گزیده ای از اتاق فکر مجموعه ریاضی

ورود به اتاق فکر
 • ارشد ریاضی

  من سال 95 ارشد ریاضی رتبه ام 420 شده چقدر احتمال داره تهران روزانه قبول شم؟

 • رتبه

  سلام... خسته نباشید.. با رتبه 2000 میشه تهران قبول شد؟ و اگه میشه چه رشته هایی.... لطفا راهنماییم کنید
  یا تبریز و اصفهان و مشهد میتونم مهندسی بیارم؟

 • راهنمایی

  سلام.من امسال رتبم 320شده.به نظرتون مالی و تحقیق چه دانشگاه هایی رو احتمال داره قبول بشم...از دانشگا های خوب البته...ممنون میشم اگه کسی میدونه جواب بده...

 • ارشد ریاضی

  سلام ارشد 95 ریاضی شرکت کردم.با رتبه 1713 رشته کاربردی احتمال داره جایی روزانه قبول شم.

 • راهنمایی

  سلام ، من ارشد ریاضی 95 شرکت کردم ، میخواستم بدونم دروس کارشناسی ارشد ریاضی 96 هم مثل سال 95 هستش ؟

معرفی کارشناسی ارشد مجموعه ریاضی

تعداد بازدید 8654 دفعه

از رشته ریاضی نیز به عنوان مادر سایر علوم یاد می ­شود. به اذعان اکثر دانشمندان و محققان کمتر رشته یا شاخه ­ای از علم است که ریاضی در آن کاربردی ندارد.

 

مقدمه و معرفی کلیات رشته ریاضی:ارشد ریاضی

معمولاً در هر زمینه موضوعی را تحت عنوان مادر معرفی می ­کنند. از رشته ریاضی نیز به عنوان مادر سایر علوم یاد می ­شود. به اذعان اکثر دانشمندان و محققان، کمتر رشته یا شاخه ­ای از علم است که ریاضی در آن کاربردی ندارد.

هر یک از رشته ­های متعدد علمی و شاخه ­های گوناگون معارف بشری، سهمی را برای پاسخ به پرسش­های گوناگون آدمی و رفع نیازهای مادی و معنوی او قائلند یا این انتظار از آن­ها در بین مردم وجود دارد. علم ریاضیات چه در زمینه معنوی و چه در زمینه مادی توسعه ­ای شگرف داشته و روز به روز به گستردگی آن افزوده می­گردد. این توسعه و پیشرفت ریاضیات سبب پیشرفت سایر علوم گردیده است به نحوی که سایه علم ریاضیات به وضوح دیده می­شود. بر همین اساس ریاضی خوانان در رشته ریاضیات و کاربردها تعدادی مباحث مختلف از علم ریاضیات را در دوره­ لیسانس فرا می ­گیرند و در ادامه در مقطع کارشناسی ارشد و به خصوص دکتری به صورت تخصصی گرایش و زمینه ­ای خاص را پیش می­ گیرند. اما سؤالی که مطرح می­شود این است که آیا این علم اشباع شده است؟

 

نرم افزار انتخاب رشته کنکور سراسری 98

 

کارشناسی ارشد ریاضیات و دکتری:

اکثر دانشگاه­های ایران مقطع ارشد و دکتری رشته ریاضیات و کاربردها را دارا می ­باشند. اما گرایش­های مختلف رشته ریاضیات و کاربردها در هر دانشگاهی وجود ندارد. تنها تعداد معدودی از دانشگاه­های دولتی تمامی گرایش­ها را دارا می­باشند. اما موضوعی که داوطلب باید بداند این است که باید آگاهانه و بر اساس زیرگرایش مورد علاقه دانشگاه مقصد را انتخاب نماید.

 

ظرفیت های کلی دانشگاه ها در مقطع کارشناسی ارشد مجموعه ریاضی در سال گذشته:

برای مشاهده جداول تفکیکی، استان به استان و دانشگاه به دانشگاه ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد ریاضی96 به لینک زیر مراجعه فرمایید. می توانید با کلیک بر روی نام دانشگاه، استان، نوع دوره، گرایش و هر پارامتر دیگر، لیستها را فیلتر کنید تا اطلاعات را با جزئیات دقیق تر بررسی نمایید.

بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

جدول دانشگاهها و ظرفیتهای پذیرش کارشناسی ارشد ریاضی 96 

 

ضمنا با عضویت در کانال انتخاب رشته می توانید اطلاعات بسیار مفیدی را در زمینه انتخاب رشته کارشناسی ارشد ریاضی به دست آورید.

 

مشاوره حضوری و تلفنی انتخاب رشته کنکور سراسری

 

وضعیت ادامه تحصیل رشته ریاضیات و کاربردها (در داخل و خارج)

رشته ریاضیات و کاربردها نیز همانند بسیاری از رشته ­های علوم پایه در کشورهای توسعه یاقته از بهای بیشتری برخوردار است. لذا فارغ­ التحصیلان رشته ریاضیات و کاربردها در مقطع ارشد با داشتن مدرک زبان معتبر به راحتی می­توانند در دانشگاه­های معتبر برای مقطع دکتری پذیرش بگیرند.

 

زمینه ­های اشتغال در مجموعه ریاضی

رشته ریاضیات و کاربردها رشته ­ای مادر برای سایر علوم است و می­تواند در بسیاری از زمینه ­ها مورد استفاده قرار گیرد. بازار کار برای فارغ ­التحصیلان رشته ریاضیات و کاربردها وابسته به گرایش آنان است. ریاضی کاربردی از جمله گرایشهای پرطرفدار ریاضیات و کاربردهاست که به نسبت بازار کاری بهتری را دارا می­باشد. گرایش ریاضی مالی و رمزنگاری نیز می­تواند بخش عمده ­ای از بازار این رشته را شامل شود. گرایش ریاضی محض معمولاً جنبه دانشگاهی داشته و معمولاً بازاری مناسب در جامعه برای این گرایش وجود ندارد.

 

نرم افزار انتخاب رشته کنکور سراسری 98

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید. خواهشمند است سوالات خود را در قسمت اتاق فکر این رشته مطرح نمایید

تصویر فرد