزمون ارشد میتونید هر رشته ای که دوست داشتید رو شرکت کنید

 • تصویر فرد

  Esmiii‏ - ۲۷م مرداد ماه۹۶ نظر داد

  با سلام
  برای تدریس در دانشگاه ها جامعیت کدام‌ گرایش بیشتر است مثلا اگر ارشد خصوصی داشته باشیم بیشتر دستمان باز است یا ارشد فقه و مبانی حقوق یا جزا ؟

 • تصویر فرد

  Maryam Hoseini‏ - ۱۰م شهریور ماه۹۶ نظر داد

  سلام .من کارشناسی ادبیات فارسی خوندم.میتونم ارشد حقوق بخونم؟

 • تصویر فرد

  خانم پور واحدی‏ - ۱۱م شهریور ماه۹۶ نظر داد

  سلام بله

 • تصویر فرد

  میلاد‏ - ۲۳م مهر ماه۹۶ نظر داد

  سلام من کارشناسی معماری خوندم میتونم برای ارشد حقوق بخونم؟
  و ایا بعدش میتونم ازمون وکالت بدم و مجوز وکالت بگیرم؟

 • تصویر فرد

  الناز‏ - ۳م آبان ماه۹۶ نظر داد

  سلام من کارشناسی حقوق دارم 21سالمه میتونم کارشناسی ارشد رشته افسری تهران بخونم ؟اگر میشه چه منابعی؟

 • تصویر فرد

  Mahya‏ - ۷م آبان ماه۹۶ نظر داد

  سلام،ممنون از مطالب مفیدتون.بنده کاردانی مکانیک و کارشناسی ناپیوسته حقوق دارم،آیا امکان شرکت در آزمون وکالت رو دارم یا خیر؟

 • تصویر فرد

  احسان‏ - ۱۵م آبان ماه۹۶ نظر داد

  سلام مهندسی معدن خوندم ارشد حقوق میتونم بخونم؟؟؟

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید. خواهشمند است سوالات خود را در قسمت اتاق فکر این رشته مطرح نمایید

تصویر فرد