برای مطالعه خود، هوشـــــمندانه برنامه ریزی کنید .

گزیده ای از اتاق فکر مجموعه فیزیک

ورود به اتاق فکر
 • برای شروع دیر نیست ؟

  با سلام . من از الان میخوام شروع کنم که واسه ازمون ارشد بخونم به نظرتون دیر نشده ؟

 • منابع کافی برای مغناطیس

  سلام . من یه سوال داشتم .فک میکنید واسه مغناطیس همون کتاب میلفورد و حل تمرین ها ی اون و کنارشم یه کتاب صرفا تست کافیه ؟

 • حذف بعضی درسها؟

  من میخوام درسای زبان و ترمودینامیک رو حذف کنم چون هم پایه م ضعیفه و هم اینکه اینکه وقت کم دارم . فک میکنید کار درستیه ؟

 • تغییر رشته از مکانیک به فیزیک

  من میخوام برای سال اینده از رشته ی مکانیک تغییر رشته بدم و بیام فیزیک بخونم .حتی سعی کردم تو کلاسایی مثل کوانتوم هم که مخصوص رشته فیزیکن شرکت کنم . به نظر شما کار درستیه ؟

 • شروع دوباره

  نمیدونم باید چیکار کنم . کلا ذهنم ریخته به هم . از اخرین باری که به کتابا نگاه کردم دوماه میگذره . به خاطر مشکلات خانوادگی و ... نتونستم تو این دو ماه درس بخونم . خیلی استرس دارم . و فقط حدود سه چهار ماهی تا کنکور مونده . فک میکنید باید چیکار کنم ؟ میتونم جبران کنم؟

مشاور شما در 3گام کیست؟

تعداد بازدید 4854 دفعه

من محمود علی پور هستم.  دانشجوی  روزانه کارشناسی ارشد دانشگاه تهران در رشته فیزیک گرایش حالت جامد، که با کمال افتخار در مؤسسه علمی سه گام، مشاوره تخصصی رشته فیزیک را برعهده دارم.

علیپور مشاور فیزیک

به نام خدا

من محمود علی پور هستم.  دانشجوی  روزانه کارشناسی ارشد دانشگاه تهران در رشته فیزیک گرایش حالت جامد، که با کمال افتخار در مؤسسه علمی سه گام، مشاوره تخصصی رشته فیزیک را برعهده دارم. امیدوارم در مدتی که در کنار شماییم،  شاهد موفقیت های بی شمار شما باشیم.

بهترین زمان برای شروع  مطالعه برای کنکور کارشناسی ارشد؟

فکر میکنم تیر یا مردادماه، گرچه آنهایی هم که حتی دو یا سه ماه برای کنکور وقت میگذارند نباید ناامید باشند. اما اگر میخواهند پیش از آزمون ارشد به این اعتماد و اطمینان برسند که حتماً با یک رتبه خوب قبول خواهند شد، باید زمان زیادی را صرف مطالعه و تست زنی کنند.

بهترین بودجه بندی زمان برای مطالعه و تست؟

به نظر میرسد که سه ماه برای مطالعه کتابها و خلاصه برداری مناسب باشد. البته اگر داوطلب در دوره کارشناسی درسها را به خوبی خوانده باشد، در زمانی کمتر نیز می تواند این کار را انجام دهد. سه ماه نیز باید به حل تست های سالهای گذشته و مرور نکات خلاصه برداری شده اختصاص داد و دوماه باقی مانده نیز باید به مرور خلاصه ها و تست های منتخب  پرداخته شود.

مهم ترین ویژگی یک فرد موفق؟

اگر بخواهم این سؤال شما را در یک کلمه جواب دهم مطمئناً پاسخ من یک کلمه چهار حرفی است :" تلاش "، البته تلاش به تنهایی مثمر ثمر نخواهد بود. تصمیمهای درست نیز میتواند مسیر شما را  برای رسیدن به مقصد خیلی خیلی کوتاه تر کند. البته تلاش مستمر ، نه تنها  تحصیل شما را متحول خواهد کرد، بلکه تمام ابعاد زندگی شما را نیز  ارتقا خواهد داد و این یعنی یک پیشرفت همه جانبه. اما لازمه تلاش خستگی ناپذیر و تصیم گیری درست، داشتن هدف است.

 هدف؟

بله، هدف. داشتن هدف بی نهایت مهم است. شما باید بدانید که از زندگی چه میخواهید و وقتی هدف خودتان را دانستید و برای آن برنامه ریزی کردید، آن هنگام "خواستن، توانستن است!". وقتی هدفتان مشخص می شود، مسائل دیگر زندگیتان رنگ می بازد و به حاشیه میرود و شما فقط بر روی هدفتان تمرکز خواهید کرد و این یعنی "با تمام توان و تمرکز، پیش به سوی هدف!"

فکر می کردید که اینقدر خوب کنکور را پشت سر بگذارید؟

یک راز که همه رتبه های برتر کنکور ارشد، به آن اعتراف می کنند این است که :" قبل از جلسه کنکور، مطمئن بودند که قبول می شوند!"، به عبارت دیگر، وقتی فردی تمام تلاش و تمرکز خود را به گذشتن از سد کنکور اختصاص می دهد و حسابی مطالعه می کند و تست میزند، معمولاً حدود دوسه ماه مانده به کنکور هدفش تغییر میکند!،" هدفش از قبولی در کنکور ارشد به کسب رتبه خوب در کنکور تغییر می کند!"

حسی که در هنگام مشاهده نتیجه کنکور داشتید؟

در جواب شما همین را بگویم که: به همه داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد قول میدهم که " احساس کسب یک نتیجه خوب، آنقدر شیرین است که به تحمل سختی های چندماه مطالعه مداوم می ارزد."

حرف آخر؟

تلاش، تلاش، تلاش! ، همراه با لبخندی از ته دل و بی پایان!

 

درخواست مشاوره رایگان تلفنی

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید
 • تصویر فرد

  محسن‏ - ۱۷م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام من رتبه ی ارشدم توی سهمیه 6 شده به نظرتون فیزیک شریفو میارم؟
  ممنون

 • تصویر فرد

  پشتیبانی 3گام‏ - ۳۰م خرداد ماه۹۶ نظر داد

  سلام. بسته به گرایشش داره. شاید گرایهشای خیلی پر طرفردار رو نیارید ولی سایر گرایشها رو میارید.

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید. خواهشمند است سوالات خود را در قسمت اتاق فکر این رشته مطرح نمایید

تصویر فرد